بهترین سواحل استانبول که باید ببینید

فرهنگ و معماری غنی استانبول دلیل اصلی سفر گردشگران به این شهر زیبای اروپایی است. حالا می خواهیم به این لیست، یک دلیل دیگر اضافه کنیم؛ بله درست حدس زدید – سواحل استانبول. به لطف دریای سیاه، دریای مرمره و تنگه بسفر در اطراف استانبول، مجموعه ای از سواحل وجود دارد که می توانید در زیر نور خورشید به شادی بپردازید. تابستان‌های استانبول گرم است و مردم را برای آب تنی به سواحل شنی گرم ترغیب می‌کند. حتما بعد از تهیه بلیط هواپیما تهران استانبول هنگام جمع کردن وسایل کرم ضد آفتاب خود را بردارید در حالی که نسیم ملایم دریا در لای موهایتان می پیچید؛ در آفتاب غوطه ور شوید. همچنین شما در سواحل استانبول  می توانید از ورزش های آبی لذت ببرید. اگر مایل به رفتن به تعطیلات ساحلی عجیب و غریب این سواحل بکر استانبول دیدن کنید و از تعطیلات آرامش بخش لذت ببرید. بریم سراغ لیست بهترین سواحل استانبول :

ساحل کیلیوس؛ یک ساحل صمیمی

ساحل کیلیوس؛ یک ساحل صمیمی

ساحل  Babylon Kilyos با کوه ها و فضای سرسبز اطرافش، جایی عالی برای خانواده ها و جوانان برای داشتن یک روز خوب و آفتابی است. فعالیت های تفریحی در این ساحل بی پایان است و می توانید والیبال یا بدمینتون بازی کنید. همچنین اگر دلتان می خواهد؛ می توانید روی شن های نرم ساحل دراز بکشید و آفتاب بگیرید. این ساحل ساکت و بی صدا مکانی عالی برای دور شدن از هیاهوی شهر است.

آدرس:

قیمت وردی ساحل کیلیوس: آخر هفته – 60 لیر / دیگر روزهای هفته – 40 لیر

زمان: 9 صبح الی 8 شب (شب‌های ساحل کیلیوس با اجرای موسیقی زنده (دی‌جی) است.)

 بهترین زمان برای بازدید: اوایل اردیبهشت تا آبان

پیشنهاد ما : در این ساحل می توانید همبرگر، ماهی کبابی و ساندویچ پنیر را تهیه کنید.

ساحل اوزونیا ؛ ساحلی به شکل نعل اسب

ساحل اوزونیا ؛ ساحلی به شکل نعل اسب

رفتن به ساحل اوزونیا، یک تعطیلات آخر هفته عالی را برایتان می سازد. این ساحل در منطقه Demircikoy Kilyos واقع شده است که حدود یک ساعت از استانبول فاصله دارد. در طبیعت این خلیج پنهان ، فرصت های کمپینگ، کوهنوردی هیجان انگیز و تماشای مسابقه موتور سواران را در اختیار دارید.

آدرس :

قیمت وروردی ساحل ازونیا : آخر هفته ها – 45 لیر / دیگر روزهای هفته 30 لیر

زمان: 8 صبح تا 20 شب

بهترین زمان برای بازدید: اوایل تیر تا اواخر شهریور

پیشنهاد ما : در رستوران ساحلی Uzunya که به خاطر غذاهای دریایی تازه اش معروف است، از غذاهای لذیذ لذت ببرید.

ساحل True Blue  : واقعی ترین آبی که می بینید

 این ساحل شنی زیبا که معنای اش به فارسی می شود ( آبی حقیقی ) جزو قدیمی ترین سواحل در استانبول است که مردم برای گذراندن یک آخر هفته سرگرم کننده به آنجا می آیند. غروب جذاب و فضای پر جنب و جوش، True Blue را به یکی از بهرتین سواحل رایگان استانبول تبدیل کرده است. شما می‌توانید قایق‌های بادبانی دوردست را در ساحل ترو بلو ببینید که در غروب آفتاب شناور هستند؛ درحالیکه روی صندلی ساحل استراحت می‌کنید.

