ویزا دبی
17 خرداد 1402
دبی

انواع ویزا دبی و نحوه دریافت ویزا در سال 2023

ویزا دبی این روزها یکی از پرطرفدارترین ویزاها به شمار می‌آید. دبی که با پیشرفت عجیب و سریع خود روز به روز دنیا را به حیرت وامی‌دارد، از هر جهت که نگاه بیندازید، بی‌نظیر است. وجود جاذبه‌های خاص مانند برج خلیفه، بزر‌گ‌ترین آکواریوم‌های جهان، مرکز خریدی که هر کدام به اندازه یک شهر کوچک هستند، هتل های لوکس دبی که حس یک پادشاه را به مهمانان خود می‌دهند و بسیاری تفریحات خاص و متفاوت دیگر. همه این‌ها دبی را به یک مقصد گردشگری عالی تبدیل کردند که سالانه مسافران زیادی از سراسر جهان را به اینجا می‌کشانند.

این شهر فقط تفریح و گردش نیست و وجود زیرساخت‌های مناسب، موجب شده تا خیلی از سرمایه‌گذاران نیز به آن به چشم یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری نگاه کنند. از طرفی دبی دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی است که زمینه تحصیلات تکمیلی را نیز به راحتی فراهم می‌کند.  

با این تفاسیر اگر با هر هدفی قصد سفر به دبی را دارید، قبل از هر چیز ویزای این شهر را به دقت مورد بررسی قرار دهید، کاری که ما در این مقاله انجام داده‌ایم. 

بلیط هواپیما دبی شما را با خود به شهر مجلل و زیبای دبی خواهد برد تا جذاب‌ترین تفریحات دنیا را در این شهر تجربه کنید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای دبی

Dubai visa

یک سری شرایط و دستورالعمل‌ها برای دریافت ویزای دبی وجود دارد. نکاتی که قبل از اینکه برای ویزا اقدام کنید باید بدانید و در نظر بگیرید. این شرایط به صورت زیر هستند:

 • بیمه مسافرتی یکی از الزامات ورود به دبی است. بنابراین بیمه نامه مسافرتی را در هنگام اخذ ویزا دبی در نظر داشته باشید. این بیمه معمولا توسط کارگزاران معتبر دبی و کشور امارات صادر می‌شود. 
 • بانوانی که زیر  18 سال سن دارند، برای دریافت ویزای دبی نمی‌توانند به صورت انفرادی اقدام کنند.
 • آقایانی که زیر 18 سال سن دارند، برای دریافت ویزای دبی بایستی شناسنامه پدر و مادر خود را نیز ارائه دهند. 
 • ویزای توریستی دبی تا یک مدت زمان مشخص که در ادامه توضیح می‌دهیم، اعتبار دارد، چنانچه بیشتر از این موعد در شهر دبی بمانید، مشمول جریمه خواهید شد.

انواع ویزای دبی

با توجه به هدف شما از سفر به شهر دبی، ویزاها متفاوت خواهد بود که برای هر کدام اقدامات مختلفی را باید انجام دهید. این ویزاها به شکل زیر هستند:

 • ویزای کاری دبی
 • ویزای تحصیلی دبی
 • ویزای توریستی دبی
 • ویزای ترانزیت دبی

ویزای توریستی دبی و شرایط و مدارک

Dubai tourist visa

ویزا دبی آن هم از نوع توریستی بسیار پرطرفدار و محبوب است. با توجه به زیرساخت‌های این شهر که یک تعطیلات عالی را برای همه به همراه دارد، طبیعی است که گردشگران زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود به این شهر سفر کنند. اما برای دریافت ویزا باید بدانید که ویزای توریستی در شکل‌های متفاوتی در دسترس شما خواهد بود که به صورت زیر هستند:

ویزای توریستی معمولی: از این ویزا برای اقامت کمتر از 10 روز استفاده می‌شود. معمولا تورها از این ویزا را دریافت می‌کنند. 

ویزای توریستی سرویس: این ویزای دبی مختص 10 روز اقامت در این شهر است. 

ویزای توریستی یک ماهه: همان طور که پیداست برای اقامتی یک ماهه، این ویزا صادر می‌شود. اما شما می‌توانید از یک تا 30 روز در این شهر بمانید. 

