30 مرداد 1400
جهانگردی

فرودگاه های شهر دبی

دبی یکی از شهرهای توریستی محبوب در چند سال اخیر بوده است که سالیانه افراد زیادی برای بازدید از آن به کشور امارات متحده عربی و از طریق فرودگاه‌های دبی سفر می‌کنند. همچنین این شهر یک شهر محبوب برای خرید بوده و شما می‌توانید برای خرید و تهیه بهترین اجناس از دبی اقدام کنید. با توجه به فاصله نزدیک دبی به ایران و پایین بودن هزینه‌های سفر، ایرانیان زیادی سالیانه به این شهر سفر می‌کنند. به خصوص هزینه سفر به دبی با رزرو تور دبی می‌تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد. اکثر گردشگران از طریق فرودگاه بین المللی دبی به این شهر سفر می‌کنند و این فرودگاه را می‌توان شاهراه سفر به دبی دانست. فرودگاه بین المللی دبی به لحاظ رفت و آمد مسافران، پر ترددترین فرودگاه جهان است.اگر قصد رزرو بلیط هواپیما دبی را دارید آشنایی با فرودگاه دبی میتواند به شما کمک کند. اگر شما از آن دسته گردشگرانی هستید که به سفر به دبی علاقه زیادی دارند، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا آشنایی بیشتری با فرودگاه‌های دبی پیدا کنید.

چرا باید به دبی سفر کنیم؟

نمایی از شهر دبی

درست در قسمت جنوبی کشور ایران و در سواحل خلیج فارس، شهر ساحلی دبی در کشور امارات متحده عربی واقع شده است. سواحل جذاب و دوست داشتنی شهر دبی از مناطق دیدنی هستند که مورد توجه تعداد زیادی از گردشگران واقع می‌شوند. پیشرفت سریع و چشمگیری که شهر دبی در چند سال اخیر داشته است، موجب شده است تا این شهر به یک شهر برگزیده از نگاه سرمایه گذاران تبدیل شود و تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری ترغیب کند. همچنین وجود جاذبه‌های بی مانندی از جمله بلندترین برج جهان، پیشرفته‌ترین پارک آبی دنیا و… در این شهر، موجب می‌شود که گردشگران تمایل بیشتری برای بازدید از دبی داشته باشند. سفرهای تجاری و سیاحتی به دبی از طریق فرودگاه‌های دبی امکان پذیر است.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه اصلی شهر دبی امارات متحده عربی، فرودگاه بین المللی دبی است که سالیانه تعداد زیادی پرواز را از سراسر دنیا به خود اختصاص می‌دهد. این فرودگاه یکی از پررفت‌وآمدترین فرودگاه‌ها در سراسر جهان است. این فرودگاه که در ۹ کیلومتری شهر دبی واقع شده است، ۴۹۰۰ هکتار مسافت را به خود اختصاص می‌دهد. شرکت‌های هواپیمایی امارات و فلای دبی از این فرودگاه به عنوان قطب اصلی مسافربری خود استفاده می‌کنند. سالیانه ۷۵ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه به ۲۷۰ نقطه مختلف جهان جا به جا می‌شوند.

فرودگاه بین المللی از معروف ترین فرودگاه‌های دبی

سه ترمینال مختلف برای پرواز در فرودگاه بین المللی دبی وجود دارند که شامل ترمینال‌های مخصوص پروازهای داخلی و خارجی هستند. می‌توان گفت که شرکت‌های هواپیمایی معروف مختلفی از جمله لوفت هانزا به ترمینال‌های این فرودگاه پرواز دارند و بعضی از خطوط هوایی خود را به آن اختصاص داده‌اند. اکثر پروازهای طولانی که توسط ایرلاین‌های معروف و معتبر انجام می‌شوند، از طریق ترمینال شماره ۱ فرودگاه‌های دبی انجام می‌شود. این ترمینال، اصلی‌ترین ترمینال در شهر دبی است. ترمینال شماره ۲ به طور عمده در انجام پروازهای منطقه‌ای فعالیت می‌کند و به طور اختصاصی در زمینه انجام پروازهای جنوب آسیا و منطقه خلیج فارس فعالیت دارد. به علاوه این ترمینال وظیفه انجام پروازهای ارزان قیمت از جمله پروازهای فلای دبی را برعهده دارد. ترمینال شماره ۳ فرودگاه‌های دبی که به لحاظ مساحت و بزرگی به عنوان دومین ساختمان بزرگ جهان شناخته می‌شود، به طور اختصاصی پروازهای هواپیمایی امارت و کانتاس را انجام می‌دهد.

