Jeep Safari Tour

سافاری در استانبول؛ طرفدار آفرود سواری هستید؟

استانبول از شهرهای بزرگ ترکیه است که با تاریخ غنی، جاذبه‌های دیدنی طبیعی و تاریخی، غذاهای لذیذ ترکی و فعالیت‌های ماجراجویانه‌اش شناخته می‌شود. یکی از فعالیت‌های هیجان‌انگیزی که در طول تعطیلات در ترکیه می‌توانید به سراغ آن بروید، سافاری در استانبول است. آدرنالین موجود در تورهای سافاری دقیقاً همان چیزی است که می‌تواند شما را به ذوق بیاورد؛ خصوصاً که تورهای سافاری استانبول در مناطق و شرایط آب‌و‌هوایی مختلف و با وسایل نقلیه متنوع از موتورهای چهار چرخ تا جیپ‌های سافاری برای هر سلیقه و علاقه‌ای برگزار می‌شود. نکته مهم دیگر این است که سافاری در طبیعت فعالیتی خانوادگی خواهد بود که همراه با اعضای خانواده می‌توانید تجربه‌ای ویژه در طبیعت را رقم بزنید. سافاری یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است که شاید در میان مسافران این شهر خیلی شناخته شده نباشد.در این مقاله برایتان از سافاری‌های محبوب استانبول بیشتر خواهیم گفت. 

اگر می‌خواهید این تجربه هیجان‌انگیز را از دست ندهید، همین حالا وقت رزرو تور استانبول است!

ای تی وی سافاری (ATV Safari)

ATV Safari

ATV یا All Terrain Vehicle به وسیله نقلیه‌ای گفته می‌شود که تحت هر شرایطی در طبیعت مانند شن و ماسه ساحل، گل و لای جنگل‌های بارانی و حتی رمل‌های کویر می‌توان از آن استفاده کرد. سافاری با ATV در استانبول یکی از تفریحات هیجان‌انگیزی است که مسافران می‌توانند تجربه کنند. تورهای سافاری با موتورهای ATV در استانبول محدود به یک منطقه نیست و در جاهای مختلفی مانند شیله، زمین‌های ناهموار، جنگل‌ها، تپه‌ها و دهکده‌ها  با ATV هایی مانند 10 KYMCO که رانندگی ایمن، احساس آرامش و لذت را به گردشگران می‌دهند، برگزار می‌گردد. در صورت تمایل می‌توانید تورهای سافاری شبانه را تجربه کنید که حس بی‌نظیری دارند. در همه تورها چکمه‌های مخصوص، لباس‌های ضدآب به همراه کلاه ایمنی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا ایمنی شما در شرایط جوی غیرمنتظره تضمین شود.

آفرود سافاری (Off Road Safari)

Off Road Safari

هدف از تورهای آفرود بازدید از مکان‌هایی است که با وسایل نقلیه معمولی نمی‌توان از آن‌ها بازدید نمود. علاقمندان به آفرود عاشق گذر از جاده‌های آسفالت و ورود به طبیعت و کشف شگفتی‌ها هستند. سافاری آفرود به وسایل نقلیه 4X4 یا همان خودروهای چهار چرخ محرک که توانایی گذر از موانع و شرایط ناهموار جاده‌ای را دارند، نیاز دارد. تورهای سافاری در استانبول همراه با صخره‌نوردی، عبور از آب‌های عمیق، رمپ‌های شیب‌دار و فرودهایی است که با ماشین‌های معمولی قابل انجام نیست. آفرود تفریحی سراسر هیجان و آدرنالین برای ماجراجویان در طبیعت است. 

کواد سافاری استانبول (Quad Safari Istanbul)

Quad Safari Istanbul

یکی دیگر از گزینه‌های تور سافاری در استانبول به این گونه است که می‌توانید چهار سبک از سافاری را در اطراف دریا، داخل جنگل و دیگر نقاط دیدنی استانبول تجربه نمایید. مزیت سافاری‌های چهارگانه تجربه همزمان چهار تور در غالب یک برنامه است. شما می‌توانید دریا، جنگل، رودخانه و تپه‌ها را کشف کنید. بنابراین، شما می‌توانید تجربه فوق‌العاده‌ای را همراه خانواده و دوستان در سفری دلپذیر و بدون استرس داخل طبیعت بگذرانید. این یک سافاری عالی برای کسانی است که می‌خواهند جنگل‌های باشکوه و ساحل دریا را در نزدیکی کلان شهر باستانی استانبول تجربه کنند. بنابراین، برای انبوهی از گل، گرد و غبار، هیجان و البته سرگرمی آماده شوید.

تور سافاری چهارگانه شامل موارد زیر است:

  • برنامه ساعت 9 صبح جلوی درب هتل تور آغاز می‌گردد.
  • راهنمای تور مجرب و حرفه‌ای شما را همراهی خواهد کرد. 
  • هزینه ورودی بازدیدها بر عهده تور است. 
  • پس از پایان برنامه در ساعت 4 بعدازظهر شما را مجدد جلوی هتل می‌رسانند. 
  • لوازم فنی و لباس‌های محافظ در اختیارتان قرار می‌گیرد. 
  • هزینه‌های شخصی مانند ناهار یا هر وعده غذایی اضافی با مسافر خواهد بود.
  • هزینه بیمه مسافرتی را با تور باید بپردازید. 

جیپ سافاری (Jeep Safari Tour)

Jeep Safari Tour

برنامه‌های یک‌روزه سافاری در استانبول، ماجراجویی در دل روستاها و دهکده‌های شهر با جیپ‌های سافاری است. این تورهای یک روزه استانبول با راهنما بسیار سرگرم‌کننده خواهد بود چرا که منظره‌ای از زندگی واقعی ترکیه را همان‌طور که در زمین‌های کشاورزی روستایی می‌روید و به کوهستان می‌رسید، خواهید دید. بنابراین، سافاری با جیپ مطمئناً یک ماجراجویی بزرگ خواهد بود که می‌تواند به شما کمک کند چهره جدیدی از استانبول را ببینید. این تور در ازمیت اجرا می‌شود که از استانبول 2 ساعت فاصله دارد.

در حین رفتن به ازمیت در راه صبحانه را میل می‌کنید و سپس ماجراجویی سافاری با جیپ در میان مناظر سرسبز آغاز می‌گردد. در این تور زیبایی‌های طبیعی چون دره‌ها و کوه‌ها، زندگی واقعی مردم محلی همراه با دام‌هایشان را خواهید دید. پس از صرف ناهار نیز به سمت هتل حرکت خواهید کرد. در این تور هزینه ورودی‌ها و لوازم فنی با تور است اما هزینه وعده‌های غذایی و بیمه مسافرتی بر عهده مسافر خواهد بود. 

در پایان

با انواع تور سافاری در استانبول آشنا شدید، اگر عاشق ماجراجویی در طبیعت و کشف مناطقی هستید که در حالت عادی نمی‌شود از آن‌ها بازدید کرد و نیازمند تجهیزات و وسایل نقلیه خاص است، پیشنهاد می‌کنیم حتما در سفر ترکیه به یک تور سافاری بپیوندید. تجربه سفر سافاری در طبیعت سبز و بکر استانبول و گذر از رودخانه و تپه و ساحل با ماشین‌های سافاری بی‌نظیر و هیجان‌انگیز خواهد بود. پس معطل نکنید بلیط هواپیما استانبول را رزرو کنید و خودتان را برای یک ماجراجویی اکتشافی و تکرارناشدنی آماده کنید. 

نظرات کاربران