کارهای ممنوعه در دبی !

دبی، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب، از سرگرم کننده ترین و پر جنب و جوش ترین شهرهای جهان نیزدر نظر گرفته می شود. اما دبی مانند هر کشور دیگری، باورها و قوانین خاص خود را دارد. آنچه ممکن است در کشور شما مناسب تلقی شود، امکان دارد در اینجا نامناسب یا غیرقانونی باشد. اگر قانون را زیر پا بگذارید یا از خط عبور کنید، مطمئن باشید که با عواقب ناگواری روبرو خواهید شد. بنابراین بهتر است تا قبل از خرید بلیط هواپیما دبی، مقررات و نکات فرهنگی این کشور را بررسی کنید . با رعایت این دستورالعمل ها و بدون توهین به کسی، اوقات خوبی را سپری خواهید کرد.

16 کار ممنوعه در هنگام بازدید از دبی !

دبی؛ کلان شهر باشکوه که بر فراز صحرای شنی عربستان در خلیج فارس ساخته شده و بهشتی برای گردشگران است. این شهر به دلیل آسمان خراش های سر به فلک کشیده، جذابیت دنیای قدیم، بازارهای زیبا و دمای بسیار زیاد، به شهر فوق العاده ها نیز معروف است. همچنین بلندترین برج جهان، بزرگترین مجمع الجزایر ساخته شده توسط انسان، بلندترین هتل، بزرگترین فواره جهان و غیره در دبی ساخته  شده و به همین خاطر مردم را از سراسر جهان در طول سال به خود جذب می کند. در زیر تمام زرق و برق ها، یک شهر محافظه کار نهفته است که مذهب و فرهنگ خود را بسیار جدی می گیرد. بنابراین، اگر تور دبی مقصد بعدی تعطیلات شما است، به این موارد توجه کنید :

1.از دست چپ خود استفاده نکنید

 استفاده از دست چپ در فرهنگ عرب کثیف تلقی می شود، زیرا به طور سنتی برای “بهداشت بدن” استفاده می شود. بنابراین باید حواس تان باشد که در موقعیت های خاص از دست چپ خود استفاده نکنید. پس وقتی در دبی هستید:

 • با دست چپ باکسی سلام و احوالپرسی نکنید.
 • از دست چپ برای انتقال چیزی مخصوصاً غذا استفاده نکنید.
 • حتی اگر دست چپ خود را شسته باشید، با دست چپ غذا نخورید. اما می توانید با دست چپ خود بنوشید.

بنابراین اگر چپ دست هستید، باید تلاش کنید تا از دست راستان استفاده کنید!

2.نمایش عمومی محبت قابل قبول نیست

 وقتی در دبی هستید، هیچ گونه صمیمیت را در ملاء عام نشان ندهید. این کشور بغل کردن و بوسیدن را از نظر اجتماعی غیرقابل قبول می‌داند و اگر در ملاعام در حال بغل کردن یا بوسیدن باشید، می‌توانید بقیه تعطیلات خود را در زندان بگذرانید. با این حال، گرفتن دست همدیگر برای زوج های متاهل مشکلی ندارد. همچنین موضوع دیگری که باید مراقبش باشید این است که باید از پخش موسیقی با صدای بلند و رقصیدن در جمع خودداری کنید.

3.لباس نامناسب نپوشید

 اگرچه دبی شهری شیک با آخرین روندهای مد است، اما همچنان محدودیت های خاصی در مورد لباس دارد. لباس‌های کوتاه ویا تنگ نامناسب تلقی می‌شوند و نباید در مکان‌های عمومی مانند مراکز خرید، بازارها، تئاترها، مساجد و غیره پوشیده شوند. در ضمن پوشیدن لباس های ساده و گشاد می تواند به شما کمک کند تا در آب و هوای گرم و خشک دبی راحت بمانید. بنابراین، زمانی که چمدان خود را می بندید، به اندازه کافی لباس های گشاد و ملایم همراه داشته باشید که دست ها، پاها و سینه شما را بپوشاند تا توجه را به طور ناخواسته به خود جلب نکنید.

