دبی
27 فروردین 1401
دبی

بهترین زمان‌ سفر به دبی؛ کی بریم بهتره؟

زمان زیادی از ایجاد کشوری به نام امارات متحده عربی نگذشته است. کشوری متشکل از چند بخش مختلف که یکی از بزرگ‌ترین بخش‌هایش منطقه‌ای به نام دبی است و امروزه کمتر کسی است که اسمش را نشنیده یا دوست‌دار سفر به آن نباشد. شهری که با برنامه‌ریزی مناسب به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل شده است. دبی مانند بسیاری از شهرهای حوزه خلیج فارس به دلیل هوای گرم و مرطوبی که دارد چندان مناسب سفر در هر فصلی نیست و سفر به آن علی رغم امکانات فراوان، با مشکلات مختلفی همراه است. ما در این مقاله به بهترین زمان سفر به دبی، امکانات رفاهی و تفریحی‌اش و دیگر نکات جالب این شهر توریستی پرداخته‌ایم. پس اگر شما هم علاقه‌مند سفر به دبی هستید و می‌خواهید بدانید بهترین زمان سفر به دبی چه وقتی است با ما در مجله‌سه‌کلیک همراه باشید.

بهترین زمان سفر به دبی

دبی را می‌توان سرزمینی دو فصلی دانست که یک فصلش گرم و فصل دیگرش گرم‌تر است. نیمه اول سال مثل تمام کشورهای نیم کره شمالی هوایش گرم‌تر و در نیمه دوم سال هوایش کمی معتدل‌تر می‌شود اما فقط کمی! که همین مقدار تغییر دما شرایط را برای سفر به دبی بهتر از قبل می‌کند.

 زمانی که در بهترین حالتش اواخر پاییز و تقریبا تمامی فصل زمستان است. یعنی از ماه نوامبر تا مارس در سال میلادی که اصطلاحا به آن “های سیزن” می‌گویند. های سیزنی که البته باز به دلیل رطوبت بالا ممکن است کمی شما را دچار چالش کند. اما؛ به دلیل همین مقدار رطوبتی که نسبت به باقی سال کم‌تر است و البته بارانی که معمولا در ژانویه می‌بارد و به دلپذیرتر شدن هوای آن کمک می‌کند، می‌توان گفت بهترین زمان سفر به دبی در این ماه های سال است! اما حالا چرا اصلا با این شرایط باید به دبی سفر کرد؟!  همین گرما و آفتاب درخشانی که بر ساحل این شهر می‌تابد، از مهم‌ترین دلایل سفر به این شهر بندری هستند. اما شاید مهم‌ترین دلیلش امکانات فراوان و جذاب تفریحی و رفاهی است که با تکیه بر آن‌ها دبی یکی از قطب‌های گردشگری در جهان شده است.

دمای هوای دبی در فصل‌های مختلف

دمای هوای دبی در بهار

قطعا انتظارتان از دبی در بهار این نیست که همه جا سبز و خرم باشد یا شکوفه‌های بهاری بر درختان‌اش بدرخشند!

 دبی یک شهر کویری است و برایش از این لحاظ هیچ فرقی نمی‌کند. اما خب برای آن‌ها که دبی را در دیگر فصل‌ها هم تجربه کرده‌اند، از اواسط اسفند تا اواسط اردیبهشت که بهار دبی محسوب می‌شود، بهترین زمان‌ سفر به دبی برای افرادی محسوب می‌شود که از گرما فراری‌اند. در این فصل دمای هوا بسیارمطبوع است و شما می‌توانید بدون ترس از گرمازدگی در سواحل خلیج فارس قدم بزنید.

دمای هوای دبی در تابستان

اگر شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید که طاقت گرمای زیاد را ندارند؛ بهتر است تابستان دبی را به خود اهالی شهر واگذار کنید و زمان دیگری را برای رفتن به دبی برگزینید.

