20 مرداد 1400
جهانگردی

سوغات معروف دبی کدامند؟

خرید سوغات از سفر و شهری که برای سفر خود انتخاب کرده‌ایم یکی از موضوعاتی است که ذهن را به خود مشغول می‌کند. دلیل این موضوع این است که از شهر مقصد و زیبایی‌های آن اطلاعات زیادی نداریم به همین دلیلی نمی‌دانیم که دقیقا چه چیزی را باید خریداری کنیم. دبی نیز یکی از شهرهای بسیار زیبای توریستی است که خرید کردن از آن یکی از بهترین تفریحات برای گردشگران محسوب می‌شود. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا راهنمای سفر شما باشیم و بتوانیم سوغات دبی را به شما معرفی کنیم تا بدون هیچ گونه استرسی از سفر خود لذت ببرید و برای خرید سوغات خاص، بی نظیر و قیمت مناسب دبی به مراکزخرید کنید.

بدون این که بخواهید هیچ گونه استرسی در این زمینه داشته باشید با خرید سوغات دبی به عزیزان خود یادآوری کنید که در این سفر به یاد آن‌ها بوده‌اید؛ چرا که سوغات دبی می‌تواند انواع صنایع دستی، پوشاک عطرهای خاص و به‌یادماندنی، وسایل تزئینی و بسیاری از لوازم و وسایل دیگر باشد و صددرصد دیگران را با این سوغات به شکل خاص خوشحال خواهید کرد.

لباس های محلی برای خرید  سوغاتی دبی

ظرف یا خنجر، انتخاب سوغاتی دبی با شماست

در ابتدای کار به شما توصیه می‌کنیم سوغات دبی را در بین انواع ظرف‌های تزئینی خاص پیدا کنید؛ چرا که این ظرف‌ها به فرهنگ و اعتقاد مردم این شهر نیز مرتبط است. به نوعی شما این ظرف‌های زیبا و کاملا خاص را می‌توانید به فردی هدیه دهید که به اجناس عتیقه علاقه فراوانی دارد. می‌توانید از انواع ظرف‌های تزیینی که با آن ظرف قهوه نیز گفته می‌شود به عنوان سوغات دبی استفاده کنید؛ چرا که این ظروف علاوه‌بر قیمت بسیار مناسبی که دارند، می‌تواند برای حمل‌و‌نقل شما بدون دردسر عمل کنند.

البته آن‌ها بسیار کاربردی محسوب می‌شوند و به خاطر جلوه خاص و زیبایی که دارند در برخی از شرایط اگر قیمت بالایی را برای آن بپردازید به‌عنوان یک عتیقه نیز محسوب می‌شوند. اما چنانچه به دنبال آن هستید که از خنجرهای نقره استفاده کنید، این خنجرها به صورت قاب‌دار و بدون قاب به راحتی به عنوان هدیه‌ای ارزشمند می‌توانند برای مخاطب شما بسیار خاص و حیرت انگیز به شمار آیند.

سوغاتی دبی را خاص انتخاب کنید

پارچه های سنتی فوق العاده زیبا سوغاتی دبی

پارچه‌های سنتی به عنوان سوغات دبی برای انواع سلیقه‌ها می‌تواند بهترین هدیه‌ای محسوب می‌شود که شما با قیمت فوق‌العاده مناسب می‌توانید آن را خریداری کنید؛ چرا که پارچه‌های ابریشم و کتان را می‌توانید در زیباترین طرح‌ها، مناسب‌ترین قیمت‌ها از بازارها و مراکز خرید دبی خریداری کرده و به عنوان سوغاتی و هدیه‌ای خاص آن را در نظر بگیرید. البته پارچه‌های دیگر کشورها مانند چین، هند و تایلند به وفور در مراکز خرید دبی یافت می شوند. می‌توان هر کدام را وابسته به فرهنگ مردم در طرح‌های خاصی مشاهده کرد.

اما اگر قصد دارید به دنبال سوغاتی دبی باشید که این سوغاتی بتواند یک هدیه کاملا متفاوت به حساب آید می‌توانید از قهوه استفاده کنید؛ چرا که انواع قهوه در دبی به گونه‌ای است که افراد هیچ‌گاه نمی‌توانند طعم بی‌نظیر این قهوه‌ها را فراموش کنند و به حق می‌توان به عنوان بهترین و خاص‌ترین سوغاتی از آن‌ها یاد کرد.