 • لباس شنا یا بیکینی را فقط می توان در استخرها، پارک های آبی و سواحل پوشید.

4.در ملاء عام فحاشی نکنید

 اعراب استفاده از زبان ناسزا را تشویق نمی کنند. شما باید بسیار مراقب زبان خود باشید، به خصوص زمانی که در مکان های عمومی هستید یا زمانی که با افراد محلی صحبت می کنید. همچنین نباید نسبت به اسلام یا مسلمانان اظهار نظر کرد؛ زیرا جرم است.این موضوع حتی به فعالیت آنلاین شما نیز مرتبط است. درواقع استفاده از کلمات بد در پیام های واتس اپ، یا در هر رسانه اجتماعی یا پلت فرم پیام رسانی، قوانین سایبری امارات را نقض می کند.

5.مراقب داروهایتان باشید

امارات متحده عربی یک سیاست سختگیرانه ضد مواد مخدر دارد و به شما اجازه نمی دهد که هر نوع دارو را بیاورید یا از آن استفاده کنید – چه داروهای تجویزی و چه داروهای غیرقانونی. فرودگاه ها برای کسانی که مواد مخدر را به کشور حمل می کنند در حالت آماده باش هستند. اگر متوجه شوند که آن را حمل می کنید، تا چهار سال زندانی خواهید شد.

 • ورود داروی نسخه ای به کشور نیازمند مدارک صحیح است که ثابت کند چنین دارویی برای دارنده آن تجویز شده است. همچنین مهم است که نسخه به عربی ترجمه شود تا مقامات فرودگاه آن را درک کنند.
 • داروهایی که باید با مجوز ببرید؛ اغلب از خانواده داروهای آرامش بخش و کدئین دار هستند. از جمله داروهای ممنوعه دبی :
 • مورفین
 • متادون
 • آمفتامین ها
 • دیازپام
 • کلونوزپام
 • استامینوفن کدئینه
 • آسپرین کدئینه
 • ترامادول

6.نوشیدنی های الکلی ممنوع!

 در حالی که در دبی هستید، نمی توانید در مکان های عمومی مشروب بنوشید. به این معنی که از آوردن نوشیدنی های الکلی به سواحل یا خیابان ها باید خودداری کنید .هرچند که نوشیدن در بارهای دبی مجاز است.

7. روزه خواری

در ماه مبارک رمضان، جمعیت مسلمان دبی هر روز از طلوع تا غروب آفتاب روزه می گیرند. به نشانه احترام، اکثر رستوران ها در آن ساعات درها را می بندند یا پنجره های خود را می پوشانند. خوردن، آشامیدن، جویدن آدامس و حتی سیگار کشیدن در اماکن عمومی در آن ساعات ممنوع است؛ زیرا به شدت بی‌احترامی تلقی می‌شود. این قانون در مورد کودکان کوچک و زنان باردار صدق نمی کند.

8. اقامت در هتل در زمانی که زیر 18 سال هستید

اقامت در هتل دبی در زمانی که زیر 18 سال دارید، قانونی نیست. به عبارت دیگر باید افراد زیر 18 سال به همراه یک بزرگسال در هتل های دبی اقامت داشته باشند.

9.بی احترامی هرگز

هنگام بازدید از هر کشوری در جهان، بازدیدکنندگان باید به فرهنگ و مذهب کشور مقصد احترام بگذارند. پس در سفر به دبی به هیچکس بی احترامی نکنید. ممکن است قوانین، سیاست، سنت ها، آداب و رسوم یا فرهنگ دبی را دوست نداشته باشید یا از آن متنفر باشید، اما دیدگاه های خود را کاملاً برای خود نگه دارید. اگر گردشگران نسبت به اسلام، حاکمان کشور یا فرهنگ اماراتی بی احترامی نشان دهند، ممکن است به زندان بیفتند.

