Parking in Legoland Dubai
27 اردیبهشت 1402
دبی

لگولند دبی؛ دنیای لگوها را از قبل بشناسید!

دبی این شهر شگفت‌انگیز و مدرن در هیچ تفریح و چیزی کم نمی‌گذارد. این روزها که پارک‌های موضوعی به یکی از تفریحات آموزشی و محبوب بین افراد تبدیل شده‌اند، دبی نیز با ارائه چندین پارک سعی کرده که از قافله عقب نماند. امروز اما قصد داریم تا شما را به دنیای بلو‌ک‌های رنگارنگ لگو ببریم. لگولند دبی، از آن پارک‌های جذاب با امکانات، سرگرمی‌ها و تفریحات متنوع است که نه تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان نیز مناسب و مفرح خواهد بود. 

بلیط هواپیما دبی شما را به تجربه رویایی‌ترین اقامت در شهری مدرن و مجلل می‌برد. 

بخش های مختلف لگولند

در اصل لگولند دبی به دو پارک تقسیم شده‌است:

Legoland Dubai

پارک موضوعی لگولند (LEGOLAND Theme Park): این پارک که بیشتر به عنوان لگولند شناخته می‌شود، دارای بخش‌های مختلف و انواع سرگرمی‌های متنوع است. این پارک با داشتن شش زمین مختلف با تم‌های متفاوت به گردشگران این امکان را می‌دهد تا تجربه‌ای خاص در هر کدام داشته باشند. هر سرزمین پر از چیزهای جالب برای کشف خواهد بود. 

پارک آبی لگولند (LEGOLAND Waterpark): از آن پارک‌های هیجان‌انگیز و پر از وسایل بازی که تمام روز می‌توانید از بودن در آنجا لذت ببرید. هیچ راهی برای فرار از گرمای دبی، بهتر از پارک آبی وجود ندارد.   

چرا باید از لگولند دبی دیدن کنید؟

لگولند دبی مملو از جاذبه‌های بی‌نظیر است. وجود مناطق بازی برای سنین مختلف، مکان‌های سرگرمی برای بزرگسالان و چندین سرزمین با تم‌های متفاوت سبب شده تا حتی سپری کردن یک روز هم برای گشتن و بازی کردن در آن کوتاه به نظر برسد. 

چنانچه به همراه خانواده و فرزندانتان به دبی سفر می‌کنید، دیدنی از این پارک شگفت‌انگیز را در لیست کارهای خود قرار دهید. مطمئنا دنیای بلوک‌های لگو و هیجانی که در سرزمنی‌های بازی آن وجود دارد، بهترین خاطرات را برای فرزندانتان به همراه خواهد داشت. شما همچنین می‌توانید به بخش‌های دیگر این پارک، از جمله مکانی که تمام جاذبه‌های دبی را مانند برج خلیفه از لگو در ابعاد بزرگ ساخته‌اند از نزدیک تماشا کنید. اگر هم از دنیای لگوها خسته شدید به سراغ پارک آبی بروید، هیجان سرسره‌ها را امتحان کنید. 

مناطق مختلف پارک موضوعی لگولند

در پارک موضوعی لگولند دبی شش سرزمین مختلف با تم‌ها و موضوعات متفاوت ایجاد شده تا در هر کدام تجربه‌ای بی‌نظیر و جدید را داشته باشید. در ادامه به هر سرزمین با جزئیات بهتری نگاه می‌کنیم: 

شهر لگو (LEGO City)

LEGO City

شهری که تماما از لگو ساخته شده‌است! این دقیقاً همان چیزی است که در LEGO City برای شما آماده است. مراقب کودکان خود باشید که چگونه ماشین برقی رانندگی کنند. هواپیما، قایق و وسایل بازی دیگر در این شهر لگویی وجود دارد تا در یک محیط زیبا از بازی‌های متنوع لذت ببرید. 

خیال پردازی (Imagination)

این سرزمین تخیل ناب است! بچه‌های شما می‌توانند یک ماشین لگو بسازند و با دوستانشان مسابقه دهند. در اینجا هر چیزی که دلشان بخواهد می‌توانند بسازند و قوه‌ی تخیل خود را به چالش بکشند. این سرزمین بهترین مکان برای تقویت خلاقیت کودکان است. 

سرزمین پادشاهی ها (Kingdoms)

با سرزمین پادشاهی به دنیای فانتزی و جادویی شیرجه بزنید. به یک ترن هوایی هیجان‌انگیز در قلعه پادشاه بروید و اژدها را تسخیر کنید یا در مسابقه Merlin’s Challenge به سرعت در اطراف پارک بچرخید.