آدرس :

زمان: جمعه تا شنبه 9 صبح تا 16 بعدازظهر/ روزهای دیگر 9 صبح تا 14 بعد از ظهر

بهترین زمان برای بازدید: از خرداد تا مرداد

پیشنهاد ما : رستوران مدیترانه ای ساحل ترو بلو را به همراه آهنگ های ترکی خوبش از دست ندهید. فضای شاد ساحل برای مدت طولانی روی شما می ماند.

ساحل بورج : در نزدیکی دریای سیاه !

 در میان تمام سواحل نزدیک شهر استانبول، بورج یکی از سواحل زیبایی است که ماسه های گرم و امواج غول پیکر دریایش،  هزاران نفر را در آخر هفته دعوت می کند. این ساحل شنی مملو از چترهای رنگارنگ، تفریح های آبی هیجان انگیزی مثل؛ کایت بردینگ، قایقرانی با کاتاماران، والیبال ساحلی، فوتبال، موج سواری را در خود جای داده است.

آدرس :

زمان: 9 صبح الی 21:30

قیمت ورودی ساحل بورج : روزهای هفته 15 لیر ترکیه، آخر هفته 25 لیر ترکیه

 بهترین زمان برای بازدید: از تیرماه تا شهریور

پیشنهاد ما : این ساحل هر سال میزبان یک تورنمنت کایت سورفینگ هست؛ رویدادی که نباید از دست بدهید.

کلوپ ساحلی دالیا

کلوپ ساحلی دالیا:  

آدرس :

زمان: 8 صبح الی 18 بعد از ظهر

بهترین زمان برای بازدید: از اواسط بهمن تا اوایل فروردین

پیشنهاد ما : منوی ماهی کبابی را حتما انتخاب کنید.

ساحل طلایی

اگر به دنبال تعطیلات در کنار ساحل هستید، ساحل طلایی یک مقصد عالی از میان تمام سواحل استانبول است. ساحل خلوت با خانه های ییلاقی چوبی و هتل های زیبا و خاص به شما نوید بهشت ​​استراحت و آرامش را می دهد. در خلیج های خصوصی در آفتاب غوطه ور شوید یا در فعالیت های ورزشی مانند غواصی و موج سواری شرکت کنید. ساحل طلایی یکی از بهترین سواحل برای تجربه غواصی در ترکیه است. حتی یک دریاچه دلربا در کلوپ ساحل طلایی وجود دارد که زیر نور خورشید آبی می درخشد. از میان تمامی سواحل اطراف استانبول، ساحل طلایی، انزوا و آرامش مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

آدرس:
قیمت ورودی ساحل طلایی : روز هفته 25 لیر ، آخر هفته 35 لیر
زمان: 8 صبح تا 20 شب
بهترین زمان برای بازدید: دی تا نیمه های بهمن و اواسط اسفند تا اوایل خرداد
پیشنهاد ما : از غذاهای لذیذ ترکی رستوران ساحل طلایی لذت ببرید.

ساحل خورشیدی: برای مهمانی ها

ساحل خورشیدی: برای مهمانی ها

ساحل سولار یا ساحل خورشیدی شما را در کنار دریا، خورشید و ورزش نگه می دارد در این ساحل یک مرکز رایحه درمانی، باشگاه موج سواری، باشگاه سلامت و مرکز زیبایی در اختیار شما قرار دارد و شما می توانید تا جایی که دوست دارید؛ کاوش کنید و لذت واقعی تجربه ورزش های آبی را بچشید.

آدرس :

قیمت: روزهای هفته 25 لیر، آخر هفته 40 لیر

پیشنهاد ما : بعد از یک شنای حسابی، آرموتراپی این ساحل را از دست ندهید.

