اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا؛ پلی از کارائیب به قلب اروپا

دومینیکا یکی از کشورهایی است که در ادبیات دیپلماتیک انگلستان، به‌عنوان «مشترک‌المنافع» شناخته می‌شود. تا همین چند وقت پیش، شما با داشتن پاسپورت دومینیکا به‌راحتی می‌توانستید بدون ویزا به‌تمامی شهرهای انگلستان و قلمروهای بریتانیایی سفر کنید و 6 ماه در آنجا اقامت داشته باشید. اما پس از تاریخ 19 جولای، به دلیل درخواست‌های پناهندگی و ملاحظات امنیتی، این امکان محدود شد. به‌عبارت دیگر، از تاریخ فوق‌الذکر افرادی که با پاسپورت دومینیکا قصد سفر به انگلستان را دارند، باید ویزای ورود به انگلیس را نیز دریافت کنند.در این مطلب با مجله گردشگری سه‌کلیک همراه باشید تا با معرفی تمام روش‌های اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا ، شما را در جریان آخرین تغییرات قانونی ویزای انگلستان قرار دهیم:

اگر قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را هم دارید، با کارشناسان ما در سه کلیک تماس بگیرید و مابقی کارها را به تیم متخصص ما بسپارید.

معرفی انواع ویزاهای توریستی انگلستان

بر اساس خبری که در تاریخ 19 ژوئیه 2023 مخابره شد، پارلمان انگلستان از 16 آگوست 2023 (25 مرداد 1402)، شهروندان پنج کشور (دومینیکا، هندوراس، نامیبیا، تیمور شرقی و واناتو) را برای ورود به انگلیس ملزم به دریافت ویزا کرد.

بنابراین از مرداد ماه امسال، دارندگان پاسپورت دومینیکایی برای سفر به انگلیس نیاز به دریافت ویزا دارند. بهتر است بدانید که در حال حاضر سفارت انگلیس به‌صورت آنلاین ویزاهای توریستی را در 6 نوع زیر ارائه می‌دهد:

– ویزای استاندارد 6 ماهه با هزینه 100 پوند

– ویزای درمان 11 ماهه با هزینه 200 پوند

– ویزای دانشجویی 12 ماهه با هزینه 200 پوند

– ویزای دوساله با هزینه 376 پوند

– ویزای پنج‌ساله با هزینه 670 پوند

– ویزای ده‌ساله با هزینه 837 پوند

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

برای درخواست ویزا، متقاضی باید به یکی از دلایل زیر هدف سفر خود را با مستندات مناسب توضیح دهد:

– سفر درمانی

– عبور ترانزیت

– سفر تفریحی و تعطیلات

– سفر تحقیقاتی و علمی

– کار‌های عمومی کوتاه‌مدت (کمتر از 30 روز)

– دیدار با اعضای خانواده یا دوستان

– تحصیل یا شرکت در دوره‌های آموزشی

– مسائل تجاری مانند امضای قراردادها یا ارائه نمونه محصولات تجاری و غیره

درخواست ویزای توریستی انگلیس با پاسپورت دومینیکا به این صورت است که هر فرد خانواده باید جداگانه پرونده خود را ایجاد و هزینه مربوطه را پرداخت کند.

قوانین تازه اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

قوانین جدید برای اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا تغییرات مهمی را برای شهروندان دومینیکا به‌همراه داشته است. تا قبل از این تغییرات، شهروندان دومینیکا بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانستند به انگلستان سفر کنند؛ اما طبق قوانین جدیدی که دولت انگلستان اعمال کرده است، این امتیاز به‌طور “موقت” برای شهروندان دومینیکا لغو شده و آن‌ها برای ورود به انگلستان از قبل باید درخواست ویزا دهند. نخست‌وزیر دومینیکا اعلام کرده که شرایط فعلی در سریع‌ترین زمان ممکن تغییر خواهد کرد.

طبق اخباری که از منابع موثق به‌دست‌آمده، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۳ دولت دومینیکا به سیستم اخذ مجوز الکترونیکی سفر (ETA) پیوسته و شهروندان این کشور بتوانند مانند قبل، با دریافت این مجوز الکترونیکی به‌راحتی راهی انگلستان شوند.

 سیستم مجوز الکترونیکی سفر یا ETA که در برخی کشورها مثل کانادا و انگلستان استفاده می‌شود، به معنای مجوز الکترونیکی سفر به انگلستان از طریق ثبت اطلاعات شهروندان است. پیوستن دومینیکا به این سیستم منجر به این خواهد شد که شهروندان این کشور بتوانند با دریافت مجوز الکترونیکی همانند گذشته به‌راحتی به انگلستان سفر کنند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای انگلیس

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

تمکن مالی

این یکی از شرایط اساسی برای دریافت اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا است. شما باید اثبات کنید که قادر به تأمین هزینه‌های زندگی و هزینه‌های سفر به انگلیس هستید. می‌توانید این اثبات را با ارائه مدارک مالی مانند حساب بانکی، گواهی درآمد، مهر شرکت و یا تأییدیه از مختصات مالی انجام دهید.

دلایل سفر و ارتباط با کشور اصلی

شما باید دلایل مشخصی برای سفر به انگلیس داشته باشید و بتوانید اثبات کنید که قصد بازگشت به کشور اصلی خود را دارید. این ارتباط می‌تواند از طریق خانواده، شغل، مالکیت ملک و مسئولیت‌های دیگر انجام شود.

مدارک تحصیلی یا شغلی

اگر قصد تحصیل یا کار را در انگلیس دارید، باید مدارک مرتبط با تحصیل یا تجربه شغلی خود را ارائه دهید. این مدارک می‌تواند شامل تأییدیه‌ها، مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری باشد و در صدور ویزای شما برای اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا بسیار اهمیت دارد.

