11 مهر 1400
جهانگردی

نمایشگاه اکسپو دبی

دبی یکی از شهرهای مطرح گردشگری جهان است که به صورت هر 5 سال یکبار خیل عظیمی‌از گردشگران سراسر نقاط جهان را در خود جای می‌دهد. عوامل متعددی دست به دست هم داده‌اند تا دبی را به یکی از بهترین‌ها بدل سازند و نمایشگاه اکسپو یکی از بهترین‌ها در این میان است. نمایشگاه اکسپو دبی به صورت هرساله در شهر دبی برگزار می‌شود اما متاسفانه در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا برگزار نشد و امسال یعنی در سال 2021 شاهد برگزاری پرقدرت آن در سطح شهر شگفتی‌ها خواهیم بود. این نمایشگاه به قدری در میان مردم محبوبیت دارد که پس از جام جهانی و المپیک آن را به عنوان سومین رویداد مهم جهان می‌شناسند و به دلیل عدم برگزاری آن در سال 2020 این نمایشگاه که تا چند روز آینده شروع به فعالیت می‌کند را با نام اکسپو 2020 دبی نیز می‌شناسند. اما قبل از مراجعه به نمایشگاه باید با مواردی آشنایی داشته باشید تا دچار سردرگمی‌نشده و بیشترین لذت را از گشت و گذار در آن نصیب خود کنید. در ادامه با ما همراه باشید:

نمایشگاه اکسپو دبی 2021

نمایشگاه اکسپو دبی بی شک به یکی از به یادماندنی‌ترین خاطره‌های زندگی شما تبدیل خواهد شد چرا که این نمایشگاه مربوط به کشورهای مختلف جهان بوده و می‌توان با 191 فرهنگ مختلف جهانی در کمترین زمان ممکن آشنا شد. از این رو نمایشگاه اکسپو تنها مربوط به تجار و بازرگانان نیست و افراد معمولی نیز از گشت و گذار در آن لذت خواهند برد. این نمایشگاه به منظور رونق اقتصادی کشور امارات پایه ریزی شده و سهم بسزایی را در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند. نمایشگاه اکسپو برای هر یک از کشورهای شرکت کننده ساختمانی مجزا در نظر گرفته است و هر یک از ملل‌های مختلف در ساختمان مربوط به خود اقدام به نمایش جدیدترین دستاوردهای خود می‌کنند. برای بازدید از این نمایشگاه 6 ماه وقت دارید و در هر زمان از این تایم در نظر گرفته شده که از آن بازدید کنید شگفتی‌هایی انتظار شما را می‌کشند که ساعت‌ها غرق در دنیای عجیب اکسپو خواهید شد.

بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی

بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی سن و سال نمی‌شناسند به گونه‌ای که هم افراد بزرگسال و هم کودکان از شگفتی‌های آن حیرت زده خواهند شد. برای بازدید از این نمایشگاه حتما باید بلیط تهیه کرده باشید و گفتنی است که بلیط نمایشگاه برای افراد زیر 5 سال و بالای 60 سال رایگان بوده و این افراد بدون هیچ محدودیتی از نمایشگاه دیدن خواهند کرد. برای خرید بلیط نمایشگاه می‌توانید از وب سایت نمایشگاه اقدام کنید اما آژانس‌های مسافرتی و گردشگری نیز به منظور سهولت مشتریان خود اقدام به ارائه خدمات بلیط نمایشگاه اکسپو دبی کرده‌اند. توجه داشته باشید که این نمایشگاه نیز مانند المپیک و جام جهانی هر 5 سال در موقعیت مکانی متفاوتی برگزار می‌شود. در سال 2015 این نمایشگاه در شهر میلان ایتالیا برگزار شده بود و در سال 2025 قرار است که در شهر اوساکا ژاپن برگزار شود و امسال نیز این قرعه به نام دبی امارات درآمده است.

