سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا: شروع ماجراجویی بین‌المللی

یکی از مسائلی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته، اخذ تابعیت دوم کشوری است که در عین سادگی مراحل دریافت پاسپورت، امکانات زیادی را در اختیار شما قرار دهد است. به‌وسیله اخذ پاسپورت دومینیکا به‌راحتی می‌توانید مرزها را از بین برده و گامی ژرف در راستای زندگی بهتر و بدون محدودیت داشته باشید.

همان‌طور که می‌دانیم یکی از مهم‌ترین مشکلات و همچنین سدی بزرگ بر سر راه  سفر به کشورهای مختلف، اقدام جهت اخذ ویزای آن کشور است. به عبارتی دیگر، گام‌ها و فرایند‌های‌ اخذ ویزا برای ساکنین بعضی کشورها، با توجه به برخی از محدودیت‌های سیاسی، اجتماعی و دینی که بر شهروندان آن اعمال گردیده، پروسه‌ای طولانی و زمان‌بر و در برخی از موارد غیرممکن است. متأسفانه به همین علت افرادی که تابعیت این کشورها را دارند ممکن است بسیاری از فرصت‌های خود را از دست بدهند. با این وجود، افرادی که برای تابعیت دومینیکا اقدام کرده و موفق به دریافت پاسپورت دومینیکا شده‌اند، می‌توانند از امکان فوق‌العاده دریافت ویزای آمریکا یا حتی سفر بدون ویزا به آن کشور بهره‌مند شوند. درواقع سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا دیگر محال نیست!

اکثر مردم جهان سفر به کشور آمریکا را یک رویای شیرین به شمار می‌آورند و هر ساله افراد بسیاری با انگیزه‌های مختلف به این کشور سفر می‌کنند. با توجه به ارتباط سیاسی بین دو کشور ایران و آمریکا و همچنین انواع و اقسام محدودیت‌های اعمال شده برای هم‌میهنان عزیزمان توسط آن کشور، پروسه دریافت ویزای آمریکا  فوق‌العاده دشوار، پرهزینه و زمان‌بر بوده و همچنین در اغلب موارد به دلیل نقص در مدارک که جهت اخذ ویزای آمریکا ضروری است، این پروسه با شکست مواجه شده و درخواست متقاضیان ایرانی ریجکت می‌شود.

از جمله امکانات مهم و جذابی که دریافت پاسپورت کشور دومینیکا یا به عبارت دیگر اخذ تابعیت این کشور ایجاد می‌کند، امکان سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا و اخذ ویزای آن کشور در کوتاه‌ترین زمان و با صرف هزینه ناچیز است.

پس از دریافت پاسپورت کشور دومینیکا، ادامه مراحل اخذ ویزای تجاری یا توریستی آمریکا که به نام ویزای B1 و B2 شناخته می‌شود، بسیار کوتاه بوده و بعد از اقدام برای دریافت این ویزا، کشور آمریکا به شما ویزایی ارائه می‌دهد که تا ده سال اعتبار دارد. این ویژگی یکی از خاص‌ترین امکاناتی است که پس از دریافت پاسپورت دومینیکا به آن دسترسی خواهید داشت؛ همان‌طور که می‌دانیم عملاً چنین امکانی با پاسپورت کشورمان به‌آسانی در دسترس نخواهد بود.

اگر قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را هم دارید، با کارشناسان ما در سه کلیک تماس بگیرید و مابقی کارها را به تیم متخصص ما بسپارید.

انواع ویزاهای توریستی کشور آمریکا:

– ویزای B1 آمریکا: این ویزا برای افرادی که قصد دارند با اهداف تجاری وارد خاک این کشور شوند مناسب است. اشخاصی که قصد انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی، مشاوره با همکاران تجاری، انجام مذاکرات در مورد قراردادها یا امضای تفاهم‌نامه‌ها، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه‌ای، شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، شرکت در کنفرانس‌های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی و … را دارند باید جهت ورود به خاک آمریکا ویزای B1 را اخذ نمایند.

– ویزای B2 آمریکا: این ویزا برای اشخاصی که به هدف دیدار با اقوام و دوستان خود که در آمریکا اقامت دارند، قصد سفر به این کشور را دارند، مناسب است. همچنین از دیگر دلایل اخذ ویزای B2 می‌توان به انجام معاینات پزشکی و استفاده از امکانات درمانی، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آمریکا، شرکت در برنامه‌های بشردوستانه و… نام برد. دارندگان پاسپورت کشور دومینیکا، پس از دریافت این ویزا می‌توانند حداقل به مدت ۶ ماه در آمریکا اقامت داشته باشند. همچنین در پایان مدت یاد شده و با درخواست تمدید تا ۱۰ سال دیگر در آمریکا اجازه اقامت را کسب کنند. 

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا ؛ مزایای پاسپورت دومینیکایی

پس از دریافت پاسپورت کشور دومینیکا علاوه بر اینکه به‌راحتی امکان مسافرت به بسیاری از کشورهای تراز اول جهان در دسترس‌تان خواهد بود، پس از ورود به کشورهای مورد نظر می‌توانید در صورت تمایل نسبت به زندگی در آن‌ها نیز اقدام کنید.

