31 خرداد 1400
جهانگردی

خوشمزه‌ترین غذاهای خیابانی دبی

بدون هیچ اغراقی دبی یکی از زیباترین شهرهای گردشگری خاورمیانه به حساب می‌آید. هر ساله تعداد زیادی از مردم این شهر توریستی فوق‌العاده در کشور امارات را برای سفر خود انتخاب می‌کنند. اما در این بین شما اگر با غذاهای خیابانی دبی آشنایی داشته باشید، به راحتی خواهید توانست هنگام پیاده‌روی و قدم زدن در خیابان‌های لوکس و یا بنادر فوق‌العاده آن از این غذاهای خیابانی استفاده کرده و خاطرات فوق‌العاده خاصی را در زمان سفر و اقامت در این شهر توریستی زیبا در ذهن خود به ثبت برسانید.

بسیاری از افراد خوراکی‌های بی‌نظیر و خوشمزه خیابانی دبی را جزء خوشمزه‌ترین خوراکی‌هایی می‌دانند که شما به واسطه ادویه خاص و تکنیک‌های فوق‌العاده‌ای که برای تهیه آن استفاده می‌کنند می‌توانید در نظر بگیرید. اما در این بین، شما اگر بتوانید مکان‌های بهداشتی را برای این نوع خوراکی‌های خیابانی در نظر بگیرید صددرصد از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. همچنین به نحو احسن می‌توانید لذت یک سفر بی نظیر را پس از خرید بلیط هواپیما تهران دبی تجربه کنید.

شاورما خوشمزه‌ترین غذای خیابانی دبی  

در بین غذاهای خیابانی دبی  غذای خاصی به نام شاورما وجود دارد که شما می‌توانید این غذا را به واسطه‌ ترکیب گوشت مرغ با سبزیجات و پیاز سرخ کرده و به عنوان یکی از بی‌نظیرترین و خوش‌طعم‌ترین غذاهای خیابانی دبی در نظر بگیرید. البته در بسیاری از دکه‌های خیابانی این غذا با قیمت مناسب به فروش می‌رسد.

توصیه ما به شما این است که سعی کنید از خیابان‌های لوکس و لاکچری این خوراکی خوشمزه را تهیه کنید؛ چرا که در این خیابان‌ها از لحاظ بهداشتی بیشتر به کیفیت خوراکی خیابانی اهمیت می‌دهند. در این صورت شما با خیال راحت و بدون دردسر می‌توانید این غذای خوشمزه استفاده کنید. البته مزه ترد آن تا حدی باعث می‌شود که شما به هیچ عنوان نتوانید طعم منحصربه‌فرد و خاص این غذای خیابانی را در دبی را از یاد ببرید.

شش تاوورک غذایی بینظیر با قیمت مناسب

البته برخی از افراد زمانی که به دبی سفر می‌کنند ممکن است یکی از غذاهای خیابانی دبی به نام شش تاوورک را نشناسند؛ چرا که این غذا از جمله غذاهای خاص و خیابانی است که به شکل ساندویچ و به واسطه مرغ طعم‌دار و مقدار زیادی ادویه و سبزیجات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شما بدون هیچ اغراقی خواهید توانست با یکبار خرید و امتحان این غذای خیابانی را در هر سفر خود به دبی در لیست غذاهای خیابانی خود قرار دهید. تقریبا تمامی مردم دبی به این غذای خیابانی علاقه دارند و آن را یکی از اصلی‌ترین خوراکی‌های خیابانی معرفی می‌کنند که گردشگران طعم بی‌نظیر آن را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.

البته یکی دیگر از غذاهای خیابانی دبی به نام سمبوسه را شما شاید در ایران نیز بسیار مصرف کرده‌اید؛ چرا که سمبوسه در بیشتر کشورها به عنوان یک غذای خیابانی خوشمزه معرفی می‌شود. شما می‌توانید به واسطه ادویه خاص و همچنین گوشت، قارچ، کالباس و بسیاری از متعلقات دیگر به راحتی آن را به عنوان یک خوراکی خیابانی خصوصا در دبی در نظر بگیرید. البته غذاهای خیابانی دبی هر کدام بیشتر با ادویه‌های خاص مورد توجه هستند. این ادویه‌ها در یک حالت کاملا متعادل توانسته خود را با هر ذائقه‌ای نزدیک کند.

