پارک‌های آبی استانبول

امروزه مسافرت‌های خارجی بیش از پیش مورد توجه مردم کشور قرار گرفته‌اند و‌ترکیه سهم عمده‌ای از مسافرت‌های خارجی را به خود اختصاص داده و به دلیل نزدیکی این کشور به ایران اغلب مسافران آن را برای سفر خود انتخاب می‌کنند. استانبول به عنوان یکی از مهمترین شهرهای گردشگری‌ترکیه به شمار می‌رود که به صورت سالانه خیل عظیمی‌از گردشگران خارجی را در خود جای می‌دهد. جاذبه‌های متعددی در استانبول انتظار مردم را می‌کشند که پراک آبی‌های استانبول از جمله بهترین و معروف‌ترین‌ها از این میان است. برای سفر به استانبول راه‌های مختلفی پیش‌رو خواهید داشت و رزرو تور استانبول را می‌توان یکی از بهترین روش‌های سفر دانست. برای سفر به این شهر می‌توانید نسبت به رزرو بلیط هواپیما استانبول اقدام کرده و در کوتاه‌ترین زمان خود را به استانبول برسانید. در ادامه توضیحاتی در رابطه با پارک‌های آبی استانبول ارائه کرده‌ایم:

استانبول به عنوان یکی از مقاصد چهار فصل جهان شناخته می‌شود و هر زمانی را که برای سفر خود انتخاب کرده باشید می‌توانید نهایت لذت را از گشت و گذار ببرید. اما فصل تابستان شرایط مسافرت به این شهر دیدنی متفاوت بوده و به جاذبه‌ها و تفریحات مختلف‌تری دسترسی خواهید داشت. شهر استانبول بیش از 20 ساحل مختلف شنا را در خود جای داده و به همین دلیل در فصل تابستان شاهد هجوم گردشگران به این منطقه دیدنی هستیم. از جاذبه‌های تاریخی و مراکز خرید استانبول هم که بگذریم پارک‌های آبی استانبول به خودی خود انتخابی ایده‌آل برای تفریح و خوشگذرانی هستند. استانبول 3 پارک آبی معروف را در خود جای داده که هر یک از این پارک‌ها با ویژگی‌های منحصر به فرد خود دل از هر کس خواهند برد. در این مطلب می‌خواهیم اطلاعاتی در رابطه با کلیت پارک‌های آبی را به همراه قیمت و همچنین امکانات ارائه شده در آنها مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید بهترین مورد را برای تفریحات خود انتخاب کنید.

کلاب دلفین استانبول

پارک آبی کلاب دلفین استانبول بزرگترین پارک آبی فعال استانبول است که به دلیل روباز بودن تنها در فصل تابستان فعالیت می‌کند و با خنک‌تر شدن هوا درهای آن بسته خواهد شد. این پارک در محوطه‌ای جذاب که سراسر پوشیده از گیاهان و درختان طبیعی است قرار گرفته و به همین دلیل زیبایی وصف ناپذیری را از آن شاهد هستیم. پارک آبی کلاب دلفین از چند استخر، تونل آبی، چندین سرسره و انواع متفاوتی از تفریحات آبی تشکیل شده و می‌توانید اوج هیجان را در آن تجربه کنید. این پارک در سال 2001 کار خود را آغاز کرده و نزدیک‌ترین پارک آبی به میدان تکسیم و خیابان استقلال است. این پارک ابی از اغلب بخش‌های استانبول دارای خدمات سرویس رایگان بوده و به سهولت می‌توانید خود را به آن برسانید. به دلیل محبوبیت پارک آبی کلاب دلفین استانبول، اغلب گردشگران آن را برای تفریح و خوشگذرانی خود انتخاب می‌کنند و به همین دلیل در اغلب اوقات شاهد شلوغی در آن هستیم.