ماجراجویی (Adventure)

Adventure

این یکی برای جویندگان هیجان است. از ماجراجویی هیجان‌انگیز زیر آب با زیردریایی‌ها گرفته تا سفری هیجان‌انگیز در میان خرابه‌های معبد باستانی برای بازیابی گنج دزدیده شده یک فرعون. همه چیز فراتر از تصور است. 

مینی لند (MINILAND)

مینی لند تمام ساختمان‌ها و جاذبه‌های نمادین دبی را در قالب لگو به نمایش می‌گذارد. بهترین قسمت آن ؟ شما می‌توانید افق خود را در Build Your City بسازید!

کارخانه (Factory)

کارخانه نگاهی به قلب لگو می‌اندازد و به شما امکان می‌دهد ببینید لگوها چگونه ساخته می‌شوند. همچنین یک آجر لگو تازه از خط به عنوان سوغات دریافت می‌کنید.

چه موقع بریم لگولند 

Adventure

از آنجایی که لگولند دبی یکی از مکان‌های محبوب گردشگران برای خوشگذرانی است، طبیعتا جمعیت زیادی در اینجا دیده می‌شود. بهترین زمان برای بازدید از لگولند در ماه‌های سپتامبر تا مارس (پاییز و زمستان) است. درست است که میزان گردشگر در فصل پاییز و زمستان در دبی افزایش پیدا می‌کند، اما در برخی از زمان‌های غیرتعطیل و مابین هفته می‌توان به لگولند خلوت رفت. در این مدت آب و هوا نیز عالی خواهد بود و شما می‌توانید زمان بیشتری را برای فعالیت‌های فضای باز بگذارید. 

اگر هم سفرتان به بهار و حتی تابستان رسید، نگران نباشید، چون در پارک چندین ایستگاه خنک‌کننده وجود دارد و بسیاری از جاذبه‌های پارک موضوعی در داخل خانه هستند.

چطوری بریم به لگولند دبی

لگولند دبی در قسمت پارک‌ها و استراحتگاه‌های این شهر در جاده شیخ زاید، روبروی پالم جبل علی واقع شده‌است. در ادامه نحوه رسیدن به این پارک محبوب را به شما ارائه می‌کنیم:

با ماشین

از مرکز شهر دبی، سفر به LEGOLAND حدود 40 دقیقه است. به سمت جنوب جاده شیخ زاید بروید. از کنار دبی مارینا و جبل علی عبور کنید و در سمت چپ پارک‌ها و استراحتگاه‌های دبی آن را خواهید دید.

از طریق حمل و نقل عمومی

Dubai taxi

تا آخرین ایستگاه، جبل علی، از خط قرمز مترو به سمت جنوب بروید. از آنجا، شما باید تاکسی را در بقیه مسیر بگیرید که فقط باید حدود 15 دقیقه طول بکشد.

از فرودگاه بین المللی دبی

به سمت جنوب در 11E، که به نام جاده شیخ زاید نیز شناخته می‌شود، بروید. پارک‌ها و استراحتگاه‌های دبی را در سمت چپ خود خواهید دید. این سفر حدود 45 دقیقه با ترافیک کم یا نزدیک به یک ساعت در صورت وجود ترافیک سنگین طول می‌کشد.

از فرودگاه بین المللی آل مکتوم

لگولند تنها 20 دقیقه با این آل مکتوم فاصله دارد. از جاده شیخ محمد بن زاید به سمت جنوب بروید و به سمت راست به سمت E11 بپیچید. پارک‌ها و استراحتگاه‌های دبی تقریباً بلافاصله در سمت راست جاده ظاهر می‌شوند.

امکانات موجود در لگولند

 • کمد برای اجاره در دسترس است (در منطقه کارخانه)
 • در پارک آبی رختکن مجهز قرار دارد
 • اتاق مراقبت از نوزاد در منطقه IMAGINATION
 • نمازخانه مردانه و زنانه
 • دستگاه‌های خودپرداز
 • ویلچر و کالسکه (در ورودی پارکینگ)
 • کمک‌های اولیه (در شهر لگو)
 • غذا و نوشیدنی را می‌توان از فودکورت‌ها و کیوسک‌های غذا خریداری کرد