کودکان را با عروسک‌های پشمی به عنوان سوغاتی دبی خوشحال کنید

عروسک های پشمی از دیگر سوغاتی دبی است

برای کودکان هیچ چیزی به اندازه کنده‌کاری‌های چوبی و یا عروسک‌های پشمی نم‌تواند زیبایی داشته باشد و آن‌ها را خوشحال کند؛ به همین خاطر ما به شما توصیه می‌کنیم سوغاتی دبی را برای کودکان شترهای خاص و زیبا که به صورت کنده‌کاری روی چوب با قیمت‌های مناسب خریداری کنید.

این هدایا با قیمت خود جزء پرفروش‌ترین سوغاتی‌های دبی محسوب می‌شوند و شما به بهترین شکل ممکن به عنوان سوغاتی می‌توانید با حملی آسان آن را برای عزیزان‌تان پیشکش کنید. چنانچه شما از یک مرکز خرید معتبر به دنبال خرید سوغاتی دبی باشید، می‌توانید از مرکز خرید ابن بطوطه زیباترین و خاص‌ترین سوغاتی‌ها را با قیمت پایین و ارزان تهیه و خریداری نمایید.

صنایع دستی این شهر  از معروف ترین سوغاتی دبی

ماکت برج خلیفه

یکی از زیباترین و خاص‌ترین سوغاتی‌ها در بین سوغاتی‌های معروف دبی بدون هیچ اغراقی می‌تواند ماکت و یا مجسمه برج خلیفه باشد. شما می‌توانید به شکلی جاسوئیچی، جعبه موزیکال و یا هر شکل دیگری از این مجسمه به نحو احسن استفاده کرده و آن را به عنوان سوغاتی دبی برای عزیزانتان خریداری کنید. احتما شما به این موضوع آگاه هستید و می‌دانید که برج خلیفه یکی از مهم‌ترین برج‌ها در جهان و خصوصا در دبی به شمار می‌آید. به واسطه زیبایی ساخت و استانداردهایی که لحاظ شده است شما می توانید این ماکت زیبا را به عنوان ارزشمندترین هدیه و سوغاتی به عزیزانتان تقدیم کنید.

نماد برج خلیفه سوغاتی دبی

اما تابلوفرش‌های منحصربه‌فرد و خاص دبی باعث شده است که بسیاری از گردشگران آن را به عنوان خاص‌ترین سوغاتی در دبی در نظر بگیرند. شما می‌توانید با قیمت مناسب به عناوین یک سوغاتی شایسته از آن استفاده کنند. انواع تابلو فرش را در طرح‌ها، رنگ‌ها و مدل‌های متفاوت می‌توانید به راحتی خریداری کرده و به عنوان یک سوغاتی اصیل از آن‌ها یاد کنید.

سخن پایانی

سوغاتی دبی را می‌توان در بسیاری از وسایل دکوری، پوشاک، خوراک و بسیاری از وسایل و لوازم دیگر جست‌وجو کرد. ما در این مقاله تنها به چند مورد خاص و البته پرفروش اشاره کردیم؛ چرا که ماکت برج خلیفه این قدرت را دارد که بتواند به عنوان یادگاری ارزشمند افراد را خوشحال کند. انواع عروسک‌های پشمی و کنده‌کاری‌های چوبی برای کودکان زیبایی و خاص بودن یک سوغاتی را به رخ می‌کشد. در این بین، شما انواع ظرف قهوه و یا حتی خنجرهای دکوری را نباید به هیچ عنوان فراموش کنید. برای خرید سوغات به مرکز خرید ابوظبی این شهر توریستی زیبا سفر کرده‌ و از سوغاتی‌های خاص آن را برای عزیزان خود به یادگار بیاورید. همچنین می‌توانید در مورد سوغاتی‌های دبی اطلاعات بیشتری را در اختیار ما و دیگر کاربران قرار دهید تا افراد بدون دغدغه فکری کمتری در این زمینه به سفر خود در دبی بپردازند.

نظرات کاربران