ساحل سوما؛ برای یک تجربه منحصر به فرد

ساحل سوما؛ برای یک تجربه منحصر به فرد

یکی از معدود سواحل استانبول در نزدیکی تکسیم است که می توانید در آن لذت زیادی  ببرید. هر جمعه و شنبه، دی جی ها برای پخش موسیقی تا نیمه شب در ساحل سوما هستند. در واقع از بین تمام سواحل استانبول، این ساحل جایی است که مهمانی تا شش صبح ادامه دارد.

آدرس :

قیمت: 60 لیر ترکیه در تعطیلات آخر هفته

زمان: 8 شب به بعد

 بهترین زمان برای بازدید: نیمه اسفند تا نیمه خرداد

پیشنهاد ما : پیاده روی بر مسیر چوبی ساحل سوما می تواند دلچسب باشد.

ساحل ناناستاپ (بدون توقف)

ساحل ناناستاپ (بدون توقف)

 برای کسانی که به ماجراجویی و مهمانی علاقه دارند، در این ساحل خوشحالی ​​هرگز متوقف نمی شود( درست مانند اسمش). امتداد شنی ساحل با صندلی های ساحلی راحت؛ به گونه ای است که می توانید آفتاب بگیرید و از هیاهوی ساحل لذت ببرید.

آدرس :

 قیمت ورودی ساحل نان استاپ: هر روز هفته 20 لیر ، آخر هفته 30 لیر

زمان: 9 شب تا 12 صبح

پیشنهاد ما : اگر علاقه مند به یوگا و پیلاتس و یا قایق سواری و موج سواری هستید؛ اینجا را در لیستتان قرار بدهید.

ساحل ناکی بی : امن ترین ساحل استانبول

ساحل ناکی بی: امن ترین ساحل استانبول

یکی از امن‌ترین سواحل استانبول، ساحل ناکی بی است. شما در یک عمق کم می توانید شما کنید. ساحل ناکی بی فضایی آرام را برای خانواده ها فراهم می کند تا مدتی را با هم بگذرانند. خانه های ییلاقی ساحلی؛ مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات با عزیزانتان هستند. با دراز کشیدن روی شن‌های گرم سواحل، آفتاب بگیرید و یا با بچه‌هایتان قلعه‌های شنی بسازید.

آدرس :

قیمت ورودی ساحل ناکی بی: 35 لیر ترکیه

پیشنهاد ما : سیب زمینی و مینی برگر این ساحل خیلی تعریف شده است.

ساحل الیو صدف

ساحل الیو صدف

از بهترین سواحل قدیمی‌ استانبول می توان به ساحل الیو صدف اشاره کرد. ساحلی که حتما باید ببینیدش. ساحل الیو صدف، مناظر زیبا و فضای سبز سرسبزی را پیش روی شما قرار می دهد؛ به طوری که روحیه شما عوض می شود.. نه تنها این، بلکه انواع مختلفی از غذاها، دی جی، موسیقی زنده، رستوران ها و بسیاری موارد دیگر در اینجا حال شما را عوض می کند.. این مکان مناسب برای یک تعطیلات خنک است.

آدرس :

زمان: 24 ساعت باز است

قیمت ورودی ساحل هی بلیادا: 20 لیر در روزهای هفته و 25 لیر در تعطیلات آخر هفته

زمان: پنجشنبه، شنبه و یکشنبه

 بهترین زمان برای بازدید: ( اوایل تیر تا اوایل آبان)

ساحل بویوکادا: بزرگترین ساحل در استانبول

ساحل بویوکادا: بزرگترین ساحل در استانبول

آدرس:

قیمت ورودی ساحل بویوکادا : 3-5 لیر

بهترین زمان برای بازدید: (اوایل مرداد تا اوایل آبان)

