Tarihi Taş Fırın

بهترین سیمیت های استانبول را بشناسید و طعم واقعی آن را بچشید!

غذاها و شیرینی‌های ترکی از گذشته تا به امروز همیشه محبوب و پرطرفدار بودند. از انواع کباب‌ها و کوفته‌های آبدار گرفته تا بهترین کنافه های استانبول، باقلواها و سیمیت‌های خوشمزه و خوش طعم. ما قبلا به صورت مفصل درباره غذاها و شیرینی‌های ترکی صحبت کردیم، اما امروز قصد داریم تا بهترین سیمیت های استانبول را به شما معرفی کنیم. شیرینی که فرقی از میان‌وعده‌های اصلی مردم این شهر است و همه گردشگران نیز آن را دوست دارند. پس اگر به این شهر سفر می‌کنید، برای خوردن یک سیمیت دلچسب این آدرس‌ها را در ذهن‌تان داشته باشید.  

رزرو تور استانبول و تجربه یک سفر خوش‌طعم و شیرین به این شهر رویایی، تنها با سه کلیک!

سیمیت، شیرینی خوشمزه ترکی

Simit

سیمیت ترکی یک نان دایره‌ای است که معمولاً با چای برای صبحانه به همراه مربا، میوه، یا حتی پنیر و سبزیجات تازه مصرف می‌شود. هر چند که خوردن آن به تنهایی هم لذت و طعم خوشمزه‌ای دارد. 

اعتقاد بر این است که سیمیت از دهه 1500 در استانبول پخته شده می‌شده، درحالی‌که نام آن از کلمه عربی سامید به معنای نان سفید یا آرد خوب گرفته شده است. خمیر به خودی خود بسیار شبیه به خمیر نان شیرینی است، با این تفاوت که به جای سرخ کردن، خمیر سفت شده آن را شکل می‌دهند و قبل از پختن با پوششی از دانه‌های کنجد برشته شده روی آن، با آب در مارمالاد میوه یا شهد شیرین فرو می‌برند.

در ترکیه، دست فروشان خیابانی که با چرخاندن چرخ دستی یا سینی‌های پر از این نان شیرینی‌های ترد و خوشمزه روی سرشان راه می‌روند، سیمیت می‌فروشند.

بهترین سیمیت های استانبول کدامند؟ 

سیمیت این شیرینی خوشمزه و معروف استانبول که پای ثابت خوراکی‌های ترک‌ها است را در سفرتان حتما امتحان کنید. ما آدرس بهترین نان شیرینی‌های ترد را که می‌توانید در استانبول بخورید و بخرید، آورده‌ایم. به همین دلیل، ما تا حد امکان از محله کادیکوی به بی اوغلو، از شیشلی به ساریر را عنوان می‌کنیم تا در هر کجای شهر که باشید به یک سیمیت فروشی خوب دسترسی داشته باشید. 

آماده خوردن یک سیمیت داغ و چای تازه در استکان کمر باریک ترکی هستید!؟

نانوایی تاریخی بشچملر (Tarihi Beşçeşmeler Simit Fırını)

Tarihi Beşçeşmeler Simit Fırını

در این مکان می‌توانید به یکی از تردترین و خوشمزه‌ترین شیرینی‌ها و سیمیت‌های ترکی برسید. این گفته‌ی ما نیست و تمام کسانی که به بشچملر می‌آیند آن را تایید می‌کنند. اغلب مشتریان این شیرینی فروشی معتقدند که طعمی که سیمیت آن دارد را در هیچ کجای دیگر نخورده‌اند. شاید به این دلیل است که بشچملر سال‌هاست  یعنی از سال 1810 مشغول به این کار بوده و هیچ گاه تغییر در طعم اصلی سیمیت‌های خود ایجاد نکرده است. 

بشچملر همچنین از آن مکان‌هایی است که می‌توانید در محیط دنج آن بنشینید و صبحانه خوشمزه ترکی را به همراه سیمیت‌های داغ از تنور درآمده با چای تازه نوش جان کنید. اینجا برای کسانی که می‌خواهند آخر هفته را در مکانی خوشمزه و در عین حال آرام بگذرانند، ایده آل است. در تور استانبول رفتن به این نانوایی دنج و جذاب را از دست ندهید.

آدرس نانوایی تاریخی: Yalı, Beşçeşmeler Sk. No:12, 34844 Maltepe/İstanbul, Türkiye

نانوایی کوره سنگی (Tarihi Taş Fırın)

اگر گذرتان به محله بالات افتاد، خودتان را برای یکی از بهترین سیمیت های استانبول آماده کنید. یک نانوایی دنج و قدیمی با حال و هوایی صمیمی که عطر و بوی شیرینی‌های آن هر روز تمام منطقه را پر می‌کند. این نانوایی کار خود را از سال 1923 شروع کرد و مغازه هنوز هم به همان حالت قدیمی خود باقی مانده است. اینجا هر روز صبح پر از صف‌های دانش‌آموزان و کارمندانی است که در سر راه خود سیمیت داغ و تازه می‌خرند. حتما می‌پرسید، چرا تا این حد طرفدار دارد، چون هنوز هم سیمیت‌های خود را در کوره سنگی با هیزم می‌پزند تا عطر و بوی چوب و آتش داغ، شیرینی دلچسب و لذیذتری را به شما بدهد. 

به غیر از شیرینی‌ها و سیمیت‌های این نانوایی، سوخاری‌های بادیان و کلوچه‌های چای که همیشه می‌توانید آن‌ها را گرم بخرید نیز معروف هستند. آجیبادم و تکه‌های تسالونیکی را هم حتما امتحان کنید. 

