Advantages of living in Dominica

مزایای زندگی در دومینیکا؛ چرا پاسپورت دومینیکا بهترینه؟

دومینیکا یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب با جمعیتی حدود 72000 نفر است. این جزیره که به‌خاطر زیبایی طبیعی خیره‌کننده‌اش شناخته می‌شود، به طور فزاینده‌ای در میان مهاجرانی که به دنبال یک سبک زندگی آرام در بهشت استوایی هستند، محبوب شده‌است. با این حال، فراتر از زیبایی طبیعی، دومینیکا دارای یک سیستم سیاسی توسعه یافته‌است که مزایای زیادی را برای مهاجران ارائه می‌دهد. در این مقاله از سایت سه‌کلیک به مزایای زندگی در دومینیکا برای مهاجران می‌پردازیم.

همین حالا برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنید!

داشتن یک دولت باثبات

Government of Dominica

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در دومینیکا، ثبات دولت و سناریوی سیاسی آن است. این کشور دارای دموکراسی پارلمانی است. نظام سیاسی در دومینیکا از نظام بریتانیا الگوبرداری شده‌است؛ به این معنی که نسبتاً باثبات و دارای سابقه طولانی حکومت‌داری دموکراتیک است.

این ثبات سیاسی مزایای متعددی برای مهاجران دارد؛ مثلا اینکه کشور مکانی امن و مطمئن برای زندگی است. نرخ جرم و جنایت در دومینیکا نسبتاً پایین است و دولت، متعهد است که امنیت شهروندان و ساکنان خود را تضمین کند. علاوه بر این، یک محیط سیاسی باثبات به این معنی است که خطر ناآرامی یا بی‌ثباتی سیاسی کمتری در آنجا وجود دارد.

فرصت‌های اقتصادی؛ از مزایای زندگی در دومینیکا

دومینیکا اقتصاد نسبتاً باثباتی دارد و تولید ناخالص داخلی آن تقریباً 409.9 میلیون دلار است. دولت سیاست‌هایی را برای حمایت از رشد و توسعه اقتصادی اجرا کرده که باعث ایجاد فرصت‌های تجاری زیادی برای مهاجران شده‌است.

مهاجرانِ علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در دومینیکا می‌توانند از برنامه شهروندی با سرمایه‌گذاری (CBI) این کشور استفاده کنند که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می‌دهد که در ازای سرمایه‌گذاری در این کشور، تابعیت دومینیکا را دریافت کنند. این برنامه در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تحریک رشد اقتصادی موفق بوده‌است.

دومینیکا همچنین دارای یک سیستم مالیاتی مطلوب است؛ بدون درآمد از طریق سود سرمایه یا مالیات بر ارث. بنابراین می‌توانیم بگوییم که این موضوع، کشور را به مقصدی جذاب برای مهاجرانی تبدیل می‌کند که به دنبال به حداقل رساندن بار مالیاتی خود هستند.

سهولت شرایط کار در دومینیکا

مزایای زندگی در دومینیکا

یکی از مزایای بزرگ زندگی در دومینیکا به عنوان یک مهاجر، سهولت انجام تجارت در آنجا است. دولت تلاش‌های قابل توجهی را برای ایجاد فضای مناسب جهت کسب‌وکار در دومینیکا انجام داده‌است. بانک جهانی، دومینیکا را به عنوان یکی از آسان‌ترین مکان‌ها برای تجارت در منطقه کارائیب رتبه‌بندی می‌کند.

دولت، سیاست‌ها و ابتکارات مختلفی را برای تشویق سرمایه‌گذاری خارجی و ارتقای رشد اقتصادی در جزیره اجرا کرده‌است؛ برای مثال، طیف وسیعی از تشویق‌های مالیاتی را برای سرمایه‌گذاران خارجی، از جمله معافیت از عوارض واردات و سایر مالیات‌ها به وجود آورده‌است.

علاوه بر این، سرمایه‌گذاری زیادی در زیرساخت‌ها از جمله جاده‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر انجام داده‌است که به تسهیل تجارت و بازرگانی کمک کرده. این سرمایه‌گذاری‌ها باعث شده تا مهاجران بتوانند کسب‌وکار خود را در دومینیکا را راه‌اندازی کنند و از فرصت‌های موجود استفاده ببرند.

از مزایای زندگی در دومینیکا؛ سیستم بانکی قوی!

دومینیکا دارای بخش بانکی توسعه‌یافته و باثباتی است که توسط بانک مرکزی کارائیب شرقی ECCB  تنظیم می‌شود. ECCB مسئول تضمین ثبات سیستم بانکی است و اقدامات متعددی را برای جلوگیری از پولشویی و سایر جرایم مالی اجرا کرده‌. 