امکانات فرودگاه‌های دبی

فرودگاه بین المللی دبی چه امکاناتی دارد؟

 • اینترنت نامحدود رایگان
 • پاسخگویی به سوالات توسط کارمندان اطلاعات فرودگاه که دائما با لباس آبی در حال گردش هستند.
 • وجود شعب بانکی متعدد در هر سه ترمینال فرودگاه
 • امکان چنج واحدهای پولی در شعب بانکی
 • وجود انواع رستوران، فوت کورت و کافه در فرودگاه
 • وجود فروشگاه‌های مختلف از جمله فروشگاه‌های دیوتی فری که شما را از پرداخت مالیات بی‌نیاز می‌کنند.
 • موزه و باغ فرودگاه
 • وجود سالن‌های ماساژ در فرودگاه‌های دبی

فرودگاه بین المللی آل مکتوم دبی یکی ازبهترین فرودگاه‌های دبی

دومین فرودگاه از فرودگاه‌های شهر دبی، فرودگاه بین المللی آل مکتوم است که در سال ۲۰۱۰ احداث شد. فرودگاه آل مکتوم شهر دبی در منطقه آزاد دبی واقع شده است و امکانات ویژه‌ای از جمله جدیدترین متدهای ترابری و حمل و نقل را به مسافرین ارائه می‌کند. طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، این فرودگاه موظف است که تا وزن ۱۲ میلیون تن بار و ۱۶۰ تا ۲۵۰ میلیون مسافر را در طی یک سال جا به جا کند. با توجه به موارد ذکر شده، طبیعی است که بتوان این فرودگاه را به عنوان یکی از بزرگترین فرودگاه‌های دبی در سطح دنیا از نظر جا به جایی حجم مسافرین و فضا دانست.

تصویر آل مکتوم یکی از فرودگاه‌های دبی

امکانات فرودگاه بین المللی آل مکتوم دبی

 • وجود ۳ ترمینال مسافربری لوکس و با امکانات
 • وجود سالن‌های بزرگ با ظرفیت بالا
 • وجود فضاهای اختصاصی مشخص برای قرار دادن جت‌های شخصی
 • وجود هتل‌های مختلف
 • وجود مراکز خرید مختلف
 • وجود آشیانه‌های اختصاصی نگهداری و تعمیر هواپیماهای بسیار بزرگی مانند A380
پذیرش فرودگاه‌های دبی

پروازهای ایرانی به فرودگاه‌های دبی

به طور کلی می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ پروازی با مقصد فرودگاه بین المللی آل مکتوم شهر دبی از ایران انجام نمی‌شود و کلیه پروازهای انجام شده از ایران به دبی به مقصد فرودگاه بین المللی دبی انجام می‌شوند. پروازهای دبی از طریق شرکت‌های هواپیمایی مختلفی از جمله شرکت هواپیمایی کاسپین، فرودگاه بین المللی اهواز، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، فرودگاه امام تهران، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد و… انجام می‌شود.

تصویر یکی از فرودگاه‌های دبی

سخن آخر در مورد فرودگاه‌های دبی

دبی یکی از محبوب‌ترین شهرها در سراسر جهان است که سالیانه تعداد زیادی از مردم دنیا به قصد سفرهای تجاری، کاری و سیاحتی به آن سفر می‌کنند. به علت حجم بالای مسافرینی که سالانه به این شهر سفر می‌کنند، می‌توان آن را یکی از پر ترددترین شهرهای جهان دانست. چنان چه مایل به سفر به دبی هستید، قطعا در رابطه با نحوه سفر و فرودگاه‌های دبی که امکان پرواز به آن‌ها را دارید، کنجکاو خواهید بود. توصیه میکنیم قبل از تهیه بلیط هواپیما حتما در مورد قوانین و مقررات مربوط به کشور دبی مطلع شوید.در این مقاله انواع فرودگاه‌های دبی را به شما معرفی کردیم و سعی داشتیم که شما را بیشتر با این فرودگاه‌ها و امکانات آن‌ها آشنا کنیم. امیدواریم که این مقاله و مطالب گفته شده در آن توانسته باشند برای شما مفید واقع شوند و توجه شما را به خود جلب کنند. چنان چه تا به حال، تجربه سفر به دبی و فرود در دو فرودگاه معروف آن را داشته‌اید، نظر خود را در رابطه با آن‌ها با ما در میان بگذارید.

بخش ورودی فرودگاه‌های دبی

نظرات کاربران