Flight time

مسیر و مدت پرواز ایرانیان از تهران به دومینیکا چگونه است؟

از آن‌جایی که بعد مسافت زیادی از ایران تا قاره آمریکا وجود دارد، هیچ پرواز مستقیمی از تهران به دومینیکا وجود نخواهد داشت. بنابراین مسافرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، طی مسیر حداقل در دو کشور توقف خواهند داشت. به‌علت توقف در کشورهای دیگر، مهاجران نیازمندان اخذ ویزای ترانزیت هستند؛ البته دریافت این ویزا کار دشواری نیست و به‌راحتی امکان‌پذیر است. برای سفر به دومینیکا، 4 مسیر وجود دارد؛ در ادامه مقاله به آنان اشاره خواهیم کرد.

اگر قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را دارید، همین حالا کلیک کنید و از کارشناسان ما در تیم دومینیکای سه کلیک مشاوره بگیرید.

مسیر اول پرواز ایرانیان به دومینیکا

The flight of Iranians to Dominica

در اولین مسیر پروازی که برای رسیدن به دومینیکا وجود دارد، شما در سه کشور توقف خواهید کرد؛ دبی، پاریس و سن مارتین. در واقع، شما ابتدا از تهران به دبی می‌روید، بعد از آن به پاریس پرواز می‌کنید و سپس از آن‌جا به سن مارتین می‌رسید؛ مقصد نهایی نیز دومینکا خواهد بود. طول پرواز تا رسیدن به مقصد، حدود 18 ساعت خواهد بود و در تمام مدت رسیدن به فرودگاه سن مارتین، شرکت‌های مسافربری ایرفرانس، این خدمات پرواز را ارائه می‌دهند، پرواز از سن مارتین به دومینیکا نیز توسط پروازهای محلی صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که برای توقف در هریک از این کشورها، باید ویزای معتبر و قدرت‌مندی را داشته باشید یا از سفارت آن کشور، ویزای ترانزیت تهیه کنید. 

مسیر دوم 

در دومین مسیر پروازی که برای رسیدن ایرانیان به دومینیکا وجود دارد، باز هم در سه کشور توقف خواهید کرد؛ دبی، لندن و آنگولا. در واقع، شما ابتدا از تهران به دبی می‌روید، بعد از آن به‌سمت لندن پرواز می‌کنید و سپس از آن‌جا به آنگولا می‌رسید؛ مقصد نهایی نیز دومینیکا خواهد بود. برای رسیدن از آنگولا به دومینیکا نیز دو راه وجود دارد؛ می‌توانید از پروازهای محلی یا از قایق استفاده کنید.

مسیر سوم پرواز ایرانیان به دومینیکا

Flight from Iran to Dominica

سومین مسیر برای پرواز ایرانیان به دومینیکا از فرانکفورت، میامی و سان خان عبور می‌کند. به این صورت که شما ابتدا از تهران به فرانکفورت می‌روید، پرواز شما از فرانکفورت در میامی می‌نشیند، سپس از میامی در سان خان فرود می‌آیید و در نهایت به دومینیکا می‌رسید. مدت‌زمان این پرواز، از تهران به فرانکفورت حدودا 5 ساعت و 25 دقیقه، از فرانکفورت به میامی حدود 10 ساعت و 15 دقیقه، از میامی به سان خان حدود 2 ساعت و از سان خان تا دومینیکا نیز یک‌ساعت و 50 دقیقه خواهد بود. در واقع در صورت انتخاب این مسیر، شما 18 ساعت و 30 دقیقه در هواپیما خواهید بود.

برای آشنایی با شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا، روی لینک بزنید.

مسیر چهارم 

چهارمین مسیری که برای سفر به دومینیکا وجود دارد، برای تمامی افراد امکان‌پذیر نیست. این مسیر، تنها مناسب افرادی‌ست که ویزای آمریکا داشته یا به‌دلیل رفت و آمد به آمریکا، امکان سفر آن‌ها از آن‌جا به دومینیکا یا دیگر جزایر دریای کارائیب وجود دارد. اگر واجد این شرایط هستید، شما می‌توانید از میامی یا فلوریدا به سن مارتین سفر کنید، سپس از سن مارتین با  پرواز محلی به دومینیکا برسید. در این مسیر، شما دو توقف خواهید داشت.

مدت‌زمان پرواز ایرانیان به دومینیکا

Flight time

همان‌طور که در بالا مشاهده کردید، چهار مسیر مختلف برای پرواز ایرانیان به دومینیکا وجود دارد. بنابراین مدت‌زمان پرواز شما برای رسیدن به دومینیکا به انتخاب مسیر بستگی دارد. اما اگر بخواهیم پاسخی کلی درباره مدت‌زمان پرواز تهران به دومینیکا بدهیم، باید بگوییم که چیزی حدود 18 تا 23 ساعت خواهد بود.

این واکسن‌ها را پیش از مهاجرت تزریق کنید…

شما برای سفر از تهران به دومینیکا، لازم است که اقداماتی را رعایت کنید. یکی از اقدامات آن است که واکسن‌های لازم را تزریق کنید. واکسن‌های کووید 19، هپاتیت آ و ب، حصبه، تب زرد و هاری از جمله آنان هستند. اگر هم پیش از سفر، به هر دلیلی این واکسن‌ها را تزریق نکرده‌اید، نگران نباشید؛ دولت دومینیکا به‌محض ورود شما به کشور، این واکسن‌ها را برای شما تجویز خواهد کرد. این واکسن‌ها در طول دوران اقامت شما، پس از چند سال دوباره تزریق خواهند شد.

برای آشنایی با هزینه زندگی در دومینیکا، مقاله هزینه زندگی در دومینیکا در سال 2023؛ ارزان‌تر از اروپا و آمریکا را از دست ندهید.

در آخر

به‌طور کلی هیچ پرواز مستقیمی از تهران به دومینیکا وجود ندارد. اما چهار مسیر غیرمستقیم، با توقف در حداقل دو کشور، برای سفر از تهران به دومینیکا وجود دارد. هزینه سفر نیز، بسته به فصل و مسیر انتخابی شما متفاوت است. مدت‌زمان پرواز نیز از 18 تا 23 ساعت متغیر خواهد بود. در بدو ورود به دومینیکا نیز، کلیه اقدامات بهداشتی رعایت شده و واکسن‌های کووید 19، هپاتیت آ و ب، تب زرد و هاری برای شما تزریق می‌شود.

برای آشنایی با مزایای زندگی در دومینیکا کلیک کنید.

نظرات کاربران