28 مهر 1400
جهانگردی

تعداد و نام و معرفی فرودگاه های استانبول

استانبول یکی از بزرگترین کلان شهرها در ناحیه‌ی اروپا است و همچنین یکی از شهرهای پر توریست و پربازدیدکننده در سطح جهان به شمار می‌رود. واضح است که هر چه شهر بزرگتر باشد نیازهای بیشتری دارد به خصوص نیازهای حمل‌ونقل و…  یکی دیگر از مسائلی که برای کشورهای پرطرفداردی مانند استانبول وجود دارد راه‌های سفر به آن است. برخی از کشورها امکان سفر هوایی، زمینی و دریایی را برای توریست‌های خود فراهم می‌کنند. به نظر شما نحوه سفر به ترکیه از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟ کشور ترکیه یکی از کشورهای مدرن و پرطرفدار در دنیا است که امکان سفر را به صورت زمینی و هوایی برای گردشگران خود فراهم کرده است. بسیاری از مسافران ایرانی به صورت زمینی به ترکیه سفر می‌کنند؛ البته ترکیه فرودگاه‌های بسیار خوبی را برای مردم فراهم نموده است تا بتوانند به راحتی به سفر هوایی نیز بپردازند. به صورت کلی ممکن است که در بعضی از مواقع چه سفرهای داخلی و چه سفرهای بین‌المللی، ما سفر زمینی را ترجیح دهیم؛ زیرا از فرودگاه‌ها و موقعیت مکانی آن‌ها اطلاعی نداریم و راه‌های حمل‌ونقل شهری را نمیشناسیم. در این مقاله درباره فرودگاه ‌های استانبول، موقیت مکانی و اسامی آن‌ها گفت‌وگو خواهیم کرد تا بتوانید با رزرو بلیط هواپیما ارزان سفر هوایی دلنشینی را تجربه کنید.

فرودگاه آتاتورک استانبول ( Istanbul Ataturk Airport (IST

فرودگاه آتاتورک استانبول
 حال حاضر در استانبول دو فرودگاه عمومی وجود دارد که معروف‌ترین و مشهور‌ترین آن از بین فرودگاه‌های استانبول (فرودگاه آتاتورک) است. این فرودگاه در قسمت اروپایی ترکیه واقع شده است. در این فرودگاه شما می‌‌توانید به راحتی از متروهایی که به مرکز شهر راه دارند استفاده کنید یا از دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. البته داشتن مکانی مناسب و معروف همراه با قیمت بالاتری نسبت به فرودگاه‌های دیگر استانبول همراه است؛ زیرا قیمت بلیط‌ها بیشتر بوده و مالیات بیشتری گرفته می‌‌شود . بیشتر راه‌های هوایی بین‌المللی از بین فرودگاه‌های استانبول، درفرودگاه آتاتورک استانبول صورت می‌گیرد. هنگامی از فرودگاه آتاتورک وارد این شهر شدید فقط نیاز است که به دنبال علامت‌های ( hafif metro / Light metro ) بگردید؛ این متروها شما را در کمتر از ۱ ساعت به مرکز شهر می‌‌رسانند. شما همچنین می‌‌توانید از یک اتوبوس عمومی و یا سرویس شاتل استفاده کنید و به جاهای مختلف شهر بروید.   سرویس شاتل نیز گزینه‌ بسیار خوبی برای شما است که بتوانید به راحتی به مرکز شهر بروید.

Sabiha Gokcen Airport on Asian Side (SAW)