استخرهای پارک آبی کلاب دلفین استانبول

این مکان یکی از پارک‌های آبی استانبول است که دارای 7 استخر با کارایی‌های مختلف می باشد. با اینکه استخرهای متعددی در این پارک آبی وجود دارند اما به دلیل محبوبیت آن، بسیاری از گردشگران و حتی مردم بومی‌در تعطیلات آخر هفته به این پارک مراجعه می‌کنند و از این رو برای اینکه بتوانید در اوقات خلوت به پارک آبی بروید می‌توانید اوقات وسط هفته را انتخاب نمایید. استخرهای پارک آبی کلاب دلفین از قرار زیر هستند:

 • یک استخر مخصوص ورود خانواده‌ها ساخته شده و افراد به صورت انفرادی اجازه ورود به آن را نخواهند داشت.
 • یک استخر مخصوص موج مصنوعی که شنا کردن در دریا را برایتان تداعی می‌کند.
 • دو استخر بزرگ که همگانی است
 • دو استخر کم عمق مخصوص شنا کردن کودکان
 • یک استخر کشتی که به شک ماکت کشتی ساخته شده است.

سرسره‌های پارک آبی کلاب دلفین استانبول

پارک آبی کلاب دلفین 12 سرسره با کارایی‌های مختلف را در خود جای داده که برای استفاده از هریک باید حتما موارد ایمنی را رعایت کنید. سرسره‌های پارک آبی از قرار زیر هستند:

 • سرسره‌های کودکان
 • سرسره کینگ کبرا
 • سرسره آناکوندا
 • سرسره آناکوندا آبی-سیاه
 • سرسره سونامی
 • سرسره موشک
 • سرسره سیاه چاله
 • سرسره آبشاری
 • سرسره کامیکازه جدید و قدیمی
 • سرسره چاله فضایی
 • سرسره پیچشی

امکانات پارک آبی کلاب دلفین استانبول

پارک آبی کلاب دلفین استانبول بهترین امکانات را در دسترس گردشگران قرار داده است. یکی از مشکلاتی که در این پارک با آن مواجه خواهید شد عدم امکان وارد کردن مواد غذایی به داخل پارک آبی است به گونه‌ای که حتی نمی‌توانید بطری آب هم به همراه داشته باشید. در جای جای پارک آبی کلاب دلفین استانبول شاهد فعالیت کافه و رستوران‌های متعددی هستیم که می‌توانید بهترین خوراکی‌ها را در آنها میل کنید. توجه داشته باشید که یک فروشگاه با تنوع زیاد محصولات نیز در این پارک آبی فعالیت می‌کند و می‌توانید کلیه اجناس مورد نیاز خود را از آن خریداری کنید. در این پارک آبی می‌توانید لذت شنا با دلفین‌ها را نیز تجربه کنید.

اطلاعات کلی پارک آبی کلاب دلفین استانبول

پارک آبی کلاب دلفین استانبول در محله اسن یورت، باغچه شهیر، محله اسکنت، خیابان اونور گونل و مرکز بازی‌های آبی واقع شده است. قیمت بلیط پارک آبی کلاب دلفین استانبول با توجه به جنسیت، سن و همچنین روزهای هفته متغیر خواهد بود و گاهی اوقات شاهد تخفیفات ویژه‌ای برای بلیط آن هستیم. توجه داشته باشید که هزینه بلیط به صورت نقدی و یا کارت اعتباری دریافت شده و امکان خرید اینترنتی آن وجود ندارد. این مجموعه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر فعالیت می‌کند و می‌توانید به صورت تمام وقت نیز در آن باشید.