 این فصل از سال، برای افرادی که گرمایی نیستند، دوست دارند تنی به آب بزنند و گرمای هوا را با آب دریا بشویند؛ بهترین زمان سفر به دبی محسوب می‌شود. البته اگر جزو این دسته هستید حتما کرم ضد آفتاب را در اختیار داشته باشید تا دچار مشکل کم‌تری بشوید! تابستان‌های دبی طولانی‌تر از آن چیزی است که بتوان فکرش را کرد.‌ پس بهتر است بعد از کمی آب تنی به پاساژها و مراکز تفریحی سرپوشیده نیز سری بزنید. چرا که در تابستان بیشتر متوجه ارزش‌شان خواهید شد. بهترین زمان برای سفر به دبی برای کاهش هزینه های سفرتان، تابستان است. از بلیط هواپیما ارزان دبی که می توانید رزرو کنید؛ قطعا شگفت زده خواهید شد! همچنین بعضی از هتل ها در این شهر، وعده های غذایی خود را رایگان در اختیار مسافران قرار می دهند!

دمای هوای دبی در پاییز

از اواسط شهریور تا اواسط آبان را می‌توان به عنوان پاییز دبی در نظر گرفت؛ یعنی حدود ماه‌های سپتامبر و اکتبر در سال‌های میلادی.

برگ‌های خشک، دیدن منظره‌های رنگارنگ از درختان یا غروب‌های پاییزی و حتی باران را داشته باشید. فقط دمای هوای دبی در پاییز کمی پایین می‌آید و شما کمی کم‌تر گرم‌تان خواهد شد!

 و البته که این اصلا نکته کوچکی نیست. همین نکته پاییز را برای طیف زیادی از مسافران به بهترین زمان سفر به دبی تبدیل کرده و تا دل‌تان بخواهد، گردشگر به آن روانه می‌کند. در پاییز، دبی را شلوغ و پر از گردشگر خواهید دید و این ممکن است برای کسانی که چندان از شلوغی خوش‌شان نمی‌آید کمی سخت باشد. پس بهتر است تنها حواس‌تان به آب و هوای بهتر دبی در این ایام نباشد و ازدحام اماکن گوناگون دبی را هم درنظر بگیرید. چون قطعا تنها شما نیستید که از آن خبر دارید و بسیاری دیگر هم آن را می‌دانند!

دمای هوای دبی در زمستان

و اما زمستانِ دبی! زمستان در دبی را می‌توان از اواسط آبان ماه تا اوایل اسفند ماه در نظر گرفت یعنی از نوامبر تا فوریه به میلادی. دبی در زمستان مکان بی نظیری است برای کسانی که می‌خواهند از سرمای طاقت فرسا و پوشیدن انواع و اقسام لباس‌های ضخیم زمستانی فرار کنند. در دبی خبری از سرما نیست اما دما با کاهش نسبتا قابل ملاحظه‌ای در این ایام رو به رو می‌شود. همین مساله نیز، آنجا را برای بیشتر گردشگران جذاب‌تر از قبل می‌کند.

با توجه به حجم متقاضیان سفر به دبی در جهان می‌توان گفت زمستان برای اکثریت، بهترین زمان سفر به دبی است. در دبی هیچ خبری از برف و برف بازی نیست و خیلی از کودکان با این پدیده شگفت‌انگیز آشنا نیستند. اما خب همین نبودن گرمای زیاد و کم شدن رطوبت وحشتناک دبی در کنار امکانات فوق‌العاده گردشگری‌اش از دلایل کافی برای سفر به دبی هستند.

 زمستان فصلی است که شما می‌توانید در کویر قدم بزنید و فعالیت‌های تفریحی در فضای باز را تجربه کنید اما شاید کمی برای دل به دریا زدن وآب تنی کردن مناسب نباشد. جشنواره‌های بی شماری در زمستان در دبی برگزار می‌شوند که دلیل‌اش همین ازدحام حاصل از حضور گردشگران در این فصل از سال است. پس می‌توانید از حضور در آن‌ها هم لذت ببرید.

