Abra Dubai Wharf
20 مرداد 1402
دبی

اسکله ابرا دبی| همراه تورهای گردشگری

آیا تابحال نام اسکله ابرا دبی به گوشتان خورده است؟ همه ما می‌دانیم که این روزها دبی در زمینه گردشگری غوغا کرده و به هر گوشه از آن که سر بزنید، قطعا سوپرایز و شگفت‌زده خواهید شد. این شهر همواره در تلاش بوده تا مدرنیته را با فرهنگ‌ها و سنت‌های خود به نمایش بگذارد و خیلی هم در این زمینه موفق عمل کرده است. اسکله ابرا نیز یکی از این شگفتی‌هاست، اسکله‌ای زیبا با قایق‌های چوبی که تورهای گردشگری آن محبوبیت زیادی دارد. این قایق‌ها بخشی از سنت‌های امارات هستند و قدیمی‌ترین شکل حمل و نقل در شهر را نشان می‌دهند. در این پست به تاریخچه ابرا در دبی و اهمیت این شناور برای فرهنگ و اقتصاد شهر می‌پردازیم.

بلیط هواپیما دبی را با سه کلیک رزرو کنید !

تاریخچه اسکله ابرا 

Abra d

کلمه ابرا از کلمه عربی «ابارا، abara» به معنای عبور کردن گرفته شده است. در اوایل دهه 1950، جمعیت دبی تقریباً 50000 نفر بود و رشد چشمگیری را در آن سال‌ها در پی داشت. در آن دوره اما، مردم از اسکله ابرا برای حمل و نقل مردم و حمل کالا از بازارهای شلوغ دبی قدیمی به مکان‌های دور استفاده می‌کردند. امروزه این اسکله به یک منطقه تفریحی و گردشگری تبدیل شده که با قایق‌های چوبی اصیل عربی، گردشگران را به تورهای گردشی می‌برند. 

نقش اسکله ابرا در دبی مدرن 

اسکله ابرا دبی از همان ابتدا در مرکز تجارت و بازرگانی منطقه قرار داشت. در حال حاضر نیز ابرا هنوز هم یک منطقه اقتصادی شناخته می‌شود که فقط شکل و رنگ آن عوض شده است. وگرنه نقش مهمی در اقتصاد گردشگری دبی ایفا می‌کند. اسکله ابرا یک جاذبه توریستی است که با ارزان‌ترین هزینه، افراد را به گردش در اطراف می‌برد. 

تورهای گشت و گذار ابرا (RTA ABRAS)

RTA ABRAS

دبی میزبان انواع مختلفی از تورهای ابرا است. این ابرها مسیرهای مختلفی را طی می‌کنند و در زمان‌های مختلف نیز در دسترس هستند. این مدل گشت و گذار خیلی زیبا و البته ارزان‌تر برای دیدن دبی از زوایه‌ای دیگر و آشنا شدن با تاریخ این شهر به حساب می‌آیند. 

در اینجا لیستی از انواع سرویس های ابرا RTA در دبی که در حال حاضر هر روز به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند، آورده شده است. یکی را در طول سفر خود انتخاب کرده و دبی را از منظره‌ای دیگر کشف کنید. 

تور موتوری ابرا، از بر دبی و بازار قدیم

یکی از متداول‌ترین انواع قایق‌ها که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، قایق‌های موتوری سنتی هستند. این قایق‌ها همان شکل و شمایل قدیمی را دارند با موتور، کمی امروزی‌تر و البته سرعت بیشتر به آن بخشیده‌اند. این تور هر روز سفر خود را از امتداد نهر دبی شروع می‌کند و به سمت بر دبی و بازار قدیمی می‌رود. مسیری زیبا با مناظر قدیمی از شهر!

 • مسیر: ایستگاه بر دبی ابرا به ایستگاه دیره قدیمی سوق ابرا و بالعکس – ایستگاه سوق قدیم دبی به ایستگاه الصبخه ابره و بالعکس
 • زمان: بر دبی به بازار قدیمی 05:00 صبح تا 12:00 نیمه شب – بازار قدیمی دبی به السبخه ابرا 24 ساعته
 • کرایه ابرا: 1 درهم برای هر نفر برای یک سفر
 • رزروهای خصوصی: ابرا را می‌توان با چارتر خصوصی برای سفر دریایی در امتداد نهر دبی با 120 درهم در ساعت رزرو کرد.

تور ابرا به شهر جشنواره دبی

Abra tour to Dubai Festival City

اسکله ابرا دبی یک تور دیگر به شهر جشنواره دارد که قایق‌های آن کمی متفاوت هستند. این ابراها با ایجاد تهویه مطبوع، سبک سنتی را با فناوری نوآورانه ترکیب کرده‌اند تا به نوعی یک کشتی کروز راحت ایجاد کنند. ابرای مجهز به تهویه مطبوع برای گشت و گذار در امتداد نهر پس از کاوش در شهر جشنواره دبی عالی است و حال و هوای شما را به بهترین شکل ممکن تغییر می‌دهد. 

 • مسیر: ایستگاه دریایی الجداف به شهر جشنواره دبی، ابرا هر 10 دقیقه یکبار حرکت می‌کند.
 • زمان: همه روزه 07:00 صبح تا 12:00 نیمه شب – جمعه 09:00 صبح تا 12:00 نیمه شب
 • کرایه ابرا: 2 درهم برای هر نفر در هر سفر در یک جهت

تورهای بنزینی ابرا در دبی

قایق سواری بنزینی اسکله ابرا دبی یک سفر دریایی راحت را بدون تغییر تجربه سنتی ارائه می‌دهد. ابرای بنزینی نسخه بزرگ‌تری از ابرای سنتی است که می‌تواند همزمان 20 مسافر را جابجا کند.