طعم تند غذاهای خیابانی دبی 

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که رول چیپس عمان را به هیچ عنوان از لیست غذایی غذاهای خیابانی دبی  حذف نکنید؛ چرا که این غذای پر طرفدار برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال ذائقه‌های تند هستند می‌تواند انتخابی معقولانه به حساب آید. البته آن به گونه‌ای خاص با پنیر‌های اضافه و البته سیب‌زمینی‌های فوق‌العاده تند می‌تواند مزه خاصی را برای شما تداعی کند.

البته اکثرا خوراکی‌های خیابانی دبی جزء غذاهایی با طعم تند هستند؛ حتی ماناکیش نیز یکی دیگر از غذاهایی است که شاید شما در ابتدا آن را شبیه پیتزا مشاهده کنید. البته در حالت کنونی به آن پیتزای عربی هم می‌گویند و شما با انواع گوشت، سبزیجات و مهمتر از همه مقداری روغن زیتون می‌توانید به ترکیبات غذایی آن مطمئن باشید. مناکیش یکی از معروف‌ترین غذاهای خیابانی دبی  به شمار می‌آید که اکثر مردم به خرید آن اعتیاد بسیار شدیدی دارند.

خوراکی‌های خیابانی دبی  با لوگیمات

 اگر می‌خواهید به دبی سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم که این غذای خیابانی را حتما امتحان کنید. در کنار لوگیمات یک پیشنهاد مقرون به‌صرفه و عالی برای مصرف غذاهای خیابانی در شهر توریستی دبیبه حساب می‎آید؛ چرا که لوگیمات را بسیاری از افراد به عنوان دسر می‌شناسند و تمامی گردشگران از این غذای خاص با چهره خسته بعد از خرید بسیار استقبال می‌کنند.

اما نکته‌ای که در مورد تمامی غذا‌های خاص و البته بی‌نظیر غذاهای خیابانی دبی  نهفته این است که هرکدام از این غذاها را شما با ترکیبات گوشت، سبزیجات و ادویه‌های خاص می‌توانید مشاهده کنید. این امر به شکلی آسان می‌تواند به ذائقه خاص مردم دبی در این شهر گردشگری اشاره داشته باشد. البته در این میان غذایی مانند سمبوسه جزء غذاهای محلی نیز به حساب می‌آید.

سخن پایانی

در این مطلب ما شما را با غذاهای خیابانی دبی آشنا کردیم. البته در این بین، فلافل نیز یکی دیگر از غذاهای خوشمزه خیابانی است و جزء غذاهای فوق العاده ارزان نیز محسوب می‌شود. در ایران نیز شما فلافل را دربین بسیاری از غذاهای خیابانی می‌توانید مشاهده کنید.

اما در هر صورت غذاهای خیابانی خاصی مانند شاورما و عمدتا ساندویچ تاوورک از جمله غداهای بسیار معروف و خوشمزه‌ای هستند که مصرف آن شدیدا توصیه می‌شود. شما به عنوان گردشگر حداقل یک بار باید این غذاها را امتحان کرده تا بتوانید طعم بی‌نظیر غذای خیابانی را به راحتی در سفر خود به دبی تجربه کنید. شما اگر تجربه سفر و تور دبی را داشته‌اید و از غذای خاص خیابانی استفاده کرده‌اید که ما در این مقاله به آن اشاره ای نداشته‌ایم، می‌توانید تجربه خود را با ما درمیان بگذارید تا دیگر کاربران نیز با انواع مختلف دیگر غذاهای خیابانی دبی آشنا شوند.

اگر در دبی هستید؛ این لیست را از دست ندهید!

نظرات کاربران