1 شهریور 1400
جهانگردی

حمل و نقل در دبی

برای حمل و نقل در دبی از چه وسایل نقلیه ای استفاده میشود؟ یا انواع وسیله نقلیه عمومی شهر دبی چیست؟ هزینه وسیله نقلیه عمومی شهر دبی چقدر است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. دبی یکی از محل­ های توریستی بسیار پر­طرفدار در دنیا است که بحث تردد عمومی و وسایلی که برای گردشگران فراهم شده است بسیار عالی و رضایت بخش هستند. در واقع استفاده از وسایل نقلیه عمومی مناسب باعث گردیده است تا امکان سفری لذت بخش برای تمام افراد به راحتی امکان پذیر گردد. به شما پشنهاد میکنیم قبل از تهیه بلیط هواپیما و انتخاب تور دبی حتما این مطالب را مطلعه کنید تا در حین سفر نهایت لذت را تجربه کنید.

از چه وسایلی برای حمل و نقل در شهر دبی استفاده می­شود؟

تاکسی های حمل و نقل در دبی

در حالت کلی بهترین و سریع‌ترین روش برای حمل و نقل در دبی از فرودگاه تا هتل استفاده از تاکسی است و در صورتی که هتل از قبل رزرو شده باشد از سرویس حمل و نقل رایگان استفاده می­گردد. لازم به ذکر است که تمام تاکسی‌هایی که برای حمل و نقل مسافران بین فرودگاه و هتل یا جاهای دیگر فعالیت می‌کنند دارای مجوز رسمی هستند.

تاکسی های  24 ساعته برای راحتی حمل و نقل در دبی

مهم‌ترین مزیت استفاده از تاکسی­ ها دسترسی 24 ساعته به آن‌ها است و هزینه آن هم بر حسب متر محاسبه می­گردد. مورد دیگری که برای حمل و نقل در دبی استفاده می‌گردد اتوبوس‌ها هستند. اکثر مسیرهای اتوبوس با مترو جایگزین شده است. در واقع تلفیقی از مترو و اتوبوس جهت رسیدن سریع مسافران به مقصد است. لازم به ذکر است که اگر چمدان­ های زیادی دارید در این حالت استفاده از تاکسی می‌تواند بسیار راحت‌تر باشد. همچنین وجود سیستم تهویه خنک‌کننده بسیار قوی در متروهای دبی باعث گردیده است تا مسافرت برای مسافران و یا افراد شهر بسیار لذت بخش ­تر گردد.

ماشین های لوکس برای حمل و نقل در دبی

بررسی تردد افراد در شهر دبی

بررسی هزینه و همچنین اطلاعات مربوط به مسیرها برای تمام وسایل حمل و نقل در دبی مانند اتوبوس، تاکسی مترو و اتوبوس­های آبی همگی متعلق به وظایف هیئت حمل و نقل جاده ه­ای دبی است.

تاکسی آبی برای حمل و نقل در دبی

تاکسی آبی برای حمل و نقل در دبی

تاکسی­ های چوبی و سنتی کوچکی که برای حمل و نقل در دبی استفاده می‌گردد. گفته می‌شود که تایم شروع کار این تاکسی­ ها از ۵ صبح تا نصف شب است و میزان هزینه این تاکسی­ ها برای هر مسافر حدود یک درهم یا معادل هزار تومان است. اگر این قایق­ ها به صورت شخصی اجاره گردد در این حالت ساعتی حدود ۱۰۰ هزار تومان یا ۱۰۰ درهم دریافت می­گردد.

بررسی مترو دبی

 مترو بای حمل و نقل در دبی

از سال ۲۰۱۰ مترو دبی تاسیس شد و باعث ارائه خدمات با کیفیت و بهتر به مسافران برای حمل و نقل در دبی شده است. قطارهایی که در سطح شهر وجود دارند از ۶ صبح تا ۱۱ شب و شنبه تا پنجشنبه فعالیت می‌کنند و روز جمعه نیز بخشی از روز این مترو­ها در حال فعالیت هستند. در حالت کلی تمام قطار­ها دارای چهار واگن بوده و از دو قسمت بانوان و آقایان تشکیل شده‌اند. لازم به ذکر است که جهت استفاده از مترو باید قبل از خروج از ایستگاه کارت بکشید و امکان خرید بلیط مترو در ایستگاه ­ها قابل وجود دارد.