تور بنزینی ابرا در نهر دبی راهی عالی برای کاوش در منطقه تاریخی الفهیدی، بازارها و مساجد خیره کننده اطراف است. به طور مشابه، بازدیدکنندگان می‌توانند مکان‌های تاریخی دیگر مانند موزه دبی، نهر دبی و خانه شیخ سعید آل مکتوم را نیز کشف کنند. مسیرها و زمانبندی:

 • السبخه به الفهیدی و سوق قدیمی دیره توسط ابرا CR5: شنبه تا پنجشنبه 07:00 صبح تا 10:00 صبح، جمعه 10:00 صبح تا 01:00 بامداد.
 • بازار قدیمی دبی به بانیاس توسط ابرا CR3: شنبه تا پنجشنبه از 07:00 صبح تا 11:00 صبح و 05:00 بعد از ظهر تا 10:00 بعد از ظهر، جمعه و تعطیلات رسمی 10:00 صبح تا 01:00 بامداد.
 • السیف به بانیاس توسط ابرا CR6 : یکشنبه تا چهارشنبه 07:00 صبح تا 09:55 بعد از ظهر، پنجشنبه و شنبه 07:00 صبح تا 10:55 بعد از ظهر، جمعه و تعطیلات رسمی 10:00 صبح تا 12:50 صبح.

تور کانال آب دبی

Dubai Water Canal

مناظر و صداهای کانال آبی دبی را با شرکت در تور کانال آبی ابرا کشف کنید. این تور از 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. در اینجا زمان و جزئیات مسیر تمام تورهای هریتیج در دبی آمده است:

 • مسیر و زمان‌بندی تور 1: کانال آبی دبی، همه روزه از ساعت 16:00 تا 23:30
 • کرایه تور کانال آبی دبی: 25 درهم برای هر مسافر، ساعتی 300 درهم برای چارتر خصوصی ویژه، کودکان زیر 2 سال رایگان است.
 • مسیر و زمان‌بندی تور 2: الوجهه المیاح –  جاده شیخ زاید توسط ابرا : DC2 شنبه تا پنجشنبه 08:00 صبح تا 09:30 بعد از ظهر.
 • هزینه: 2 درهم برای هر نفر 

تور سنتی الکتریکی ابرا

قایق ابری برقی اسکله ابرا دبی راه دیگری برای کاوش در شهر است. این قایق‌های برقی سازگار با محیط زیست می‌توانند تا 8 سرنشین را در خود جای دهند. این تور یکی از محبوب‌ترین تورها در بین گردشگران است، زیرا بسیاری از جاذبه‌های محبوب شهر را پوشش می‌دهد. در اینجا جزئیات مسیر برای هر سفر آمده است:

مسیر 1: مرکز خرید دبی، برج پلازا، کاخ

Dubai Mall
 • زمان بندی مسیر 1: مسیرهای گردشگری 6:00 بعد از ظهر تا 23:30 شب 
 • کرایه‌های مسیر 1: 68.25 درهم برای هر نفر برای سفر 25 دقیقه‌ای – 20 درهم برای هر نفر برای مسیر رفت و آمد

مسیر 2: دهکده جهانی

 • زمان بندی مسیر 2: مسیرهای رفت و آمد از ساعت 16:00 تا 12:00 نیمه شب
 • کرایه مسیر 2: 52.5 درهم برای رزرو کل ابرا برای یک سفر به مدت 12 تا 15 دقیقه

مسیر 3: ایستگاه آل سیف

 • زمان بندی مسیر 3: یکشنبه تا چهارشنبه 16:00 تا 22:00 – پنجشنبه، جمعه و شنبه از ساعت 04:00 تا 11:30 شب
 • کرایه مسیر 3: 60 درهم در هر 30 دقیقه سفر – 120 درهم برای یک سفر 1 ساعته

چگونه با مترو به ابرا دبی برویم؟

Dubai Metro

2 ایستگاه مترو برای رفتن به اسکله بر دبی ابرا وجود دارد: الغبیبه و الفهیدی. از این 2 مورد، الغبیبه به اسکله نزدیک‌تر است. با این حال، برای رسیدن به اسکله باید حداقل 10-15 دقیقه پیاده‌روی کنید.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو الغبیبه است. به آنجا بروید و 10 دقیقه تا ابرا پیاده‌روی کنید، البته با اتوبوس سریع‌تر خواهید رسید.

همچنین می‌توانید به ایستگاه متروی الراس یا ایستگاه متروی الغبیبه بروید و فاصله کمی تا اسکله ابرا پیاده‌روی کنید.

خلاصه اینکه….

اسکله ابرا دبی از دیرباز بخش تاریخی این شهر بوده و حتی امروزه نیز این قایق‌ها یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های سفر برای مردم محلی و گردشگران هستند. اما امروزه کمی تغییر کرده و با تورهای گردشگری باحال و دیدنی که دارد، گشت و گذار را برای توریست‌ها مفرح‌تر کرده است. ما در این مقاله به معرفی برخی از محبوب‌ترین این تورها پرداختیم و درباره این اسکله توضیحاتی را ارائه کردیم. شما می‌توانید با انتخاب آن‌ها سفرتان را کمی متفاوت و البته زیباتر کنید. 

نظرات کاربران