آدرس: Balat Mahallesi, Vodina Caddesi, No 82/A, Fatih, İstanbul

نانوایی کرچبورنو (Kireçburnu Fırını)

Kireçburnu Fırını

شیرینی‌فروشی، نانوایی و سیمیت پزی، هر نامی که دوست دارید می‌توانید به کرچبورنو نسبت دهید، اما حتما به این مکان برای خوردن بهترین سیمیت های استانبول بروید. نانوایی کرچبورنو کار خود را در یک مغازه چوبی دنج و صمیمی از سال 1957 شروع کرد و امروز با داشتن یک کافه به همراه آن یک مکان عالی برای خوردن انواع شیرینی‌ها به خصوص سیمیت تازه است. 

شیرینی‌هایی که هنوز هم در اجاق سیاه با آتش چوب پخته می‌شوند تا طعم و اصالت قدیم خود را حفظ کنند. شاید به همین دلیل است که کرچبورنو این مکان صمیم و گرم، طرفداران زیادی دارد. پس اگر از پیاده روی در کنار ساحل خسته و گرسنه شدید یا دلتان یک صبحانه تازه و داغ خواست، خوردن نان شیرینی و نوشیدن چای همراه با بوی دریا، به خصوص در ساعات اولیه صبح را در کرچبورنو تجربه کنید. راستی حتما شیرینی و پای این شیرینی فروشی را بچشید.  

آدرس نانوایی: Kireçburnu Mahallesi, Haydar Aliyev Caddesi, No 48, Sarıyer, İstanbul

با رزرو هتل در استانبول لذت خوردن سیمیت‌های خوشمزه ترکی را در قلب استانبول از دست ندهید!

نانوایی و شیرینی فروشی یلدگیرمنی (Yeldeğirmeni Simit Fırını)

همانند دیگر مکان‌ های گفته شده در این فهرست، یلدگیرمنی نیز سیمیت‌ها و دیگر نان‌های خود را هنوز هم در کوزه سنگی و آتش هیزمی می‌پزد، باورش شاید سخت باشد ولی واقعیت دارد. اما باید بدانید که اینجا جایی نیست که بتوانید در آن بنشینید و عاشقانه چای سیمیت را تجربه کنید؛ چون بسیار کوچک، قدیمی و فرسوده است، اما طعم بهترین سیمیت های استانبول را به شما می‌دهد. 

سیمیت داغ خود را بخرید و در خیابان های یلدگیرمنی قدم بزنید. در این میان از نقاشی‌های دیواری هنرمندان خیابانی مشهور جهان در حین خوردن سیمیت عکس بگیرید. 

آدرس نانوایی: Rasim Paşa Mah. Karakolhane Cad. No: 53 Kadıköy, İstanbul

نانوایی تاریخی حربیه (Tarihi Harbiye Fırını)

Tarihi Harbiye Fırını

بدون شک حربیه بهترین نانوایی در پانگالتی، معروف به شیرینی‌فروشی، پنیر فروشی، قصابی و پیش غذا در این منطقه است. نانوایی تاریخی حربیه، که درهای خود را در سال 1948 به روی مشتریان خود باز کرد، از مکان‌های شلوغ، محبوب و دوست داشتنی است. اینجا در هر موقع از روز مملو از مشتریانی است که برای خرید انواع شیرینی‌ها به خصوص سیمیت داغ و تازه می‌آیند. البته صبح‌ها این وضعیت بدتر بوده و جمعیت زیادی به این نانوایی برای خرید نان شیرینی و کاستارد نرم به حربیه می‌روند. با این تفاسیر، حتی اگر دیر بروید، باز هم می‌توانید بسیاری از محصولات گرم را اینجا پیدا کنید.

بسیاری از مردم این منطقه نیز نان خود را از اینجا می‌خرند. کلوچه‌های تسالونیکی، کرانچی‌های بادیان‌انگیز دیگر طعم‌های حربیه هستند که نمی‌توانیم آن‌ها را از دست بدهیم. 

آدرس نانوایی: Bozkurt Mahallesi, Ergenekon Caddesi, No 25, Şişli, İstanbul

نانوایی Tarihi Boğazkesen Simit Fırını

به محض اینکه پا به بشیکتاش گذاشتید، نانوایی Tarihi Boğazkesen Simit Fırını را حتما در لیست خرید خود قرار دهید. این نانوایی یا بهتر بگوییم بقالی کوچک، جایی نیست که ساعت‌ها در آن بنشینید و چای و سیمیت نوش جان کنید. در عوض می‌توان یکی از بهترین سیمیت های استانبول را بخرید و با گشتن در محله بشیکتاش، از خوردن آن لذت ببرید. سیمیت‌های این نانوایی تازه، ترد، شیرین و بسیار دلچسب هستند و به همین دلیل است که خیلی طرفدار دارند. 

آدرس: Tomtom, Boğazkesen Cd. No:65, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

سیمیت استانبول را از دست ندهید

سیمیت یکی از مهمترین و خوشمزه‌ترین طعم‌های ترکی است. سیمیت که در فرهنگ‌ها، سنت‌ها و حتی خانه‌های ترک‌ها جایگاه بسیار خوبی دارد، به‌عنوان یک میان‌وعده محبوب سزاوار عشق و احترام ترک‌هاست. این واقعیت که سیمیت یک خوراکی منحصر به فرد برای فرهنگ ریشه‌دار ترکیه است از زمان‌های قدیم وجود داشته است. حتی امروزه هم نه تنها در بین مردم ترکیه، بلکه در جهان و بین گردشگران نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ما با معرفی بهترین سیمیت های استانبول، مکان‌هایی را عنوان کردیم تا در هنگام سفر از لذت خوردن سیمیت داغ و تنوری محروم نشوید. 

همین حالا قیمت بلیط هواپیما استانبول را چک کنید!

نظرات کاربران