8 سفر دریایی همراه با کروزسواری در رودخانه راین

8 سفر دریایی همراه با کروزسواری در رودخانه راین

از زمان پیدایش بشر تاکنون، دریا و دریانوردی جهت امرار معاش، سفرهای دریایی و کشورگشایی انجام شده ‌است. در ایام قدیم کشتی‌های باربری با مسافربری یکی بوده‌اند، اما کم‌کم با پیشرفت بشر این کشتی‌ها ارتقایافته‌تر شدند و برای باربری، نفت‌کشی، مسافربری هرکدام کشتی جداگانه‌ای ساخته‌ شد. همین ‌امر باعث شد که صنعت دریانوردی پا به عرصه وجود بگذارد. یکی از این سفرها، سفر دریایی در رودخانه راین است. رودخانه راین یکی از بزرگ‌ترین رودخانه‌های جهان بوده و مساحتی بالغ‌بر 1216 کیلومتر مربع دارد. مسیر این رود از کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده آلپ اتریش می‌گذرد. همچنین رودخانه راین به‌طور منظم از 4 کشور سوئیس، آمستردام، فرانسه و آلمان عبور می‌کند. در طول مسیر نیز شما از قلعه‌های افسانه‌ای، خانه‌های نیمه‌چوبی، مناظر زیبای جنگل‌های سربه‌فلک کشیده، تنگه چشم‌گیر راین و بسیاری از مناطق دیگر گذر می‌کنید. همراه ما باشید با کروزسواری در رودخانه راین.

رزرو تور اروپا

رزرو بلیط هواپیما با بهترین قیمت

Ama Vatroy’s captivating Rhine travel itinerary

کروزسواری در رودخانه راین

یکی از سفرهایی که با کشتی ‌سواری تفریحی در رودخانه راین می‌توانید از آن لذت ببرید،Ama Vatroy’s captivating Rhine travel itinerary است. این سفر دریایی از مسیر آمستردام به بازل می‌گذرد. وقتی سوار بر کروز در رودخانه راین هستید از کانال‌های پرپیچ‌و‌خم مسیر پیش‌رو می‌گذرید؛ بعد در بنادری که مخصوص پهلوگیری کشتی‌هاست، لنگر می‌اندازید و در کوچه‌‌پس‌کوچه‌های مه‌آلود تاریخی آمستردام به گشت‌وگذار می‌پردازید. سپس می‌توانید از موزه‌ها، کلیسا‌ها، خانه‌های قدیمی، میدان‌ها و بسیاری از مناطق جذاب دیگر هم دیدن کنید. 

مدت زمان سفر: 8 روز  

 هزینه نفری 3 هزار دلار 

Seven nights of enchanting cruise on the Rhine 

یکی دیگر از سفرهایی که با کروزسواری در رودخانه راین امکان‌پذیر بوده Seven nights of enchanting cruise on the Rhine  است. این سفر از بنادر آمستردام در هلند آغاز می‌شود و در بندر‌ بازل در سمت شمال کشور سوئیس پایان  می‌یابد. یکی از مناطقی که در طول سفر دریایی در رودخانه راین‌ در آن توقف می‌کنید، کشور آلمان است. شما در این کشور، شاهد جاذبه‌های دیدنی همچون تاکستان‌های انگور و زیرزمین‌های تودرتویی خواهید بود که پر از بشکه‌های چوبی بزرگ و کوچک هستند و عصاره این انگورها در آن نگهداری می‌شود. یکی دیگر از کارهای که در آلمان می‌توانید انجام دهید، شرکت در تورهای پیاده‌روی و دوچرخه‌‌سواری به‌همراه راهنمایی محلی است. برای مثال می‌توانید در یکی از معروف‌ترین تورهای دوچرخه‌سوای یعنی  Strasbourg شرکت کنید. در این تور، شما با 16 کیلومتر سواری در جذاب‌ترین پایتخت اتحادیه اروپا با هویت تاریخی آن آشنا می‌شوید.