ساحل فلوریا

این ساحل در حاشیه دریای مرمره، در حومه غربی استانبول فلوریا، 20 کیلومتری غرب منطقه مرکزی تاریخی استانبول قرار دارد. هزینه های ورودی برای استفاده بازدیدکنندگان از یک صندلی با آفتاب گیر است و امکانات مناسبی از جمله نجات غریق، حمام، و چند کافه و رستوران در ساحل فلوریا استانبول وجود دارد. به دلیل دسترسی آسان به این ساحل – می توانید از مرکز در خط متروی استانبول به فلوریا برسید – اگر به دنبال شن های گرم و شنا و دریا هستید اما نمی توانید از شهر خارج شوید، این جا گزینه خوبی برای شماست.

آدرس :

ساحل اوزونکوم؛ یک تجربه با طراوت


اگر دلتان یک شنای خوب می خواهد، به ساحل اوزونکوم بروید. باشگاه ساحلی آکوا در اوزونکوم، بسیار امن و تمیز بوده و شما می توانید در آنجا آفتاب بگیرید.
آدرس :
زمان: 24 ساعت باز است.
بهترین زمان برای بازدید: ( اوایل شهریور تا اوایل دی)
پیشنهاد ما : مهمانی های ساحل آکوا را از دست ندهید.

ساحل هی بلیادا؛ برای عاشقان طبیعت


هی بلیادا با داشتن سواحل باریک، احاطه شده توسط جنگل‌های کاج بسیار محبوب است. گردشگران می توانند از زیبایی جنگل های سرسبز در نزدیکی ساحل لذت ببرند.
آدرس :
قیمت ورودی ساحل هی بلیادا: 20 لیر در روزهای هفته و 25 لیر در تعطیلات آخر هفته
زمان: پنجشنبه، شنبه و یکشنبه
بهترین زمان برای بازدید: ( اوایل تیر تا اوایل آبان)

ساحل بارگاز آداسی

جزیره کوچک بارگاز آداسی، بین جزایر کنیالی و هیبلی در دریای مرمره واقع شده است. این جزیره دومین لنگرگاه برای کشتی‌هایی است که در مسیر جزایر شاه‌نشین مرمره حرکت می‌کنند.همانطور که می‌دانید در اطراف سواحل استانبول جزایر کوچکی وجود دارد و برای بسیاری از طرفداران سواحل، ساحل بارگاز به دلیل آرامشی که دارد بهترین مکان برای آفتاب گرفتن و تماشای دریا به شمار می‌رود.

آدرس:

ساحل صخره‌ای آگوا و کیمیلی

از دیگر سواحل استانبول، ساحل صخره‌ای آگوا و کیمیلی می‌باشد. این ساحل در روستای کوچکی به نام آگوا و در فاصله‌ی ۱۶۰ کیلومتری شمال شرقی استانبول قرار گرفته است. این روستا بسیار مورد توجه علاقه مندان به طبیعت گردی و کوهنوردی است، زیرا جاذبه‌های گردشگری صخره‌های کیمیلی با چشم اندازهای بی نظیر ساحلی، چشمان هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

آدرس :

ساحل کادوبستان از زیباترین سواحل استانبول

از آرام‌ترین سواحل استانبول، ساحل کادوبستان است که نزدیکترین ساحل ماسه‌ای به مرکز این شهر و در مجاورت دریای مرمره می‌باشد. این ساحل، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی و مراکز بزرگی برای بازی کودکان دارد که برای تفریح افراد خانواده بسیار مناسب است. برای ورود به بخش خاصی از این ساحل هزینه‌های ورودی در نظر گرفته شده است. همچنین شما می‌توانید صندلی آفتاب گیر و سایبان را با نرخ‌های بسیار مناسب اجاره کنید و همچنین از وجود کافه و رستورانهایی که در این ساحل قرار گرفته اند، بهره‌مند شوید.

