The difference between Dominica and Dominican

تفاوت دومینیکا و دومینیکن؛ از تاریخ و جغرافیا تا غذاهای محلی!

کشورهای دومینیکا و دومینیکن علیرغم تشابه اسمی که دارند، تفاوت‌های زیادی در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و جغرافیایی دارند. در این مقاله به معرفی نکات مهم درمورد کشور دومینیکا و تفاوت آن با دومینیکن می‌پردازیم.

اگر قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را هم دارید، با کارشناسان ما در سه کلیک تماس بگیرید و مابقی کارها را به تیم متخصص ما بسپارید.

دومینیکا جمهوری دومینیکن نیست 

1. دومینیکا با جمهوری دومینیکن یکی نیست؛ دومینیکا در جزایر بادگیر، بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی، در نیمه راه بین پورتوریکو و ترینیداد و توباگو واقع شده‌است، اما جمهوری دومینیکن  در جزیره هیسپانیولا در آنتیل بزرگ واقع شده‌است. این جزیره به طور سنتی یک کشور اسپانیایی زبان است.

Dominica is not the Dominican Republic

2. دومینیکن‌ها به زبان انگلیسی و مقداری پاتوا فرانسوی صحبت می‌کنند، اما زبان رسمی کشور دومینیکا انگلیسی است که البته زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان‌های گفتاری در بین مردم رایج است.

3. مساحت کشوره جزیره‌ای دومینیکا 750 کیلومترمربع است درصورتی که دومینیکن 48445 کیلومتر مربع مساحت دارد.

4. واحد پول کشور دومینیکا دلار کارائیب شرقی است، اما یکای پول رایج در کشور جمهوری دومنیکن پزو است.

6. دومینیکا دارای طیف گسترده‌ای از مذاهب است. از سال 2001، جمعیت دومینیکا عمدتاً کاتولیک رومی با 61.4٪ و پروتستان با 28.6٪ (شامل انجیلی 6.7٪، ادونتیست روز هفتم 6.1٪، پنطیکاستی 5.6٪، باپتیست 4.1٪، متدیست 3.2٪، کلیسای خدا 3.1٪) تشکیل می‌شد. درمقابل مذهب کشور دومینیکن مسیحی کاتولیک است.

7. نوع حکومت دومینیکا جمهوری پارلمانی است و نوع حکومت دومینیکن جمهموری دموکراسی است.

8. صنایع اصلی کشور دومینیکا گردشگری، کشاورزی و خدمات فراساحلی است و صنایع کشور دومینیکن کشاورزی، تولید، گردشگری، معدن‌کاری.

برای آشنایی کامل با دومینیکا و جاذبه‌های آن روی لینک روبه‌رو کلیک کنید: همه چیز درباره دومینیکا؛ از بهترین زمان سفر تا حقایق باورنکردنی!

Agriculture Dominica

9. غذای ملی دومینیکا مرغ کوهی است که پاهای قورباغه‌ای به نام قورباغه غول‌پیکر بومی دومینیکا و کشور مونتسرات است. این گونه که در ارتفاعات یافت می‌شود، یک گونه حفاظت‌شده است و فقط در یک دوره شکار محدود می‌تواند صید شود و در کشور دومینیکن برنج و حبوبات از پایه‌های اصلی غذا است.

10. از دیگر تفاوت دومینیکا و دومینیکن؛ تاریخ استقلال کشور دومینیکا برمی‌گردد به 3 نوامبر 1978 و در دومینیکن به 27 فوریه 1844.

11.از تفاوت‌های مهم بین دومینیکا و دومینیکن می‌توانیم به پاسپورت دومینیکا اشاره کنیم؛ پاسپورتی که سرمایه‌گذاران خارجی آن را ابزاری قدرتمند برای ساختن آینده اقتصادی خود می‌دانند. حتی رنک جهانی این پاسپورت، عدد 32 است. درمقابل، پاسپورت دومینیکن ضعیف است و برای گرفتن تابعیت گزینه مناسبی نیست. ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت پاسپورت دومینیکا به سابقه کار، ارائه مدرک زبان و تحصیل نیازی ندارید.

اکنون شاید برایتان سوال یش بیاید که چه راهی برای اخد پاسپورت دومینیکا وجود دارد؟ اگر در پروژه‌های موردتأیید دولت دومینیکا سرمایه‌گذاری کنید یا به دولت کمک کنید، می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. برای شما که ایرانی هستید، برای گزینه دوم یعنی کمک به دولت، مبلغ 100 هزاردلار آمریکا باید بپردازید اما برای گزینه اول با مبلغ حداقل 220 هزاردلار آمریکا می‌توانید این کار را انجام دهید.

برای آشنایی کامل با شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا، کلیک کنید.

Dominica passport

12. آب‌وهوای مناسب و خاک حاصلخیز دومینیکا بستر خوبی برای کشاورزی فراهم آورده‌است؛ به طوری که اکنون دومینیکا به عنوان یکی از اصلی‌ترین تولیدکننده و صادرکننده‌های موز به شمار می‌آید. ناگفته نماند که در کنار این موضوع، گردشگری نیز از جمله صنعت‌های مهم این جزیره رویایی است. اما دومینیکن در زمینه اقتصادی بسیار شناخته می‌شود؛ این کشور با کشورهای بزرگی همچون آمریکا، آلمان، اسپانیا، چین هند و…تجارت می‌کند. البته که مانند دومینیکا در صنعت گردشگری نیز فعال است.

13. از نظر جمعیت، کشور دومینیکا 72,737 نفر را در خود جای داده‌است و کشور دومینیکن 11,135,451.

14. بلندترین قله دومینیکا مورن دیابلوتینس است که 1446 متر ارتفاع دارد و بلندترین قله کشور دومینیکا پیکو دورات با ارتفاع 3098 متر است.

Dominica Moran Diablotins

15. یکی از تفاوت‌های مهم، فرهنگ این دو کشور است. فرهنگ دومینیکا بسیار غنی است و تحت تأثیر آفریقا، اروپا و کالیناگو است. آن‌ها جشنواره‌های مختلفی در طول سال از جمله جشنواره جهانی موسیقی کریول، کارناوال و  Kalinago Barana Auté برگزار می‌کنند و با روحیه مهمان‌نوازی که دارند پذیرایی خوبی از افراد می‌کنند. جمهوری دومینیکن دارای فرهنگ آمریکای لاتین است که تحت تأثیر ریشه‌های اسپانیایی و آفریقایی آن قراردارد.

16. هر دو کشور از طبیعت و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. کشور دومینیکا به دلیل منشأ آتشفشانی‌شان به رنگ به رنگ سیاه، قهوه‌ای و نقره‌ای است، اما در دومینیکن به رنگ طبیعی است.

کلام پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، کشورهای دومینیکا و دومینیکن تفاوت‌های زیادی باهم دارند. قصد ما این بود که شما را با این تفاوت‌ها آشنا کنیم. حالا که با این موارد آَشنا شدید، سفر به کدام کشور برایتان جذابیت بیشتری دارد؟

برای آشنایی با مزایای پاسپورت دومینیکا در قیاس با ترکیه، کانادا و اروپا کلیک کنید

نظرات کاربران