فرودگاه Sabiha
یکی دیگر از فرودگاه های استانبول‌، فرودگاه صبیحا گوکسن است. فرودگاه صبیحا گوکسِن در قسمت آسیایی ترکیه واقع شده و دومین فرودگاه بزرگ این شهر محسوب شده و در سمت دیگری از شهر واقع شده است. فرودگاه صبیحا گوکسن فرصت خوبی برای بازدیدکنندگان اروپا، آمریکای جنوبی، امریکای  شمالی، انگلیس، آفریقا و حتی خاورمیانه، روسیه و دیگر نقاط جهان برای بازدید کردن از این شهر است. این فرودگاه از بین فرودگاه‌های استانبول معمولا بهترین گزینه و محبوب‌ترین راه برای پروازهای چارتری از تمامی نقاط جهان به این شهر را دارا است.اما نکته‌ مهم این است که اگر به دنبال راهی ارزان قیمت و هزینه‌ کم هستید ما به شما این فرودگاه را پیشنهاد نمی‌‌کنیم؛ زیرا که این فرودگاه از بین فرودگاه های استانبول از مرکز شهر دور است و بیش از یک ساعت در راه خواهید بود. همچنین شما باید هزینه کرایه وسایل و حمل‌ونقل برای رسیدن به مرکز شهر را نیز در نظر بگیرید که البته هزینه‌ کمی نخواهد بود. البته فراموش نکنید که باید از پل آسیا به اروپا عبور کنید که بسته به زمان پرواز یا ورود و خروج شما دارد و ممکن است شدت ترافیک کاهش یا افزایش یابد. با این حال ما به شما پیشنهاد می‌‌کنیم که از شاتل ها استفاده کنید؛ شاتل‌ها در تمامی فرودگاه‌های استانبول وجود دارند. در صورت بودن شاتل‌ها نزدیک اقامتگاه شما می‌توانید برای رسیدن به پروازتان و به فرودگاه صبیحا گوکسن از آن‌ها استفاده کنید. البته شما می‌توانید از حمل‌ونقل‌های خصوصی هم استفاده کنید اما ممکن است هزینه‌ی بالایی داشته باشند‌.

Upcoming the Third Airport of Istanbul Region

فرودگاه Upcomin

سومین فرودگاه در حال تاسیس استانبول که در قسمت اروپایی این شهر قرار است ساخته شود و به حمل‌ونقل‌های هوایی بسیار کمک خواهد کرد؛ این فرودگاه به بقیه‌ فرودگاه‌های استانبول کمک بزرگی می‌کند و بخش بزرگی از حمل‌و‌نقل هوایی را به عهده خواهد گرفت و ترافیک هوایی را بسیار کاهش می‌دهد.

فرودگاه‌های استانبول واقع در بخش اروپایی و دیگری واقع در بخش آسیایی است. این فرودگاه‌ها وسایل نقیه‌ای از جمله اتوبوس‌ها، متروها و شاتل‌هایی دارند که شما را از فرودگاه به مرکز شهر و شما را از مرکز شهر به فرودگاه برساند.

سخن پایانی

مسئله حمل‌ونقل در کشورهای مختلف برای گردشگران اهمیت زیادی دارد؛ چرا که نداشتن آگاهی از نوع حمل‌ونقل شهر یا کشر مقصد می‌‌تواند بیشتر زمان سفر شما را در پیدا کردن راهی برای رفتن به مکان‌های دیدنی هدر دهد. یکی دیگر از مسائلی که در سفر اهمیت دارد راه‌های موجود برای رفتن به مقصد است. کشور ترکیه یکی از کشورهای محبوب برای گردشگران ایرانی و خارجی است. این کشور امکانات سفر هوایی و زمینی را به خوبی برای مسافران خود فراهم نموده است. در این مطلب فرودگاه‌ های استانبول را برای شما معرفی کردیم؛ همچنین شرایط و موقعیت مکانی‌آن‌ها را برای شما توضیح دادیم. اما در این بین چند سوال به وجود می‌آید؛ به‌نظر شما کدام یک از فرودگاه های استانبول بهتر است و شما چه تجربیاتی درباره ‌ فرودگاه های استانبول دارید؟ آیا فکر می‌کنید فرودگاه صبیجا گوکسن به دلیل دور بودن از مرکز شهر گزینه‌خوبی برای سفر کردن و استفاده از آن فرودگاه نیست؟ شما از کدام فرودگاه استفاده کردید؟ خوشحال می‌شویم که نظرات خود را برای ما به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را برای ما بگویید !

نظرات کاربران