10.از آوردن وسایل ممنوعه خودداری کنید

 اگر به دبی سفر می‌کنید، باید مراقب وسایلی که می‌آورید، باشید. قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که مواردی که مجاز به حمل آن هستید را مطالعه کرده اید. برخی از اقلام ممنوعه شامل :

 • کتاب هایی با محتوای بزرگسال(+18)
 • هر چیزی که در اسرائیل ساخته شده
 • گوشت خوک

11.از آوردن وسایل ممنوعه خودداری کنید حواستان به این کارها باشد :

 • نشان دادن کف کفش به سمت یک عرب توهین تلقی می شود. کفش کثیف در نظر گرفته می شود زیرا روی زمین قرار دارد و با پا، پایین ترین قسمت بدن مرتبط است. پس دقت کنید که وقتی نشسته اید، کف پایتان به سمت یک عرب نباشد .
 • انگشت شسستان را به حالت لایک نشان ندهید؛ زیرا این کار اصلا معنای خوبی را نمی دهد.
 • نشان دادن علامت OK توهین آمیز تلقی می شود؛ زیرا نشان دهنده چشم شیطان است.

12 . چک کردن گوشی شخصی

 در امارات متحده عربی “تجاوز به حریم خصوصی افراد ” می تواند منجر به حداقل شش ماه حبس و جریمه ای بین 100000 تا 500000 درهم شود. در سال 2016، یک زن به علت نقض حریم خصوصی شوهرش سر تیتر خبرها بود و به 150000 درهم نیز جریمه شد.

13 . خوردن یا نوشیدن در وسایل نقلیه عمومی

 خوردن و آشامیدن در انواع وسایل حمل و نقل عمومی و ایستگاه های آن، از مترو و اتوبوس گرفته تا گذرگاه های عابر پیاده، کاملاً ممنوع است. نقض این قانون می تواند کیف پول شما را 100 درهم (22 پوند) سبک تر کند.

14. استفاده از وی پی ان

 طبق قوانین جرایم سایبری امارات متحده عربی، کاربران در صورت استفاده از آدرس IP جعلی یا آدرس شخص ثالث به هر وسیله دیگری با جریمه های بین 500,000 تا 2 میلیون درهم روبرو خواهند شد. بنابراین چه بخواهید به یک سایت محدود یا مسدود شده دسترسی پیدا کنید یا مطالب دارای حق چاپ را دانلود کنید، در معرض جریمه سنگینی قرار دارید.

15  ماشین کثیف داشتن!

خودروهای کثیف که “تصویر شهر و سلامت عمومی را مخدوش می کنند”، به طور معمول یدک‌کش می‌شوند و صاحبان آن‌ها با جریمه نقدی رو به رو می شوند.

16. عکس گرفتن از افراد بدون اجازه آنها

 این یک جرم بسیار جدی است که در گذشته افراد زیادی را گرفتار کرده است. امارات متحده عربی در مورد حفظ حریم خصوصی افراد بسیار سختگیر است و عکس گرفتن از شخصی بدون اطلاع یا رضایت آنها بسیار جدی گرفته می شود. اگر این تصاویر را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پست کنید، جرمتان تشدید می‌شود. طبق قوانین جرایم سایبری، شما می توانید تا 500,000 درهم جریمه شده و به دلیل این جرم به مدت شش ماه زندانی شوید، اگرچه در عمل این احکام بسیار شدیدتر است و بازدیدکنندگان مختلفی از کشور اخراج شده اند.

حرف آخر

تور دبی؛ یک سفر خوب است که می تواند حال شما را عوض کند. در واقع دبی، شهری بسیار مفرح، زیبا و آرامش بخش است که با آغوش باز پذیرای گردشگران خود است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به دین، فرهنگ و قوانین مردم احترام بگذارید و از مرزها عبور نکنید!

آیا پوشیدن شلوارک در دبی مشکلی دارد؟

خیر، می‌توانید زمانی که در شهر هستید، از مراکز خرید دیدن می‌کنید و در رستوران‌ها شلوارک بپوشید.

آیا نوشیدن الکل در دبی مجاز است؟

نوشیدن الکل در دبی غیرقانونی نیست. گردشگران می توانند در رستوران ها و هتل ها نوشیدنی بنوشند.

آیا سفر به دبی امن است؟

 بله، سفر به دبی و کشف این مقصد عجیب و غریب کاملاً ایمن است.

نظرات کاربران