پارک آبی آکوا مارین استانبول

یکی دیگر از پارک‌های آبی استانبول را می‌توان آکوا مارینا دانست. این پارک آبی با داشتن بخش‌های تفریحی مختلف یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افزایش میزان آدرنالین بوده و می‌توانید هیجانی‌ترین آیتم‌ها را در آن تجربه کنید. این پارک آبی در بخش اروپایی استانبول و در منطقه بویوک چکمجه واقع شده که منطقه‌ای لوکس و مدرن به شمار می‌رود. این پارک ابی در خارج شهر و پشت فرودگاه آتاتورک واقع شده و به همین دلیل با رزرو هتل‌های نزدیک به آتاتورک می‌توانید به سهولت از پارک آبی آکوا مارینا استانبول دیدن کنید. این پارک با اینکه در خارج شهر واقع شده اما دسترسی به آن ساده است و می‌توانید از سرویس‌های رفت رایگان و یا تاکسی‌های دربستی اینترنتی استفاده کنید. توجه داشته باشید که سرویس‌های رایگان پارک آبی تنها از ساعت 8:30 تا 10 صبح فعالیت می‌کنند و با این سرویس‌ها به صورت رایگان خود را به پارک آبی خواهید رساند. البته رایگان بودن سرویس‌ها تنها برای مسیر رفت بوده و برای برگشت باید هزینه پرداخت کنید.

امکانات پارک آبی آکوا مارینا استانبول

پارک آبی آکوا مارینا امکانات متعددی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد و با رفتن به آن بهترین لحظات را برای خودتان رقم خواهید زد. یکی از مهمترین مزیت‌های این پارک آبی را می‌توان همه‌گیر بودن آن دانست به گونه‌ای که افراد در هر گروه سنی که باشند بیشترین لذت را از تفریحات آن خواهند برد. به همین دلیل می‌توانید به صورت خانوادگی به این پارک رفته و هر گروه سنی از اعضای خانواده از امکانات مختلفی استفاده کنند. پس از تفریح و شنا در بخش‌های مختلف پارک آبی می‌توانید از صندلی‌های چتری ساحل که در کنار استخر‌ها قرار گرفته‌اند استفاده کرده و به آفتابگیری مشغول شوید. این پارک ابی دارای استخرهای کوچک و بزرگ است و بزرگسالان و کودکان می‌توانند در استخر مربوط به خود مشغول شنا شوند. یکی از مهمترین امکانات پارک آبی آکوا مارینا را می‌توان به موسیقی زنده آن نسبت داد چرا که دی جی متناسب با حال و هوا آهنگ خوانده و شور و شوق بیشتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

یکی دیگر از پارک‌های آبی استانبول پارک آکوا مارینا

پارک آبی آکوا مارینا در سال 1999 شروع به فعالیت نموده و به دلیل وجود سرسره‌ها و استخرهای متنوع در آن گذر زمان را فراموش کرده و خاطره انگیزترین لحظات را پشت سر خواهید گذاشت. این پارک آبی به دلیل وسعت بزرگ خود قابلیت پذیرش روزانه 3 هزار نفر را دارد. در ساخت این پارک آبی کلیه استاندارد‌های جهانی رعایت شده و به همین دلیل دارای محیطی سالم و تمیز با استانداردترین دستگاه‌های بین‌المللی است. این پارک آبی نیز به مانند پارک آبی کلاب دلفین به صورت روباز بوده و فعالیت آن بستگی به شرایط آب و هوای دارد. پس در مواقع خوش آب و هوا بیشترین میزان تقاضا برای تفریح در این پارک آبی را شاهد خواهیم بود.

اطلاعات کلی پارک آبی آکوا مارینا استانبول

این پارک آبی در منطقه بیوک چکمک شماره 40 در محله فاتح واقع شده است. در‌های پارک آبی آکوا مارینا در تمامی‌روزهای هفته راس ساعت 10 صبح باز شده و تا 6 الی 7 بعد از ظهر نیز باز خواهند ماند. پس از این تایم درها بسته شده و پارک آبی تعطیل می‌شود تا به تمیزکاری آن پرداخته و پارک آبی را برای فردای آن روز آماده کنند. میزان قیمت بلیط پارک آبی آکوا مارینا به عوامل مختلفی بستگی دارد و از این رو نمی‌توان رقم خاصی برای آن در نظر گرفت. توجه داشته باشید که در روزهای میانی هفته میزان قیمت بلیط هواپیما پایین‌تر خواهد بود. کودکان زیر 4 سال نیز به صورت رایگان اجازه ورود به پارک را دارند.