همچنین وجود بروشور­هایی به زبان انگلیسی باعث شده است تا امکان پیدا کردن منطقه مورد نظرتان روی نقشه به راحتی امکانپذیر گردد. در نتیجه بدون بروز مشکل می‌توانید با حداقل هزینه به مسیر مورد نظرتان بروید. اگر میزان اعتبار کارت بلیط شما تمام شده باشد در این حالت باید هزینه­ای حدود ۱۴ هزار تومان را پرداخت نمایید. همچنین جریمه نکشیدن کارت حدود ۲۰۰ هزار تومان است.

مشاهده لیست قیمت بلیط هواپیما دبی

اتوبوس­های محلی برای حمل و نقل در دبی

اتوبوس­های محلی

ایستگاه اتوبوس برای حمل و نقل در دبی در 79 بخش وجود دارد که همگی دارای سیستم تهویه هوا قوی هستند. در حالت کلی هزینه استفاده از اتوبوس حدود ۲ هزار تومان است و امکان دسترسی به بخش‌های مختلف را به راحتی امکانپذیر کرده است.

بررسی مونوریل

مونوریل

مونوریل یکی دیگر از وسایل جا به جایی برای تفریح در دبی  است که پالم جمیرا را به دبی مارینا وصل می­کند و بدون راننده است. در طول این مسیر فقط دو ایستگاه وجود دارد و میزان کرایه آن حدود ۱۵ هزار تومان است، همچنین لازم به ذکر است که برج گیتوی و همچنین پارک اکواونچر در این مسیر هستند.

بررسی اتوبوس­های آبی در دبی

در حالت کلی اتوبوس­ های آبی برای حمل و نقل در دبی در چهار مسیر حرکت می‌کنند که همگی مجهز به سیستم خنک کننده هوا هستند. تایم حرکت این اتوبوس‌های آبی از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب بوده و مسیرها به نام B1 B2 B3 B4 B5 نام گذاری شده‌اند که تایم حرکت بین مسیر B1و  B4حدود ۳۰ دقیقه و مسیر B2و  B3 حدود ۱۵ دقیقه است. هزینه بلیط اتوبوس‌های آبی حدود هزار تومان است.

اتوبوس های آبی برای حمل و نقل در دبی

لازم به ذکر است که میزان هزینه یک روزه در طول مسیرB5   برای حمل و نقل در دبی حدود 50 هزار تومان است. این هزینه برای کودکان شش ساله حدود ۲۵ هزار تومان بوده و کل مسیر ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا طی شود. شما تا زمانی که بلیط‌تان اعتبار دارد یعنی از ۹ صبح تا نصف شب می­توانید از این اتوبوس ­های آبی استفاده نمایید.

نتیجه گیری در رابطه با راهنمای جامع حمل و نقل شهر دبی

وجود وسایل عمومی مختلف که به صورت کامل و مجهز دراین شهر استفاده می­شوند باعث شده است تا امکان تردد مسافران و افراد شهر به راحتی امکان پذیر شود. خوشبختانه امکان حمل و نقل در دبی مسیر دریایی هوایی یا زمینی با استفاده از ابزار و وسایل مختلف باعث شده است تا لذت مسافرت برای مسافران بیشتر گردد. خوشبختانه میزان هزینه ی جا به جایی نیز با استفاده از هر کدام وسایل نقلیه بسیار مناسب بوده و این مورد باعث شده است تا تمام مسافران نهایت رضایت را از مسافرت داشته باشند

قایق های لوکس برای حمل و نقل در دبی

 مخصوصاً استفاده از وسایل حمل و نقل دریایی بسیار مورد توجه مسافران بوده و بسیار لذت بخش است. تمام مراکز مربوطه در رابطه با سیستم حمل و نقل شهری و مسئولین در دبی تمام تلاش خود را می‌کنند تا از بهترین و مجهز­ترین وسایل برای حمل و نقل استفاده نمایند و بتوانند رضایت تمام مسافران و افراد شهر را کسب نمایند. در حالت کلی تمام وسایل حمل و نقل موجود در دبی باعث گردیده است تا تجربه عالی را از مسافرت کسب کنید.

نظرات کاربران