Kolan International Hospital
3 اردیبهشت 1402
استانبول

بهترین بیمارستان های استانبول برای خارجی ها

شهر استانبول به لحاظ کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی از سطح بسیار بالایی برخوردار است. وجود بیمارستان‌های جدید، دستگاه‌های مدرن، کاد درمانی قوی و پزشکانی متخصص موجب شده تا این شهر بیشتر از جای دیگر بیمارستان داشته باشد و تعدادش به 220 می‌رسد. از این تعداد حدود 140 بیمارستان خصوصی هستند، 62 بیمارستان به وزارت بهداشت تعلق دارند و 17 تا از بیمارستان‌های دیگر نیز متعلق به دانشگاه‌اند. برخی از این‌ها جزو بهترین بیمارستان های استانبول به شمار می‌آیند. چون از یک سیستم قوی پزشکی برخوردارند و از طرفی خدمات خوبی هم به افراد خارجی ارائه می‌کنند. 

رزرو تور استانبول با سه کلیک خوبه!

فهرست بهترین بیمارستان های استانبول

ما در این لیست بییمارستان‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که بسیار محبوب و عالی هستند. فقط این تفاوت را دارند که در برخی از آن‌ها زبان‌های دیگر مانند عربی و انگلیسی هم صحبت می‌شود که همین روند درمان را برای خارجی‌ها آسان‌تر کرده و این بیمارستان‌ها را نیز در جایگاه بالایی در شهر استانبول قرار داده است. 

بیمارستان ایستینیه (Istinye State Hospital)؛ بهترین بیمارستان در منطقه باهچه شهیر استانبول

Istinye State Hospital

بیمارستان ایستینیه در باهچه شهیر قرار دارد و یکی از بهترین بیمارستان های استانبول به شمار می‌آید. آغاز کار ایستینیه در سال 2016 و با ظرفیت 390 تخت بود. از همان ابتدای کار رویکرد و هدف این بیمارستان بر مبنای رسیدن به عالی‌ترین درجه مراقبت‌های بهداشتی بود که با رویکرد بیمار محور و وجود کارکنان متخصص و زیرساخت‌های فناوری نوین به خوبی تا به امروز به این مهم دست پیدا کرده‌است. 

 با وجود پذیرش بیماران در تمامی شاخه‌ها، اما خدماتی ویژه در مرکز پیوند اعضا، سلامت عروق و مرکز بهداشت ستون فقرات ارائه می‌دهد. مرکز درد، سکته مغزی، پلی کلینیک گفتار و زبان درمانی، مرکز اختلالات خواب، پلی کلینیک رژیم غذایی روانی، کاشت مو، بخش زیبایی پزشکی و انکولوژی پزشکی نیز دیگر بخش‌های مهم این بیمارستان هستند. 

همچنین، شاخه‌های چند رشته‌ای مانند جراحی انکولوژی، جراحی چاقی، جراحی دست، مرکز IVF، بخش مراقبت‌های تسکینی، رادیولوژی مداخله‌ای پیشرفته را زیر یک سقف گرد هم می‌آورد تا خدمات آن به صورت وسیع و کامل همه زمینه‌ها را دربرگیرد. اضافه کنیم که بیمارستان ایستینیه یکی از معدود بیمارستان‌هایی است که بخش مراقبت‌های ویژه کودکان دارد.

بیمارستان بین المللی کولان (Kolan International Hospital)

یکی دیگر از بهترین بیمارستان های استانبول، کولان یا کلان است که جایگاه بالایی در بین دیگر بیمارستان‌های این شهر دارد. این بیمارستان در زمینه جراحی اطفال، جراحی مغز و اعصاب، جراحی پلاستیک، قلب و عروق و جراحی‌های عروقی خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد. تمامی دستگاه‌ها و فناوری‌های موجود در کولان جزو جدیدترین و آخرین متدهای روز دنیا هستند، حتی تمامی خدمات ارائه شده توسط بیمارستان مطابق با استانداردهای بالای خدمات اروپایی است.

این بیمارستان همچنین خدمات ترجمه را به زبان‌های عربی، انگلیسی، روسی، آذربایجانی و بسیاری از زبان‌های دیگر ارائه می‌دهد تا خارجی‌ها نیز به راحتی و بدون دغدغه به درمان خود یا عزیزانشان بپردازند. 

بیمارستان Emsey؛ بیمارستان برتر در بخش آسیایی استانبول

Emsey Hospital

بیمارستان Emsey در سال 2012 با ظرفیت 254 تختخوابی افتتاح شد. یکی از دلایلی که باعث شده تا بیمارستان امسی به یکی از بهترین بیمارستان های استانبول تبدیل شود، به خصوص در بین خارجی‌ها، موقعیت استراتژیک آن است. قرارگیری این بیمارستان در در فاصله 10 دقیقه‌ای از فرودگاه استانبول، رفت و آمد را برای افراد راحت‌تر و حتی هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد. لازم به ذکر است که حدود 50 شاخه و رشته‌های مختلف پزشکی به همراه کادر درمانی و پزشکان متخصص به صورت 7 روز و 24 ساعته مشغول به کار و درمان بیماران هستند. 

بیمارستان آجی بادام (Acibadem Hospitals Group)؛ بیمارستانی زنجیره‌ای و دارای شعبه در 4 کشور جهان

همانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بیمارستان آجی بادام نیز علاوه بر استانبول و سراسر ترکیه در 4 کشور دیگر نیز دارای شعبه یا همان بیمارستان است؛ در مجموع 22 تا. کادر درمانی و پزشکان بیمارستان آجی بادام یکی از بهترین‌ها هستند و در زمینه‌های پزشکی هسته‌ای، درمان سرطان، جراحی با روبات، پیوند اعضا، اطفال و باروری تخصص بالایی دارند. 