شهربازی و پارک آبی ویالند استانبول

پارک آبی ویالند استانبول در سال 2013 احداث شده و به دلیل برخورداری از امکانات و ویژگی‌های تفریحی متعدد توانسته محبوبیت بسیاری در میان مردم به دست آورد. ویالند امروزه با نام اسفانبول شناخته شده و علاوه بر پارک آبی، شهربازی بزرگی را در خود جای داده که می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تفریح و خوشگذرانی باشد. این پارک یکی از بهترین پارک‌های موضوعی و همچنین پارک‌های آبی‌ترکیه به شمار می‌رود. این شهربازی علاوه بر اینکه بهترین لحظات را در دنیای آبی ایجاد می‌کند خواهد توانست با تفریجات متعدد خود هر فردی را غرق در هیجان سازد. از جمله مهمترین تفریحات این شهربازی می‌توان به: چرخش 360 درجه،‌ترن نفس‌گیر، سرسره وایکینگ، رودخانه وحشی،‌ترن ماجراجو، برج عدالت و جهانگرد کوچک اشاره کرد.

بازی انگری بردز در ویالند استانبول

بخش بازی انگری بردز یکی از محبوب‌ترین بخش‌های این شهربازی به شمار می‌رود که در آن خبری از عروسک‌های ساختگی نیست و در دنیایی واقعی از شخصیت‌های انگری بردز قرار خواهید گرفت. رفتن به این بخش میزان هزینه مناسبی داشته و همگان می‌توانند از آن دیدن کنند.

استانبول قدیم در ویالند استانبول

یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های شهربازی ویالند استانبول به استانبول قدیم نسبت داده می‌شود. در این بخش می‌توانید محله‌ها و کوچه‌های استانبول قدیم که به بهترین شهر ممکن شبیه سازی شده‌اند را مشاهده کنید. دوست داران تاریخ بیشترین لذت را از گشت و گذار در این بخش را خواهند برد.

امکانات پارک آبی ویالند استانبول

یکی از مهمترین امکاناتی که در این پارک ابی ارائه می‌شود ارائه دستبند زوم است. اجازه بردن تلفن همراه به داخل پارک آبی داده نمی‌شود و از این رو با استفاده از دستبند زوم می‌توانید بهترین عکس‌ها و کلیپ‌ها را از حرکت خود بر روی سرسره‌ها به ثبت برسانید. این پارک آبی نیز به مانند 2 پارک آبی ذکر شده خدمات سرویس رایگان ارائه می‌نماید و می‌توانید از اغلب محله‌های استانبول به صورت رایگان خود را به این پارک ابی برسانید. ویالند استانبول به جرات وسعت یک شهر کوچک را دارد و شاید سخت باشد که بتوانید تمامی‌بخش‌های آن را با پای پیاده طی کرده و بخش‌های مختلفی آن را مشاهده کنید. به همین دلیل قطار شهربازی در نظر گرفته شده تا با سوار شدن بر روی این قطار از تمامی‌قسمت‌های پارک آبی ویالند دیدن کنید.

اطلاعات پارک آبی ویالند استانبول از جذاب ترین پارک‌های آبی استانبول

پارک آبی ویالند استانبول در ساعت 10:30 صبح کار خود را آغاز کرده و تا ساعت 21:30 آماده ارائه خدمات به مسافران است. ویالند علاوه بر اینکه پارک آبی جذابی را در خود جای داده، به دلیل برخورداری از بهترین و هیجانی‌ترین دستگاه‌های شهربازی می‌تواند اوج هیجان را برای شما به ارمغان آورد. قیمت بلیط استفاده از پارک آبی ویالند بستگی به روزهای هفته و جنسیت افراد متفاوت است و به همین دلیل نمی‌توان رقم دقیقی برای آن در نظر گرفت. لازم ه ذکر است که برای استفاده از شهربازی ویالند استانبول نیز باید هزینه متفاوتی برای استفاده از هریک از دستگاه‌ها پرداخت کنید. توجه داشته باشید که می توانید از تمامی بخش های ویالند استانبول دیدن کنید اما فکر اینکه در یک روز بتوانید تمامی دیدنی های پارک را مشاهده نمایید را از سرتان بیرون کنید.

نظرات کاربران