مدت‌زمان سفر: 7 روز

هزینه هر نفر: 3 هزار دلار

Cruise tour from Paris to the Swiss Alps           

کروزسواری در رودخانه راین

یکی دیگر از تورهایی که با کشتی‌ سواری در رودخانه راین امکان‌پذیر بوده Cruise tour from Paris to the Swiss Alps نام دارد. شرکت Viking که نام تجاری خود را Cruz is a thoughtful person گذاشته، یکی از نامداران صنعت گردشگری در رودخانه راین است. این شرکت بیش از 40 قایق با ظرفیت جابه‌جایی 190 مسافر را در برنامه کاری روزانه خود قرار داده است. شما در طی این کروزسواری در رودخانه راین به‌ترتیب از منطقه Mainz and Speyer in Germany، کوبلنز، منطقه کوچم و قلعه Bran گذشته و در نهایت در استراسبورگ فرانسه توقف می‌کنید. برنامه سفر این تور بسیار مهیج است؛ در طی این کروزسواری در رودخانه راین شما از آمفی‌تائتر و موزه گوتنبرگ در ماینتس دیدن کرده و در کاخ‌ها و باغ‌های ورسای فرانسه و گورستان آمریکایی که در آن بیش از 5 هزار سرباز جنگ جهانی دوم در منطقه لوکزامبورگ آرام گرفته‌اند، قدم خواهید زد.

مدت‌زمان سفر: 12 روز

هزینه هر نفر: حدودا 4 هزار دلار

Avalon Waterways: Active & Discovery on the Rhine

یکی دیگر از سفرهایی که با کروزسواری در رودخانه راین می‌توانید آن را تجربه کنید Avalon Waterways: Active & Discovery on the Rhine است. شما در این سفر به‌ترتیب از آلمان، فرانکفورت، هلند و آمستردام می‌گذرید. در طول مسیر کشتی‌سواری در رودخانه راین نیز در کانال‌های آمستردام کایاک‌سواری کرده، در پارک ملی De Hoge Veluwe هلند که 140 هزار مساحت داشته و محل زندگی حیوانات وحشی چون گوزن‌های قرمز و گرازهای وحشی است، قدم می‌زنید و در خیابان‌های دوسلدورف آلمان دوچرخه‌سواری کرده و با فرهنگ و غذاهای این منطقه آشنا خواهید شد.

مدت‌زمان سفر: 8 روز

هزینه هر نفر: حدودا 3 هزار دلار

Disney Adventure Tour

کروزسواری در رودخانه راین

یکی از سفرهایی که هنگام کروزسواری در روخانه راین می‌توانید آن را تجربه کنیدDisney Adventure  Tour است. این تور با دو کشتی به‌نام‌های  AmaSiena و AmaLucia با گنجایش 156 مسافر، اول به  آمستردام و بعد به بازل می‌رود و در فرانسه و آلمان توقف می‌کند. در طی این سفر دریایی در رودخانه راین نیز 8 راهنمای آموزش‌دیده در این دو کشتی مسافران را همراهی می‌کند. از امکانات این کشتی می‌توان به اتاق‌ها و سوئیت‌های متصل به‌هم که بیشتر برای خانواده‌ها طراحی شده‌ است، کلاس‌های آشپزی، دورهمی ترانه‌خوانی شب‌های کارائوکه و همچنین شنا در استخرهای آب‌ گرم اشاره کرد. از برنامه‌های طبیعت‌گردی تور کروزسواری Disney Adventure Tour در رودخانه راین نیز می‌توان به زیپ‌لاین‌، موتورسواری در میان صخره‌های کوهستانی و پرسه زدن در گوشه‌وکنار آبشار تریبرگ آلمان اشاره کرد. علاوه‌بر آن می‌توان به بازدید از موزه شکلات در نزدیکی کلیسای جامع کلن، اسب‌سواری در دهکده فرانسوی Riquewihr، بازدید از پارک زمستانی سرپوشیده Neuss آلمان و بازدید از قلعه هایدلبرگ اشاره کرد.