بیمارستان آمریکایی (American Hospital)

بیمارستان آمریکایی یکی از بهترین بیمارستان های استانبول با ظرفیت 200 تخت است و سالانه 120000 بیمار را درمان می‌کند. هر سال حدود 10000 عمل جراحی انجام می‌دهد. 

این بیمارستان در ابتدا با نام انگلیسی کنستانتینوپولی در سال 1920 شروع به کار کرد، اما در سال 1995 بنیاد وهبی کوچ آن را خریداری کرد و به اسم امریکن تغییر داد. شاخه‌های پرتو پزشکی، سرطان، مراقبت‌های بهداشتی، جراحی‌‌های سرپایی و همچنین پزشکی هسته‌ای از خدمات این بیمارستان به حساب می‌آیند. 

بیمارستان مدیکال پارک (Medical Park Group)

Medical Park Group

از دیگر بهترین بیمارستان های استانبول نوبت به معرفی بیمارستان مدیکال پارک می‌رسد. شعار این مجموعه از سال تاسیس آن یعنی 1993 سلامتی برای همه بوده و تا به امروز نیز به خوبی توانسته آن را عملی کند. ظرفیت این بیمارستان در حدود 5600 تخت است که بهترین و کامل‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد. 

بیمارستان مموریال (Memorial Hospitals Group)

بیمارستان مموریال یک سیستم مشترک از 11 بیمارستان و 2 کلینیک در ترکیه است. این گروه سلامت متشکل از کادر پزشکی متخصص با بیش از 1200 متخصص و پزشک و 7000 پرسنل مراقبت‌های بهداشتی است. تمامی 11 مرکز درمانی گروه سلامت مموریال در زمینی وسیع با زیرساخت‌های استثنایی ساخته شده‌اند تا بیماران بتوانند در محیطی مانند خانه درمان خود را انجام دهند. این شبکه همچنین برای بخش‌های قلب و عروق، هماتولوژی، درمان سرطان و باروری در سطح جهانی شناخته شده‌است.

بیمارستان استتیک (Estetik International Health Group)

بیمارستان بین المللی استتیک یکی از بزرگترین مراکز جراحی پلاستیک و زیبایی در ترکیه و یکی از بهترین بیمارستان های استانبول است. این مرکز توسط دکتر Bulent Cihantimur در سال 1999 راه اندازی شد. این بیمارستان دارای یک تیم بزرگ متشکل از 150 متخصص در جراحی زیبایی است. آن‌ها متخصص در جراحی صورت، سینه، جراحی های مرتبط با صورت و کاشت مو هستند که فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند تار عنکبوتی برای لیفت صورت استفاده می‌کنند. این بیمارستان سالانه به بیش از 1000 بیمار خدمات ارائه می‌دهد.

بیمارستان بین قاره‌ای هیسار (Hisar Hospital Intercontinental)

Hisar Hospital Intercontinental

بیمارستان هیسار اینترکانتیننتال یک مرکز پزشکی چندتخصصی در ترکیه، استانبول است. این مرکز پزشکی در زمینه جراحی قلب و عروق بزرگسالان، ارتوپدی، انکولوژی، جراحی کاهش وزن و چک آپ تخصص دارد. بیمارستان بین قاره‌ای هیسار فقط به بزرگسالان خدمات‌رسانی می‌کند. 250000 بیمار سالانه این بیمارستان را برای دریافت مراقبت‌های پزشکی انتخاب می‌کنند.

بیمارستان هیسار همچنین دارای گواهی JCI (کمیسیون مشترک بین المللی) است که مطابقت با استانداردهای بین المللی کیفیت و ایمنی درمان را تایید می‌کند.

افراد از سراسر جهان برای درمان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند و خدمات ویژه‌ای به آن‌ها ارائه می‌شود. مکانات مختلف ارائه شده توسط بیمارستان شامل پیکاپ فرودگاهی، خدمات ترجمه، بیمه مسافرتی پزشکی، کرایه خودرو، پیکاپ فرودگاهی، خدمات مترجم، توانبخشی، وای فای رایگان، تلویزیون در اتاق، خدمات مهد کودک یا پرستار، داروخانه، خشکشویی، ویزا یا دفتر مسافرتی ، خشکشویی، رزرو هتل، رزرو پرواز، اتاق‌های قابل حمل و نقل، گزینه‌های گردشگری محلی و موارد دیگر.

  1. بیمارستان مدیکانا (Medicana International Istanbul)

بیمارستان مدیکانا یکی از بهترین بیمارستان های استانبول است که با ظرفیت 1170 تخت در سال 1992 تاسیس شد و خدمات پزشکی را در بخش‌های مختلف از جمله پیوند مغز استخوان و اعضای بدن، انکولوژی، قلب و عروق، قلب کودکان، درمان IVF، جراحی زیبایی و زیبایی و … ارائه می‌دهد. 

هدف این بیمارستان ارائه خدمات درمانی با کیفیت بالا و بهره‌گیری از آخرین و به‌روزترین روش‌های درمانی است.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بهترین بیمارستان های استانبول آشنا کنیم. بیمارستان‌هایی که هر کدام در زمینه‌های مختلف تخصص دارند و خدمات ویژه‌ای به بیماران و مراجعه‌کنندگان خود ارائه می‌دهند. 

همین حالا قیمت بلیط هواپیما استانبول را چک کنید!

نظرات کاربران