9 خرداد 1400
ایرانگردی

بهترین زمان سفر به کیش

انتخاب بهترین زمان سفر به کیش باعث افزایش لذت از سفر و همچنین کاهش میزان مشکلات آن خواهد شد چرا که در این صورت هم شرایط آب و هوایی مساعد بوده و هم می توانید از بهترین خدمات و امکانات استفاده کنید. کیش یکی از مناطق گردشگری مهم کشور است که مورد توجه بسیاری از گردشگران از سراسر نقاط جهان قرار گرفته و هرساله خیل عظیمی از توریست ها آن را به عنوان هدف گشت و گذار انتخاب می کنند.

در اوضاع کنونی که سفر به کشور های خارجی هزینه های بالایی دارد، کیش یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر به شمار می رود چرا که در این سفر می توانید انواع اقسام جاذبه های گردشگری مختلف را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که سفر به این جزیره در فصول مختلف سال امکان پذیر است اما آیا تمامی ماه ها شرایط یکسانی برای مسافرت دارند؟ طبیعتا مواقع مختلف سال ویژگی های متفاوتی به نسبت یکدیگر خواهند داشت و قبل از سفر بهتر است با این موارد آشنایی داشته باشید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

جزیره زیبای کیش

بهترین زمان سفر به کیش

کیش به دلیل قرارگیری در حصار آب های نیلگون خلیج فارس، زیبایی های خیره کننده ای دارد و می‌تواند بهترین لحظات را برای گردشگران به ارمغان آورد. عوامل متعددی دست به دست هم می دهند تا باعث لذت بردن شما از سفر کیش شونو و چنانچه به این عوامل دقت داشته باشید سفری بدون دغدغه تجربه خواهید کرد. بسیاری این سوال را دارند که بهترین زمان سفر به کیش چه موقعی است؟ در پاسخ باید گفت؛ بهترین زمان سفر به کیش را می‌توان از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد و هر فردی متناسب با سلیقه خود ممکن است مواقع متفاوتی را برای مسافرت خود انتخاب کرده باشد.

جزیره کیش به دلیل قرارگیری در موقعیت خاص جغرافیایی، دستخوش تغییرات متنوعی قرار می گیرد و در طول سال شاهد تغییرات دمایی متعدد در آن هستیم. به همین دلیل انتخاب زمان مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا در مواقعی که شرایط سفر به کیش مساعد باشد تعداد تور کیش برگزار شده نیز افزایش خواهد یافت. 

بهترین زمان سفر به کیش از نظر آب و هوا

یکی از اصلی ترین موارد تعیین کننده بهترین زمان سفر به کیش، آب و هوایی است که بر این شهر حاکم است. کیش همانطور که می‌دانید در جنوب کشور قرار گرفته و از جمله مناطق گرمسیری است. البته شرایط دمایی هر فصل برای سالهای مختلف ممکن است متفاوت باشد و آب و هوای غیر قابل پیشبینی بر این جزیره حاکم است. البته این فصول سال است که بهترین زمان سفر به کیش را تعیین می‌کند که در ادامه به بررسی هر یک از فصول مختلف سال و شرایط سفر در هرکدام پرداخته ایم:

فصل بهار و سفر به شهر کیش

سفر به کیش در فصل بهار

فصل بهار یکی از بهترین فصول سال برای مسافرت است چرا که در این فصل تازگی و طراوت به گل و گیاهان و درختان روی آورده و گشت و گذار در این فصل حس خوبی را منتقل خواهد کرد. کیش نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهار یکی از بهترین مواقع برای سفر به این جزیره مرجانی است. اگر بخواهیم به آمار مسافران کیش نیز نگاهی بیندازیم، فصل بهار بیشترین سهم را از لحاظ تعداد گردشگران دارد.

ماه فروردین ازدحام شدیدی را در کیش شاهد هستیم و دلیل آن، دمای مناسب هوا و همچنین میزان بارش و وزش باد مناسب است. البته تعطیلات نوروزی نیز بی تاثیر نیست و مردم می‌توانند بدون دغدغه و مشکل به گشت و گذار در روزهای تعطیل بپردازند. علاوه بر فروردین، اردیبهشت ماه نیز شرایط مناسبی برای گشت و گذار دارد اما شلوغی فروردین ماه را به هیچ وجه نخواهد داشت در صورتی که سفر در اردیبهشت ماه هم می تواند هزینه های سفر را کاهش دهد و هم شرایط آب و هوایی مناسبی بر شهر حاکم خواهد بود.