آدرس :

هیبلی آدا

جزیره هیبلی یا هیبلی آدا، یکی از محبوب‌ترین جزایر شاه‌نشین دریای مرمره است. دریاچه‌های کوچکی که در اطراف ساحل جزیره قرارگرفته‌اند، برای آفتاب گرفتن در فصل تابستان نیز بسیار مناسب هستند.بهتر است بدانید که برای حمل و نقل مسافران بین بندرهای اصلی از قایق‌های شاتل استفاده می‌شود و معمولاً هزینه این قایق‌ها هنگام ورود به ساحل پرداخت می‌شود. سواحل زیادی در دریای مرمره وجود دارد، اما جزیره هیبلی یکی از محبوب‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین سواحل استانبول به شمار می‌آید.

آدرس :

پارک ساحلی کلینگاز

این پارک ساحلی، با شن و ماسه‌های سفید احاطه شده و توسط یک جنگل در مجاورت دریای سیاه، یکی از بهترین مکان‌ها برای استراحت یک روزه به شمار می‌رود. همچنین این پارک ساحلی تا مرکز استانبول ۱۱۸ کیلومتر فاصله دارد. کلینگاز، به اندازه سایر سواحل دریای سیاه از امکانات رفاهی خوبی برخوردار نیست، بنابراین بیشتر برای مسافرانی مناسب است که به دنبال خدمات کامل ساحلی نباشند.

آدرس:

کینالی آدا

کینالی آدا یا جزیره کینالی، شمالی‌ترین جزیره از مجموعه جزایر دریای مرمره است. این جزیره کوچک نسبت به سایر جزایر معروف مانند هیبلی و بویوک، محبوبیت بیشتری دارد. این قضیه به این معنا نیست که در تعطیلات آخر هفته و تابستان‌ها نسبت به هیبلی و بویوک جمعیت کمتری را در خود جای داده باشد، زیرا بسیاری از افراد برای استراحت یک روزه تمایل دارند به این جزیره سفر کنند.

ساحل آنادولو فنری

این ساحل کوچک، درست در بخش شمالی تنگه بسفر قرار گرفته است و تا مرکز استانبول ۵۰ کیلومتر فاصله دارد. ساحل و کف دریا در این منطقه، صخره‌ای است بنابراین کسانی که تمایل دارند در آب‌های خنک شنا کنند بهتر است کفش‌های مخصوص تهیه کنند. تتجهیزات مناسب آفتاب گرفتن در این ساحل فراهم نیست اما پس از شنا کردن می‌توانید به یکی از رستوران‌های موجود در ساحل بروید و در تراس آن نشسته و از تماشای مناظر خیره کننده ساحل در هنگام صرف غذا و نوشیدنی لذت ببرید.

آدرس :

ساحل بویوک کمک

این ساحل در امتداد دریای مرمره واقع شده است و با شن و ماسه‌های زردرنگ، مکانی مناسب برای استراحت یک روزه خانواده ها را رقم میزند. همچنین هزینه ورودی برای این ساحل در نظر گرفته نشده اما در صورت تمایل می‌توانید صندلی آفتاب گیر و سایبان اجاره کنید. لازم به ذکر است با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان از منطقه تاریخی سلطان احمد نیز دیدن کنید.

آدرس :

بهترین منطقه برای اقامت در نزدیکی سواحل استانبول کدام است؟
اگر میخواهید در نزدیکی سواحل استانبول بمانید؛ می توانید در سمت اروپایی استانبول، مرکز شهر و منطقه فاتح اقامت داشته باشید.

 • کدام ساحل استانبول تاریخی است ؟
 • ساحل پاتارا

  آیا در سواحل استانبول کوسه وجود دارد؟
   بله، در استانبول کوسه وجود دارد اما آنها کاملا بی ضرر هستند. هیچ مورد حمله کوسه از استانبول گزارش نشده است.

  آیا استانبول یک شهر ساحلی است؟
  بله استانبول یک شهر ساحلی است که بین دریای سیاه و دریای مرمره واقع شده است.

  نظرات کاربران