دعوت‌نامه

درصورتی‌که از طرف یک فرد یا سازمان در انگلیس دعوت‌نامه داشته باشید دریافت ویزا برای شما راحتتر میشود. این دعوت‌نامه باید شامل مشخصات شما، مدت اقامت، هدف سفر و هزینه‌ها باشد.

تاریخچه سفر

اگر قبلاً به کشورهایی مانند انگلیس، کانادا، استرالیا یا آمریکا سفرکرده‌اید و ویزای معتبری داشته‌اید، ممکن است در افزایش احتمال تائید ویزای انگلیس شما تأثیرگذار باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که موارد بالا فقط چند مثال از شرایط ممکن برای دریافت ویزای انگلیس هستند. هر کشور ممکن است شرایط خاص و متفاوتی برای اخذ ویزا داشته باشد و برای اطلاعات دقیق‌تر، به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری انگلیس در کشورتان مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

 مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای انگلیس با پاسپورت دومینیکا به شرح زیر است. اطمینان حاصل کنید که مدارک را با دقت تهیه‌کرده و اطلاعات صحیح را ارائه دهید:

فرم آنلاین ثبت درخواست ویزا

باید فرم آنلاین مربوط به درخواست ویزا را با اطلاعات دقیق تکمیل کنید.

پاسپورت

پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ ورود به انگلیس نیاز است.

عکس‌های پرسنلی

دو عدد عکس پرسنلی با سایز ۳.۵ در ۴.۵ سانتی‌متر.

اطلاعات والدین (در صورت زیر ۱۸ سال بودن)

 اگر سن شما زیر ۱۸ سال باشد، باید اطلاعات شخصی والدین خود را ارائه دهید.

نامه تمکن مالی

باید یک نامه از بانک داشته باشید که توانایی مالی شما برای هزینه‌های سفر و زندگی در انگلیس را تائید کند.

پروفایل بانکی

یک پرینت از حساب بانکی خود در طی ۶ ماه گذشته برای اثبات تاریخچه مالی.

سند ازدواج (در صورت تأهل)

 اگر ازدواج کرده‌اید، برای اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا باید اصل سند ازدواج خود به همراه ترجمه آن را تحویل دهید.

لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است در آینده مدارک موردنیاز تغییراتی داشته باشند و برای اطلاعات دقیق‌تر، به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری انگلیس مراجعه کنید. همچنین، توصیه می‌شود مدارک را با دقت و با توجه به آخرین تغییرات قوانین ویزای انگلیس تهیه و ارائه دهید تا احتمال تأیید درخواست ویزا بیشتر شود.

مزایای تحصیل در انگلستان با پاسپورت دومینیکا

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

مزایای تحصیل در انگلستان با پاسپورت دومینیکا یا شرایطی که به دلیل اخذ مجوز الکترونیکی سفر (ETA) برای شهروندان دومینیکا به وجود آمده است، به شرح زیر است:

تسهیل در ورود و تحصیل

این مجوز الکترونیکی سفر به شهروندان دومینیکا اجازه می‌دهد بدون نیاز به درخواست ویزای تحصیلی تا ۳ ماه در انگلستان به تحصیل بپردازند و این امکان به آن‌ها داده می‌شود که به‌سادگی در دوره‌های مختلف شرکت کنند.

انعطاف در انتخاب موسسه یا دوره

شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به انجام مراحل پیچیده و تغییر مدرک، در طول این ۳ ماه دوره‌های مختلف تحصیلی را انتخاب و تغییر دهند.

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

در حین اقامت تحصیلی با مجوز الکترونیکی سفر، شهروندان دومینیکا نیازی به ارائه مدرک زبان برای ثبت‌نام در دوره‌های تحصیلی ندارند که این می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد.

تسهیل در تبدیل به ویزای تحصیلی

با اخذ مجوز الکترونیکی سفر و شرکت در دوره‌های تحصیلی، شهروندان دومینیکا می‌توانند در طول این مدت به دنبال دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی مطلوب خود باشند و پس از پذیرش، درخواست ویزای تحصیلی را ارسال کنند.

سهولت در پذیرش دانشگاهی

با شرکت در دوره‌های تحصیلی با مجوز الکترونیکی سفر، شهروندان دومینیکا می‌توانند در طول اقامت خود به دنبال پذیرش دانشگاهی برای دوره‌های بلند‌مدت باشند.

کاهش نیاز به مصاحبه و مدارک پیچیده

به دلیل اخذ مجوز الکترونیکی سفر، فرآیند دریافت ویزای تحصیلی برای شهروندان دومینیکا ساده‌تر و کمتر پیچیده خواهد بود.

لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات به‌روز و دقیق از منابع رسمی و سایت‌های معتبر مرتبط با ویزای انگلیس تهیه شود، زیرا ممکن است قوانین و شرایط تغییر کنند.

کلام آخر

از ماه آگوست سال 2023، افراد دارای پاسپورت‌های کشورهای دومینیکا، هندوراس، نامیبیا، تیمور شرقی و واناتو برای ورود به کشور انگلیس نیاز به ویزای موقت خواهند داشت. این تغییر در قوانین ورود به انگلیس به دلیل امنیت اعمال‌شده است. در این میان، نخست‌وزیر دومینیکا تأکید دارد که این تغییرات موقتی است و دولت دومینیکا در تسهیل دریافت ویزا تلاش می‌کند. دراین‌بین، شهروندان دومینیکا همچنان می‌توانند به کشورهای مختلف بدون ویزا سفر کنند.

نظرات کاربران