سفر به کیش در فصل تابستان

اگر بخواهیم تابستان را در لیست بهترین زمان سفر به کیش بگنجانیم کار ناشایستی انجام داده ایم! تابستان های کیش بسیار گرم و عاری از هرگونه بارش خواهد بود. آفتاب سوزان در کنار شرجی طاقت فرسای هوا باعث ایجاد خستگی در فرد خواهد شد. گرمای هوا در برخی روزهای تابستانی کیش به ۵۰ درجه سانتی گراد نیز می‌رسد اما بازهم هستند افرادی که این فصل را برای سفر خود انتخاب می‌کنند. به نظر شما دلیل چیست؟ با اینکه میزان مسافران تابستان با بهار قابل مقایسه نیست اما گردشگران این فصل نیز کم نیستند.

برای دوستداران آب و هوای خنک، سفر در تابستان جهنمی بیش نخواهد بود اما کسانی که تمایل به شنا کردن در آبهای زلال خلیج فارس و یا آفتاب گرفتن در سواحل آن داشته باشند خواهند توانست از شرایط ویژه این فصل استفاده کنند. مسئول جزیره کیش نیز به منظور جلب توجه و جذب گردشگر در فصل تابستان، اقدام به برگزاری جشنواره های ویژه ای می کنند و این امر باعث شده تا میران گردشگران به صفر نرسد.

بهترین زمان سفر به کیش و تفریحات ساحلی

سفر به کیش در پاییز

با اتمام فصل تابستان نوبت به پاییز خواهد رسید، فصلی که هم شرایط آب و هوایی مناسب بوده و هم زیبایی های بی نظیری بر شهر حاکم است. البته آب و هوای پاییز تغییرات متغیری دارد. در ماه مهر، دمای هوا بسیار شرجی بوده و بارش نیز به سختی اتفاق می افتد و شرایط آن به مانند تابستان است. ماه سوم پاییز یعنی؛ آذر، شرایط آب و هوایی بسیار تغییر کرده و میزان بارش افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

شرایط دمایی آب و هوا نیز شرایط بهتری پیدا کرده و سفر در این ماه می تواند مناسب باشد. آبان ماه نیز شرایطی بین این دو ماه دارد و میزان گردشگران این ماه نیز زیاد خواهد بود. در فصل پاییز نیز جشنواره های متعددی جهت جلب توجه مسافران برگزار می شود که با سفر در این فصل می‌توانید از آنها نیز دیدن کنید. 

سفر به کیش در زمستان

زمستان فصل بارش های بی امان، در کیش نیز سردی و بارش های پی در پی را به همراه دارد. بی شک تصور اینکه دمای ۵۰ درجه تابستانی کیش جای خود را به دمای ۱۵ درجه بدهد شما را حیرت زده می‌کند اما باید گفت که درست شنیده اید! در فصل زمستان دمای هوا بین ۹ تا ۲۲ درجه سانتی گراد متغیر است و همین امر اصلی ترین دلیل برای قد علم کردن زمستان در فهرست بهترین زمان سفر به کیش است‌ در فصل زمستان بارش ها خبر نمی‌کنند و بی مهابا ممکن است هوا ابری شده و شروع به باریدن کند.

واکنش شما به بارش باران بسیار مهم خواهد بود چرا که در صورت معطل کردن ممکن است با آب هایی که از آسمان سرازیر می شوند از شما پذیرایی شود. اگر بخواهیم موشکافانه تر به شرایط آب و هوایی زمستان نگاه کنیم، اسفند ماه شرایط بهتری برای مسافرت خواهد داشت چرا که هم از سرمای هوا کاسته شده و هم به دلیل نزدیکی به بهار و سال جدید، حال و هوای تازه ای بر جای جای جزیره حاکم خواهد بود.

تفریحات آبی شهر کیش

بهترین زمان سفر به کیش از نظر هزینه ها

بسیاری از مردم به دنبال تجربه سفری مقرون به صرفه هستند و این مهم زمانی میسر خواهد شد که زمان مناسب برای سفر را انتخاب کرده باشید. میزان هزینه های سفر با درخواست سفر گردشگران رابطه مستقیم دارد. به گونه ای که با افزایش مسافران میزان هزینه های سفر نیز افزایش می‌یابد و برعکس. پس چنانچه می خواهید سفری ارزان داشته باشید باید به دنبال مواقع کم درخواست مسافرتی کیش بوده و یا تورهای این مواقع را رزرو نمایید. فصل تابستان به دلیل آب و هوای گرمی که دارد به عنوان ارزان ترین فصل سفر به کیش شناخته می‌شود.