نمایشگاه اکسپو دبی 2021

تاریخچه نمایشگاه اکسپو

همانطور که تا اینجای مطلب باید متوجه شده باشید نمایشگاه اکسپو تنها مختص شهر دبی نیست و مربوط به تمامی‌کشورهایی است که پیمان این نمایندگی را امضا کرده‌اند. برگزاری این نمایشگاه برای اولین بار توسط کشور فرانسه پیشنهاد داده شد و به صورت غیررسمی‌در شهر پاریس در تاریخ 1844 برگزار گردید. پس از آن زمانی که انقلاب صنعتی در پارک لندن فعالیت خود را آغاز کرده بود نمایشگاه اکسپو نیز همزمان با آن به صورت رسمی‌فعالیت خود را آغاز کرده و به مدت 6 ماه پذیرای گردشگران و تجار بین‌المللی بود. نمایشگاه اکسپو تاثیر بسزایی در رونق اقتصادی انگلیس از جنبه‌های مختلف گذاشت و از این رو کشورهای مختلف تصمیم به برگزاری این نمایشگاه در خاک کشور خود گرفتند و به همین دلیل در سال 1928 پیمانی بین 31 کشور دنیا مبنی بر برگزاری نمایشگاه هر 5 سال یکبار در یکی از کشور‌های این پیمان امضا شد.

نمایشگاه اکسپو دبی 2021

اهداف برگزاری نمایشگاه اکسپو 2021 دبی

نمایشگاه اکسپو اهداف مختلفی را دنبال می‌کند اما به دلیل اینکه در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای بشریت به نمایش گذاشته می‌شود، آگاهی مردم از چالش‌های پیش روی بشریت افزایش یافته و خود را برای رویارویی با این چالش‌ها آماده می‌کند. این نمایشگاه بزرگترین محل تجمع نمایندگان ملل‌های مختلف جهانی است که فرصت‌های مختلفی را برای ایجاد یک شبکه ارتباطی بین کشورهای مختلف ایجاد می‌کند. شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به دنبال یافتن شریک تجاری قدرتمند برای کسب و کار خود هستند موقعیتی مناسب‌تر از این نمایشگاه نخواهند یافت. اکسپو حکم یک دهکده‌ای را ایفا می‌کند که بیش از 100 فرقه مختلف با فناوری‌های متفاوت را در خود جای داده تا به تبادل نظر با یکدیگر پرداخته و به بهترین نتایج دست یابند. به دلیل نزدیکی دبی به ایران امسال ایرانیان بیشتری فرصت حضور در این نمایشگاه بین‌المللی را خواهند داشت.

نمایشگاه اکسپو2021 دبی

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی

یکی از اصلی‌ترین مواردی که قبل از بازدید باید در نظر گرفته باشید موقعیت مکانی نمایشگاه اکسپو دبی است. این نمایشگاه به دلیل رفاه حال مسافران در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم ساخته شده و می‌توانید به راحتی خود را به نمایشگاه برسانید. در اطراف نمایشگاه شاهد فعالیت هتل‌های مختلفی هستیم و می‌توانید متناسب با خواسته خود بهترین مورد را برای اقامت خود انتخاب کنید. وجود خط مترو در نزدیکی نمایشگاه این امکان را به شما می‌دهد که از سراسر نقاط شهر به راحتی خودتان را به محل برگزاری نمایشگاه برسانید.

نمایشگاه اکسپو دبی 2021 از 1 اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022 میلادی و 9 مهر 1400 لغایت 11 فروردین شمسی برگزار می‌شود. این نمایشگاه در زمینی بالغ بر 438 هکتار ساخته شده و 191 کشور حضور خود در آن را اعلام کرده‌اند.

دیدنی‌های نمایشگاه اکسپو دبی

نمایشگاه اکسپو 2021 دبی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و طبق گفته سازنده این نمایشگاه، اکسپو دبی در زمان افتتاح همه را در شگفتی فرو خواهد برد. این نمایشگاه دیدنی‌های بی نظیر بسیاری را در دل خود جای داده که از جمله مهمترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         نمایشگاه اکسپو 2021 دبی بزرگترین گنبد پروجکشن 360 درجه را در خود جای داده است.

–         این نمایشگاه بزرگترین رویداد جهان عرب در کل تاریخ به شمار می‌رود.

–         بزرگترین آسانسور جهان در نمایشگاه اکسپو 2021 راه اندازی شده است که توانایی جابجایی 160 نفر به صورت همزمان را دارد.

–         بزرگترین آبنمای دوطرفه که 32 متر طول داشته و در کتاب گینس رتبه دوم را از آن خود کرده است.