به‌عنوان مثال با دریافت ویزای B1 یا B2 و پس از ورود به آمریکا جهت هرکدام از امور کار و تجارت و یا گردشگری، شما در ابتدا وارد این کشور شده‌اید، اما می‌توانید نسبت به درخواست تبدیل ویزای خود به گرین کارت اقدام کرده و از مزایای آن استفاده کنید. همچنین اگر تمایل دارید که در بهترین دانشگاه‌های آن کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید پس از ارائه مدارک لازم و اخذ تأییدیه از دانشگاه موردنظر و ثبت‌نام تحت عنوان دانشجو، ویزای خود را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید. اگر هم قصد ادامه تحصیل ندارید می‌توانید با یافتن شغل مناسب و دریافت تأییدیه از کارفرما، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و با داشتن این ویزا، حتی اجازه خرید خانه در آمریکا را هم خواهید داشت! در ضمن با داشتن ویزای تجاری توریستی این کشور، حتی می‌توانید ازدواج کنید و سپس برای همیشه در آمریکا سکونت داشته باشید.

 تا اینجای کار با بخشی از مزایای سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا آشنا شدید. به‌عنوان یکی دیگر از نکات مثبت پاسپورت کشور دومینیکا می‌توان به این نکته اشاره کرد که شما پس از یک‌بار طی مراحل و دریافت ویزای آمریکا، می‌توانید به مدت ده سال، هر چند دفعه که مایل باشید به آمریکا مسافرت کنید! بد نیست بدانید که این مسئله برای شهروندان بیشتر کشورها میسر نیست و لزوماً باید برای سفر مجدد به آمریکا، مراحل کامل اخذ ویزا را انجام دهند.

برای دریافت ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا چه مدارکی موردنیاز است؟

از زمانی که پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنید دیگر جهت اخذ ویزای آمریکا راه دشواری پیش رو نخواهید داشت. فقط کافی است مدارک لازم را آماده کرده و با داشتن مدارک به نزدیک‌ترین سفارت در کشورهای مجاور مراجعه کنید؛ سپس در زمان کوتاهی ویزای توریستی تجاری آمریکا را بر روی پاسپورت دومینیکای خود دریافت خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • تصویر پاسپورت
  • تعیین زمان سفارت
  • همراه داشتن پاسپورت دومینیکا
  • مدارک مثبتِ شغلی و اسناد تمکن مالی
  • مدارک املاک یا سهام خریداری‌شده در کشور دومینیکا و یا اسناد کمک مالی به دولت دومینیکا
  • رزرو هتل یا دعوت‌نامه
  • رزرو پرواز و همچنین بیمه مسافرتی

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا ؛ شرایط تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا

هرساله در سراسر جهان دانشجویان زیادی برای رسیدن به اهداف و آرزوهایشان و همچنین شرایط تحصیلی مساعد، موقعیت‌های کاری ایده‌‌آل و نهایتاً به‌منظور داشتن زندگی بهتر، تصمیم می‌گیرند مهاجرت کنند. دراین‌بین، کشور آمریکا همواره به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد دانشجویان برای تحصیل مطرح بوده است.

دراین‌بین دسته بزرگی از دانشجویان که همه‌ساله جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا اقدام می‌کنند، ایرانیان هستند. وجود بورسیه‌های تحصیلی آمریکا به‌صورت فول فاند و تخفیف‌های بسیار عالی در شهریه دانشگاه‌های آمریکا متقاضیان را بیشتر از پیش به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکایی ترغیب می‌کند، اما تنش‌های سیاسی سال‌های اخیر در بین روابط دو کشور ایران و آمریکا سبب شده که برای متقاضیان ایرانی، نگرانی‌هایی در این زمینه به وجود آید.

نیاز به گفتن نیست که محدودیت‌های بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای شهروندان ایرانی جهت اخذ ویزای آمریکا اعمال می‌شود. با توجه به این امر که کشور آمریکا سال‌هاست در ایران سفارت‌خانه‌‌ای ندارد، ایرانیان به جهت دریافت ویزای آمریکا، مجبور هستند به کشورهای همسایه سفر کرده و از طریق سفارت آمریکا در این کشورها اقدام کنند. لازم به ذکر است که پس از دریافت تابعیت دوم دومینیکا به تمام این قبیل نگرانی‌ها پایان داده‌شده و شما پس از دریافت پاسپورت دومینیکا و اقدام به دریافت ویزای آمریکا، می‌توانید به‌راحتی این مانع را از سر راه برداشته و با اطمینان خاطر و صرفه‌جویی در وقت و هزینه به این مهم دست پیدا کنید. شما با سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا ضمن تحصیل در آن کشور، این امکان را خواهید داشت که در یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا و با بهترین امکانات آموزشی تحصیلات خود را ادامه دهید.

کلام آخر

همان‌طور که اشاره شد، سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا راحت و کم دردسر است و سبب صرفه‌جویی در وقت و هزینه خواهد شد. پس اگر قصد دارید برای زندگی یا تحصیل به کشور آمریکا سفر کنید، ابتدا پاسپورت دومینیکایی بگیرید و موانع را از سر راه‌ کنار بزنید.

نظرات کاربران