دلیل پایین بودن میزان هزینه های سفر در این فصل، تمایل کم گردشگران نسبت به سفر کیش است و به همین دلیل هتل ها میزان قیمت اتاق ها را به حداقل رسانده و بلیط های هواپیما تیز با قیمت های ارزان به فروش می رسند. البته هتل ها و مراکز خرید کیش اغلب مجهز به کولرهای حرفه ای هستند و با گشت و گذار در فضاهای سرپوشیده هیچگونه حس گرما نخواهید داشت.

بهترین زمان سفر به کیش برای خرید

چنانچه به قصد خرید تمایل به سفر کیش داشته باشید، پاییز بهترین انتخاب شماست. در فصل پاییز علاوه بر اینکه شرایط آب و هوایی نسبتا مطلوبی بر کیش حاکم است، میزان هزینه های خرید نیز به حداقل خواهند رسید. بخصوص لباس های بهاره و تابستانه تخفیفات چشمگیری خواهند داشت و می‌توانید با قیمت های بسیار پایین تری آنها را خریداری کنید. از طرفی، به دلیل پایین بودن میزان قیمت بلیط هواپیما کیش و وجود ظرفیت برای رزرو هتل، پول بیشتری برای خرید خواهید داشت و می‌توانید اجناس بیشتری خرید کنید.

جشنواره های خرید تخفیف ۵۰ درصدی نیز در کیش برگزار می‌شوند که با شرکت کردن در آنها دو برابر خرید با سرمایه ثابت نصیبتان خواهد شد. انواع مختلف قرعه کشی ها نیز در مراکز خرید کیش برگزار می شوند که از جوایز آنها نیز نباید چشم پوشی کرد.

مراکز خرید شهر کیش

بهترین زمان سفر به کیش برای تفریح

تفریحات کیش دل از هرکسی خواهند برد و در این جزیره زیبا و پر هیاهو می‌توانید تفریحات آبی و دریایی تا تفریحات هوایی و بیابانی را تجربه کنید. اما لذت بردن از اغلب تفریحات کیش یک شرط خواهد داشت که آن هم نباریدن باران است! در مواقعی که هوا بارانی است مردم به خانه هایشان می‌روند و شما نیز باید در محلی سرپوشیده مثل: بازار، سالن جشنواره، پارک آبی یا… باشید تا مانند موش آب کشیده نشوید. با انتخاب فصول کم بارش سال شانس بیشتری برای استفاده و لذت بردن از تفریحات مختلف کیش دارید.

اوایل فصل بهار شرایط کاملا برای یک سفر هیجانی به کیش مهیا است و با انتخاب این فصل هیچگونه کمبودی را احساس نخواهید کرد. فصول پاییز و زمستان نیز شرایط مناسبی دارند اما در صورت انتخاب اواسط این ماه ها، لذت برون از سفر نیز دوچندان خواهد شد. تفریحات کیش را نیز می‌توان به موارد مختلفی نسبت داد که از جمله بهترین آنها: غواصی، فلای بورد، جت اسکی، پرواز در آسمان، قایقرانی انفرادی یا خانوادگی و… است. پس اگر قصد سفر به کیش را دارید حتما تفریحات دریایی کیش را تجربه کنید

جشنواره و رویدادها در کیش

در سطح جزیره کیش رویدادها و جشنواره های متعددی برای جلب توجه گردشگران برگزار می‌شوند که این رویدادها سهم بسزایی در جذب گردشگر به این جزیره ایفا کرده اند. در فصل تابستان که تعداد گردشگران کاهش چشمگیری پیدا می‌کند جشنواره های متعددی به منظور جذب گردشگران فعالیت می‌کنند و در هدف خود نیز موفق عمل کرده و بسیاری از اشخاصی که به منظور برنده شدن جوایز مسابقات و یا لذت بردن از کارناوال ها و تئاتر و… این فصل را برای سفر خود انتخاب خواهند کرد.

توجه داشته باشید که در فصل تابستان با هزینه های بسیار پایین تر با یک تیر چند نشان خواهید زد چرا که هم هزینه سفر، هم هزینه خرید پایین بوده و از طرفی ممکن است یکی از برندگان جوایز جشنواره ها باشید. این جشنواره ها به صورت سالانه از ۱۵ تیرماه آغاز و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه پیدا می‌کند. 

نظرات کاربران