–         غرفه عربستان سعودی با 7998 چراغ ال ای دی به عنوان بزرگترین زمین و سقف نورانی در این نمایشگاه شناخته می‌شود که نام ویژن بر روی آن انتخاب شده است.

–         بزرگترین صفحه ال ای دی در غرفه عربستان قرار گرفته است که در نوع خود بزرگترین در سطح جهان شناخته می‌شود.

–         غرفه برزیل بزرگترین جلسه آموزشی ورزش جوجیتسو را در خود جای داده که در تاریخ 15 نوامبر 2021 بزرگترین جلسه آموزش جوجیتسو در جهان را به ثبت خواهد رساند.

–         بزرگترین پارک خورشیدی جهان متعلق به این نمایشگاه است به گونه ای که اداره آب و برق دبی 464 مگاوات انرژی تجدیدپذیر را از این پارک به اکسپو 2021 دبی عرضه خواهند کرد.

برنامه ریزی‌های نمایشگاه اکسپو 2021 دبی

برای نمایشگاه 2021 دبی برنامه ریزی‌های بسیاری انجام شده است و طبق گفته‌ها تخمین زده شده که حدود 25 میلیون نفر در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد که 17 میلیون نفر از آنها را افراد خارجی تشکیل می‌دهند. از این رو دولت امارات تدابیر بسیاری را در زمینه اسکان و خدمات رسانی به این خیل جمعیت اندیشیده تا مسافران در طول سفر هیچگونه اذیتی را متحمل نشوند. طبق بررسی‌های انجام شده کشور امارات برای فراهم سازی زیرساخت‌های نمایشگاه اکسپو دبی حدود 8 میلیارد دلار هزینه کرده است و مسلم است که دبی با برگزاری این نمایشگاه می‌خواهد کل دنیا را شگفت زده کند. سلیبرتی‌ها و افراد مشهور بسیاری در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد که خود یکی از اصلی‌ترین عوامل جذب گردشگران به شمار می‌رود.

چرا نمایشگاه اکسپو دبی؟

بازدید از نمایشگاه شاید برای برخی لذت بخش نباشد اما باید بدانید که نمایشگاه اکسپو با سایر نمایشگاه‌ها تفاوت‌های چشمگیری دارد چرا که این نمایشگاه بخش‌های خدماتی متعددی داشته و به دلیل حضور فرهنگ‌های مختلف ملیتی در آن شما را غرق در خود خواهد ساخت. توجه داشته باشید که این نمایشگاه تنها برای تجار مناسب نیست و افراد معمولی نیز از تفریحات ویژه‌ای که در آن وجود دارد بیشترین لذت را از آن خود خواهند کرد. این نمایشگاه به روزترین و جدیدترین اطلاعات را درباره تکنولوژی‌های پیشرفته جهانی در اختیارتان قرار می‌دهد و می‌توانید در قالب کوچکتر جهان روبه رو را تصور کنید.

نمایشگاه اکسپو2021 دبی

خرید بلیط هواپیما دبی

از آنجا که دبی در فاصله مناسبی از ایران قرار گرفته انتظار می‌رود که افراد بیشتری تمایل به سفر دبی داشته باشند. تور دبی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بازدید از نمایشگاه اکسپو این شهر به شمار می‌رود چرا که با شرکت در این تور بدون هیچگونه نگرانی از رزرو هتل، بلیط، خدمات مسافرتی و… تنها به لذت بردن از سفر خود خواهید پرداخت و مسئولین تور مسئولیت کلیه امورات را به گردن خواهند گرفت. اما در صورتی که تمایل به شرکت در تور دبی نداشته باشید می‌توانید خودتان اقدام به خرید بلیط هواپیما دبی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دبی برسید. بلیط هواپیما دبی در انواع مختلفی ارائه شده که هریک خدمات متفاوتی را در طول پرواز ارائه می‌کنند و با مراجعه به سامانه اینترنتی شرکت ما می‌توانید با کلیه خدمات بلیط‌ها آشنا شده و یا به صورت 24 ساعته با کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید. شرکت ما بهترین خدمات را با نازلترین میزان هزینه‌ها در اختیار مسافران قرار داده و از این رو خواهید توانست سفری لذت بخش و بدون هیچگونه خطر را به همراه تور دبی تجربه کنید.

نظرات کاربران