مدت‌زمان سفر: 8 روز

هزینه سفر بزرگ‌سال 6 هزار دلار و کودکان 5 هزار  دلار

Christmas scenic tour on the Rhine 

یکی از سفرهای دریایی در رودخانه‌ راین Christmas scenic tour on the Rhine است. این تور با نام Scenic Cruise نیز شناخته می‌شود. در این سفر، کشتی به‌ترتیب از نورنبرگ، آلمان، هلند و آمستردام می‌گذرید. برعکس تمام تورها، Christmas scenic tour on the Rhine همان‌طور که از نامش پیداست فقط یک‌بار در سال، آن هم از 21 تا 28 دسامبر برگزار می‌شود. در طول تعطیلات کریسمس شما به دیدن خانه‌های آسیاب بادی که قدمت آن‌ها به قرن شانزدهم برمی‌گردد می‌روید و در هرکدام از این مسیرها شاهد جشن‌ها و مهمانی‌های مختص کریسمس خواهید بود.

مدت‌زمان سفر: 8 روز

هزینه هر نفر: 5 هزار دلار

Tour of tulips and windmills

کروزسواری در رودخانه راین

یکی دیگر از سفرهای دریایی که در رودخانه راین می‌توانید تجربه کنید، سفر دریایی Uniworld با نام Tour of tulips and windmills است. این سفر ابتدا از رود راین آغاز می‌شود و به‌سمت غرب بلژیک می‌رود. از جاذبه‌های گردشگری این تور می‌توان به بازدید از باغ لاله‌های Koukenhof، پرسه زدن در میان 19 آسیاب بادی Kinderdijk، توقف در موزه Kröller-Müller که بیش از 100 اثر از ون‌گوگ را در خود جای داده، اشاره کرد. همین‌طور می‌توانید کام خودتان را با خوردن شیرینی‌های پرطرفدار هلندی و بلژیکی شیرین کنید و بعد از آن به گشت‌وگذار در کاخ Cathedral of Our Lady بپردازید.

مدت‌زمان سفر: 10 روز

هزینه هر نفر: 5 هزار دلار

Travel route: Afsun Ryan, Amsterdam to Milan

  یکی دیگر از سفرهایی که با کروزسواری در رودخانه‌ راین می‌توانید از آن لذت ببرید، Travel route to Milan است. البته هیچ آبراهی به‌طور مستقیم آمستردام را به میلان متصل نمی‌کند؛ به همین‌دلیل از دو وسیله حمل‌ونقل که یکی کشتی کروز و دیگری قطار بوده، استفاده می‌شود. بعد از اینکه مسیر کروزسواری تمام می‌شود، شما مسافران در دوسلدورف و هایدلبرگ پیاده شده و سوار بر قطار از مناظر زیبای کوه‌های آلپی که به‌سمت میلان می‌رود، لذت می‌برید. برنامه این سفر شامل سه شب اقامت در هتلPrincipe di Savoia، قایق‌‌سواری خصوصی در دریاچه‌ کومو و یک شب جشن و پایکوبی در کاخ baroque خواهد بود.

مدت‌زمان سفر: 11 روز

هزینه هر نفر: حدودا 7 هزار دلار

کلام آخر سه کلیک در مورد کروزسواری در رودخانه راین

 احتمالا شما گردشگرانی که کروزسواری در رودخانه راین را در این سفر انتخاب می‌کنید، تصمیم دارید تفریحات متفاوت‌ و هیجان‌انگیز‌تر از دیگر سفرهایی که تا‌به‌‌حال با هواپیما، وسایل شخصی و قطار پیموده‌اید را تجربه کنید. شما در این تورهای دریایی، روزها و ساعت‌های بی‌شماری را روی رودخانه به سر خواهید برد و شاهد منظره زیبای شب، سکوت رودخانه و طلوع‌وغروب دل‌انگیز خورشید خواهید بود. شما کدامیک از تورهای بالا را برای گردش انتخاب می‌کنید؟

نظرات کاربران