به طور کلی …

بهتر است این را بدانید که آب و هوای دبی در بیشتر ایام سال نزدیک به 30 تا 40 درجه سانتی گراد است ولی در بعضی از ماه‌های سال اندکی کاهش دما اتفاق می‌افتد. به صورت کلی، بهترین زمان‌ سفر به دبی برای اکثر افراد یکی از همین ماه‌ها (زمستان و بهار) می‌باشد. البته، به شرط اینکه خیلی از ازدحام و شلوغی موجود در این ایام از سال خسته نشوید. چون ممکن است برای ورود به برخی اماکن تفریحی کمی در صف‌های ورود منتظر بمانید. اما در هر صورت، دبی بخاطر تفاوت‌های آب و هوایی که با کشور ما دارد، طبیعتا جذابیت‌های فراوانی را به مسافرینش هدیه می‌دهد. دقیقا بخاطر همین جذابیت‌های آب و هوایی است که در هر فصل، کلی بلیط هواپیما دبی به فروش می رسد! در نتیجه، توصیه ما این است که بر اساس توصیفی که از هر فصل ارائه کردیم، آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و ببینید بهترین زمان سفر به دبی برای شما چه ماه و چه فصلی است! با این کار، تجربه یک سفر لذت‌بخش را به این سرزمین برای خودتان تضمین کرده‌اید.

سوالات متداول :

آیا می توانیم در ماه رمضان به دبی سفر کنیم؟


بله، دبی هنوز در ماه رمضان باز است و پذیرای بازدیدکنندگان است، اما مهم است که به این رویداد و انتظارات فرهنگی پیرامون آن احترام بگذارید. این بدان معنی است که شما نباید در مکان های عمومی غذا بخورید، بنوشید یا سیگار بکشید – اما رستوران های هتل معمولاً این قانون را اجرا نمی کنند

فصل اوج گردشگری دبی چه زمانی است؟


فصل اوج دبی از نوامبر تا آوریل ( آبان تا فروردین)  است. این زمانی است که دما در بهترین حالت خود قرار دارد، اما در نتیجه می‌توانید انتظار هزینه‌های بالاتری برای اقامت و افراد بیشتری در جاذبه‌های اصلی شهر داشته باشید. با این حال، فصل اوج برای عاشقان ساحل و هر کسی که می‌خواهد از فعالیت‌های فضای باز دبی، از سافاری در صحرا گرفته تا کاوش در آبراه‌های نهر دبی، بیشترین استفاده را ببرد، بهترین است.

بهترین زمان برای خرید در دبی چه زمانی است ؟


بهترین زمان برای سفر به دبی در فستیوال های خرید است. این زمانی است که شهر زنده می شود و واقعاً ارزش آن را دارد – این بین دسامبر تا ژانویه (آذر تا دی) است. همچنین، دبی مال تا 75 درصد تخفیف ارائه می دهد

بهترین زمان برای ماه عسل در دبی کی است؟


برای ماه عسل یا افرادی که به دنبال جشن گرفتن یک سالگرد هستند، بهترین زمان برای رفتن به دبی تابستان است. زیرا که هزینه هتل و بلیط هواپیما در کمترین حالت خودش خواهد بود! شما می‌توانید سوار یک قایق تفریحی شوید و با یک هدیه انتخابی یا یک شام خصوصی، لحظات خاصی را در آنجا تجربه کنید. همه چیز و همه چیز در دبی امکان پذیر است

میانگین دما در دبی چند است؟


دبی در تمام طول سال از دماهای گرم با میانگین حداکثر 36 درجه سانتیگراد در ماه آگوست برخوردار است، در حالی که کمترین میانگین دما (حدود 19 درجه سانتیگراد) در ژانویه (ماه دی) قابل انتظار است.

جشنواره سورپرایز تابستانه‌ دبی (دی اس اس) چه زمانی بر گذار می شود ؟


 این جشنواره از 22 تیر شروع می‌شود و به مدت 45 روز ادامه دارد.

ارزان ترین زمان سفر به دبی کی است؟


برای کاهش هزینه ها، 3 ماه تابستان بهترین زمان سفر است!

نظرات کاربران