دسترسی به بازارهای منطقه‌ای

Access to regional markets

دومینیکا یکی از اعضای سازمان کشورهای کارائیب شرقی OECS و جامعه کارائیب CARICOM است که دسترسی این کشور را به بازار منطقه‌ای بزرگ فراهم می‌کند. مهاجرانی که در دومینیکا تجارت می‌کنند، می‌توانند با صادرات کالا و خدمات به سایر کشورهای حوزه کارائیب از این بازار استفاده کنند و به افزایش درآمد و گسترش پایگاه مشتریان خود کمک کنند.

دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی

کیفیت کلی مراقبت‌های بهداشتی در دومینیکا کافی در نظر گرفته می‌شود، اما محدودیت‌هایی برای خدمات موجود، به‌ویژه در مناطق دورافتاده‌تر کشور وجود دارد. دولت، سرمایه‌گذاری هنگفتی در بخش مراقبت های بهداشتی انجام داده‌است. نسبت پزشک به بیمار در مقایسه با سایر کشورهای منطقه در این کشور، دارای نسبت بالایی است؛ این بدان معنی است مهاجرانی که در دومینیکا زندگی می‌‌کنند، می‌توانند در صورت نیاز از مراقبت‌های پزشکی با کیفیت بالا برخوردار شوند.

علاوه بر این، هزینه مراقبت‌های بهداشتی دومینیکا در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً پایین است و همین باعث شده تا آنجا را به مقصدی جذاب برای بازنشستگان و کسانی که به دنبال گزینه‌های بهداشتی مقرون‌بهصرفه هستند تبدیل کند.

فرصت‌های تحصیلی؛ از مزایای زندگی در دومینیکا

مزایای زندگی در دومینیکا

مهاجران با کودکان نیز فرصت‌های آموزشی مختلفی در دومینیکا پیدا خواهندکرد. این کشور دارای یک سیستم آموزشی تثبیت‌شده با بسیاری از مدارس دولتی و خصوصی است که طیف وسیعی از برنامه‌های آموزشی را ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، دولت، سرمایه گذاری هنگفتی را در آموزش و پرورش انجام داده‌است و بر بهبود دسترسی به آموزش برای همه کودکان تمرکز کرده. این امر باعث شده تا نرخ باسوادی در کشور افزایش یابد و تعداد جوانانی که به دانشگاه می‌روند و تحصیلات عالی را دنبال می‌کنند، بیشتر شود. برای مهاجرانی که به دنبال ثبت‌نام فرزندان خود در مدرسه دومینیکا هستند، باید بدانند که بسیاری از مدارس بین‌المللی، طیف وسیعی از برنامه‌های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

بررسی اجمالی سیاسی

مزیت دیگر زیرساخت‌های سیاسی در دومینیکا، تعهد آن به ثبات و پایداری سیاسی است. دولت دومینیکا چندین سیاست را با هدف حفاظت از محیط‌زیست و ترویج توسعه پایدار اجرا کرده‌است.

به عنوان مثال، دولت چندین منطقه حفاظت‌شده و پارک ملی به وجود آورده‌است که به حفظ زیبایی طبیعی و تنوع زیستی کشور کمک می‌کند. علاوه بر این، برنامه‌های مختلفی را برای ترویج کشاورزی پایدار، انرژی های تجدیدپذیر و اکوتوریسم اجرا کرده‌است.

این سیاست‌ها کمک کرده تا دومینیکا به یک رهبر توسعه پایدار در منطقه کارائیب تبدیل شود. مهاجران متعهد به حفاظت از محیط‌زیست و توسعه پایدار می‌توانند از زیرساخت‌های سیاسی دومینیکا با حمایت از این طرح ها و مشارکت در تلاش های این کشور برای تبدیل شدن به کشوری پایدارتر و مسئولیت پذیرتر از نظر زیست‌محیطی بهره‌مند شوند.

کلام پایانی

مهاجران می‌توانند برای زندگی در دومینیکا به طور قابل توجهی از زیرساخت‌های سیاسی این کشور جزیره‌ای بهره‌مند شوند. ثبات کشور، مزایای مالیاتی و سهولت انجام تجارت، به حداقل رساندن تعهدات مالیاتی و سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور، آنجا را به مقصدی جذاب برای افرادی که به دنبال مکانی امن و مطمئن برای زندگی هستند، تبدیل کرده‌است. 

به این ترتیب، دومینیکا یک فرصت منحصر‌به‌فرد برای مهاجرانی است که به دنبال لذت بردن از مزایای زندگی در بهشت استوایی هستند و در عین حال می‌خواهند که از زیرساخت‌های سیاسی توسعه‌یافته کشور نیز بهره‌مند شوند.

نظرات کاربران