ویزای توریستی یک ماهه و چندبار ورود: از این ویزا زمانی استفاده می‌شود که بخواهید در طول یک ماه چندین بار از دبی خارج و دوباره وارد شوید. معمولا کسانی که به دنبال دریافت گواهینامه‌های مختلف هستند یا برای کلاس‌های آموزشی به این شهر سفر می‌کنند، به سراغ این ویزا می‌روند. 

ویزای توریستی دو ماهه: مدت زمان 60 روز اجازه اقامت در شهر دبی را خواهید داشت. 

ویزای توریستی دو ماهه و چندبار ورود: با اخذ این ویزا مدت زمان 60 روز اجازه اقامت دارید و می‌توانید تا چندین بار رفت و آمد داشته باشید. 

با رزرو تور دبی سه کلیک، دریافت ویزای توریستی را به کارشناسان حرفه‌ای و باتجربه ما بسپارید.

برای دریافت ویزای توریستی چه مدارکی مورد نیاز است؟

Dubai tourist visa

برای اخذ ویزا دبی از نوع توریستی نیاز به ارائه یک سری مدارک است. اما قبل از آن باید بدانید که در هنگام دریافت ویزا و صدور آن، ویزای شما تا مدت زمان دو ماه معتبر خواهد بود. همچنین بعد از اخذ ویزا، شما یک چک ضمانتی را در آژانس هواپیمایی باید بپردازید. همچنین کسانی که زیر 18 سال سن دارند، مشمول دریافت این ویزا نخواهند بود. 

این مدارک به صورت زیر هستند:

 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • ارائه عکس 
 • اسکن کارت ملی
 • بیمه نامه مسافرتی 
 • اسکن شناسنامه

معمولا بعد از ارائه مدارک بین 1 تا 3 روز کاری زمان می‌برد تا جواب درخواست ویزا دبی شما اعلام گردد. 

ویزای کار دبی و شرایط و مدارک 

ویزا دبی

ویزای کاری دبی برای کسانی که قصد کار و فعالیت در این شهر را دارند، صادر می‌شود. اگر جزو این دسته از افراد هستید، باید بدانید که رقابت برای دریافت این ویزا بسیار زیاد بوده و تنها یک رزومه خیلی خوب و قوی می‌تواند شما را به آنچه می‌خواهید برساند. این ویزا برخلاف ویزای توریستی دبی در انواع مختلفی نبوده و فقط باید مراحل و مدارک خود را به درستی و به شکل کامل به سفارت ارائه دهید. در واقع مراحل زیر را:

از وزارت کار دبی موافقت نامه بگیرید

قبل از هر کاری باید به سراغ دریافت موافقت نامه بروید. به این معنی که آیا فردی که قصد دریافت اقامت و شغل در این شهر را دارد، صلاحیت داشتن شغل در دبی را خواهد داشت یا خیر. 

ویزای ورود به دبی را دریافت کنید

بعد از اینکه موفق به دریافت موافقت نامه از سوی وزارت کار دبی شدید، نوبت به اخذ ویزای ورود است. ویزایی که دو ماه اعتبار دارد و 30 روز زمان اقامت. در این 30 روز نیز می‌توانید تا دو بار رفت و آمد به دبی را داشته باشید. 

دریافت Labor Card

Labor Card

این کارت را باید کارفرمای شما برایتان صادر کند و تا 60 روز هم معتبر است. 

شناسه یا ID اماراتی را دریافت کنید

مرحله بعدی دریافت شناسه یا ID اماراتی است که با ارائه گذرنامه و موافقت نامه برایتان صادر خواهد شد. 

ارائه گواهی پزشکی 

برای دریافت ویزا دبی از نوع کاری، نیاز است که آزمایش و معاینات لازم را انجام دهید که اغلب بیمارستان‌های دبی این کار را انجام می‌دهند.

در آخر، به اداره مهاجرت بروید

ویزا دبی

با پشت سر گذاشتن تمامی مراحل بالا، زمان آن است که با مراجعه به اداره مهاجرت، ویزای کاری خود را دریافت کنید. 