نکات داخلی برای بازدید از لگولند دبی

Parking in Legoland Dubai
 • اگر در فصل تابستان به لگولند میروید، بازدید خود را به پس از غروب آفتاب بیندازید.این دو هدف را دنبال می کند، یکی، شما می‌توانید از گرما فرار کنید، و دوم، چیزی جادویی در مورد حضور در پارک پس از غروب وجود دارد.
 • همان‌طور که گفته‌ شد، تعطیلات آخر هفته در LEGOLAND دبی بسیار شلوغ است. توصیه می‌کنیم در روزهای هفته وارد شوید تا از شلوغی خبری نباشد.
 • غذای خارج از منزل به جز غذای کودک ممنوع است. 
 • بخش پارک موضوعی LEGOLAND دارای یک مرکز مراقبت از نوزاد در سرزمین تخیل است. این مرکز مراقبت از نوزاد که مجهز به آشپزخانه و فضای بازی برای نوزادان است، برای شیر دادن مادران به فرزندانشان در حالی که بچه‌های بزرگتر از پارک می‌چرخند، عالی است.
 • می‌توانید وسیله نقلیه خود را در پارکینگ پارک‌ها و استراحتگاه‌های دبی با نرخ ثابت 20 درهم در روز پارک کنید.
 • از جایی که ماشین خود را پارک می‌کنید تا ورودی پارک یک پیاده‌روی کوتاه وجود دارد. از کفش‌های پاشنه بلند یا کفش‌های نامتناسب اجتناب کنید؛ زیرا قرار است زیاد راه بروید. 
 • بطری‌های آب فراوان همراه داشته باشید. خیلی گرم می‌شود و باید همیشه هیدراته بمانید.
 • اگر قصد دارید در تابستان از لگولند دبی دیدن کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای خانواده خود یک کابانا اجاره کنید. درست است که کمی گران خواهد بود، اما در آن هوای گرم، یخچال و خدمات اضافی کارکنان پارک، فضایی خنک و راحت را برای شما فراهم می‌کند.
 • در نزدیکی هر سفر آبی قفسه‌های کفشی وجود دارد که می‌توانید کفش‌های خود را در آنجا قرار دهید. از آنجایی که زمین در تابستان‌ها می‌تواند بسیار گرم شود، فقط وقتی وارد یک سفر آبی می‌شوید، صندل یا دمپایی خود را بردارید.

اطلاعات لگولند به طور خلاصه

آدرس: خیابان شیخ زاید، دبی

مناطق LEGO City :، Imagination، Kingdoms، Adventure، Miniland و Factory.

سواری‌های برتر: آکادمی نجات، ماشین های پرنده مرلین، انتقام فرعون، مسابقات اسلاید LEGO، رد راش و موارد دیگر.

میانگین زمان صرف شده: 5-6 ساعت

بهترین زمان برای بازدید: زمستان در طول روز در روزهای هفته

قیمت بلیط لگولند دبی: از 195 درهم به ازای هر نفر شروع می‌شود

همه آنچه که باید قبل از بازدید از لگولند دبی بدانید

ساعات کاری پارک موضوعی لگولند: هر روز از 11 صبح تا 7 غروب

ساعات کاری پارک آبی: هر روز از ساعت 10 صبح تا 7 بعد از ظهر

کلام آخر

دنیای زیبا و خیال‌انگیز لگوها را در لگولند دبی ملاقات کنید. این پارک موضوعی هر چیزی را که فکرش را کنید فراهم کرده تا شما اوقات باورنکردنی و البته فراموش‌نشدنی را به همراه عزیزانتان داشته باشید. 

تور دبی سه کلیک منتظر خاطره‌سازی شماست! 

سوالات متداول

لگولند دبی کجاست؟

پارک تفریحی و پارک آبی لگولند هر دو 20 دقیقه تا مارینا دبی فاصله دارند. این هتل در پارک‌ها و استراحتگاه‌های دبی در جبل علی جنوبی، در نزدیکی جاده شیخ زاید واقع شده‌است.

آیا لگولند دبی یک پارک روباز است یا سرپوشیده؟

لگولند دبی ترکیبی از جاذبه‌های داخلی و خارجی است که آن را به یک جاذبه برای تمام سال تبدیل کرده‌است.

لگولند دبی چقدر بزرگ است؟

از 40 سواری، نمایش و جاذبه در پارک موضوعی لذت ببرید. این پارک آبی دارای 20 سرسره و جاذبه‌های آبی اضافی است که وسعت بسیار زیادی را در برمی‌گیرد.

نظرات کاربران