برای دریافت ویزای کار دبی چه مدارکی نیاز است؟

برای دریافت ویزا کار دبی بایستی برای گذراندن مراحل بالا یک سری مدارک را نیز ارائه دهید که به شرح زیر است: 

 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • 3 قطعه عکس با شرایط مشخص شده
 • ارائه اصل به همراه کپی پاسپورت
 • داشتن گواهی سلامت
 • ارائه موافقت‌نامه
 • ارائه Labor Card

ویزای تحصیلی دبی و شرایط و مدارک

دبی در کنار پیشرفت‌های زیادی که زمینه اقتصاد و گردشگری داشته، آموزش و پرورش آن نیز به همین شکل بوده است. وجود بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های بین المللی که هر کدام زیر نظر دانشگاه‌های اصلی خود در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا هستند. وجود این شرایط سبب شده تا افراد زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل، دبی را انتخاب کنند. 

جالب است بدانید که دانشجویانی که در دانشگاه‌های دبی تحصیل می‌کنند، این امکان را خواهند داشت که به دانشگاه‌های کانادا، انگلیس و آمریکا انتقالی بگیرند. تحصیل در این مراکز به زبان انگلیسی انجام می‌شود و برای مقطع کارشناسی سه تا پنج سال زمان نیاز خواهد بود. کارشناسی ارشد نیز حدود یک تا دو سال بوده و برای دکترا وضعیت کاملا متفاوت و سخت‌تر است و احتمالا سه تا پنج سال برای دریافت مدرک دکترا زمان نیاز خواهید داشت. 

چه مدارکی برای ویزای تحصیلی دبی نیاز است؟

Dubai study visa

برای اینکه بتوانید در یکی از دانشگاه‌های دبی به تحصیل بپردازید، بایستی ویزای تحصیلی دبی را دریافت نمایید که با در دست داشتن مدارک زیر و مراجعه به سفارت، این کار امکان پذیر خواهد شد. 

 • ارائه شناسنامه و کپی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه مدارک پذیرش از دانشگاه دبی
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

ویزای ترانزیت دبی

اگر با این ویزا آشنایی ندارید، باید بگوییم که این نوع از ویزا دبی در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پرواز مستقیمی بین مبدا و مقصد وجود نداشته باشد و شما مجبور باشید یک کشور سوم را برای تغییر مسیر خود انتخاب کنید. اگر آن شهر دبی باشد، باید به سراغ ویزای ترانزیت دبی بروید. البته در هر کشور قوانین برای این ویزا متفاوت است و دبی نیز از این موضوع مستثنی نیست. 

برای مثال، اگر مدت زمان انتظار شما برای پرواز در حدود کمتر از 8 ساعت باشد، نیاز به دریافت ویزای ترانزیت ندارید و کافی است تا زمان پرواز در داخل فرودگاه منتظر بمانید و از محدوده خارج نشوید. 

انواع ویزای ترانزیت دبی

ویزا دبی

دو نوع ویزا دبی وجود دارد که به صورت زیر است:

ویزای ترانزیت 48 ساعت: برای دریافت این ویزا، زمانی که وارد فرودگاه دبی شدید، می‌توانید اقدام کنید و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. 

ویزای ترانزیت 96 ساعت: در صورتی که پرواز شما بیش از دو روز دیگر صورت بگیرد، بایستی ویزای ترانزیت 96 ساعته را دریافت کنید. این ویزا معمولا دارای هزینه‌ای در حدود 50 دینار است و تمدید شدنی هم نخواهد بود. 

چه مدارکی برای ویزای ترانزیت دبی نیاز است؟

 • ارائه فرم درخواست ویزا دبی
 • اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت
 • عکس رنگی در اندازه 4*6 
 • ارائه کارت شناسایی
 • بلیط رفت و برگشت پرواز 

جمع بندی

سفر به دبی برای هر کسی با هدف خاصی صورت می‌گیرد، اغلب افراد به دنبال گذراندن تعطیلات خود هستند و برخی دیگر هم برای کار و ادامه تحصیل به دبی می‌روند. ویزا دبی روادیدی است که برای هر کاری به آن نیاز خواهید داشت. ما در این مقاله به صورت مختصر به انواع ویزاها و نحوه دریافت آن‌ها پرداختیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

با با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در دبی همراه با سه کلیک،سفری راحت و سرشار از آرامش خاطر را به این شهر مدرن و دیدنی تجربه کنید.

نظرات کاربران