9 خرداد 1400
ایرانگردی

درخت سبز کیش

درخت سبز کیش یکی از بهترین جاذبه های این جزیره به شمار می رود که به صورت سالانه خیل عظیمی از گردشگران مناطق مختلف از آن دیدن می کنند. این درخت شهرت خود را به دلیل قدمت خود به دست آورده و بسیاری آن را درختی جاودانه می دانند. سفر به کیش برای تمامی افراد با سلایق مختلف انتخابی مناسب است چرا که در این جزیره زیبا جاذبه های مختلفی وجود دارند که گشت و گذار در آنها برای تمامی افراد با سلایق مختلف مناسب خواهد بود و درخت سبز یکی از مهمترین ها در میان این جاذبه ها به شمار می رود. برای سفر به جزیره کیش باید به انتخاب زمان سفر نیز اهمیت قائل شوید چرا که شرایط آب و هوایی خاص کیش بعضی فصول را برای مسافرت مناسب ساخته است. با بازدید از درخت سبز کیش قطعا پارچه هایی که به این درخت بسته شده اند را نیز مشاهده خواهید کرد چرا که بسیاری آن را درخت حاجات یا درخت تقدیس شده می دانند. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

درخت سبز کیش

درخت سبز در کیش به عنوان کهنسال ترین درخت انجیر یا به عبارتی لور در منطقه است به گونه ای که قدمت آن به ۵۰۰ الی ۶۰۰ سال می‌رسد‌. درخت لور یکی از گونه های خاص در میان درختان است به گونه ای که این درخت ابتدا تنه بوده و با رشد بیشتر ساقه هایی در آن رشد کرده و به طرف زمین آویزان می شوند. این ساقه ها نیز با گذشت زمان در سطح زمین فرو رفته و به تنه تبدیل می شوند. درخت سبز کیش طی سالهای متمادی رشد کرده و به دلیل تبدیل شدن ساقه های بی شمار به تنه، یک درخت با چندین تنه بی شمار است که زیبایی منحصر به فردی دارد. این درخت در میان مردم کیش از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که بسیاری آن را به عنوان درختی مقدس و پر انرژی می شناسند و به همین دلیل پارچه های ریز و درشت بسیاری در تنه های در هم تنیده آن می توان مشاهده کرد. این پارچه ها بر اساس اعتقادات پیشین مردم و به قصد برآورده شدن آرزوها بر روی تنه درخت بسته می شوند. 

تاریخچه درخت سبز کیش

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، درخت سبز جزیره کیش نوعی درخت انجیر است که ویژگی های منحصر به فردی را داراست. این نوع درختان در دوره ایلخانیان و تیموریان به این جزایر آورده شدند. درختان لور را می توان به وفور در جای جای جزیره های قشم و کیش مشاهده کرد اما درخت سبز معروف کیش، به دلیل قدمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ ساله خود بیش از بقیه درختان نام خود را بر سر زبان ها انداخته است. این درخت از کشورهای چین و هند وارد این مناطق شدند. درخت سبز جزیره کیش با گذشت زمان و به دلیل موقعیت مکانی خاصی که دارد سریع رشد کرده و روز به روز به قدمت و ضخامت آن افزوده شد و امروزه به یک جاذبه مهم گردشگری بدل شده است. 

محوطه درخت سبز کیش

تنها درخت سبز نیست که گردشگران را به بازدید از این منطقه وا می دارد بلکه عوامل متعددی دست به دست هم داده اند تا منطقه این درخت را معروف کرده و باعث جلب توجه گردشگران شود. درخت سبز در قلب پارکی زیبا و وسیع قرار گرفته که یکی از موارد تاثیرگذار بر میزان بازدیدکنندگان آن به شمار می‌رود. پارک سرسبز با درختان ثربه فلک کشیده و آلاچیق های زیبا و امکانات مختلف، همه و همه دست به دست هم داده اند تا محوطه درخت سبز کیش را به محلی مناسب برای یک پیک نیک لذتبخش تبدیل کنند و به همین دلیل می توانید بهترین لحظات را از گشت و گذار در محوطه درخت سبز نصیب خود کنید. مراکز خدماتی متنوعی نیز در اطراف این درخت افسانه ای فعالیت می کنند که بهترین خوردنی ها و نوشیدنی ها توسط آنان ارائه می‌شود.

دسترسی به درخت سبز کیش

یکی از اصلی ترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، دسترسی به درخت سبز است چرا که در ابتدا بهتر است با تمامی راه ها آشنایی داشته و در نهایت بهترین روش را انتخاب نمایید. در صورتی که خودرو شخصی برای خود اجاره کنید سفر آسان تری هم خواهید داشت. درخت سبز کیش در منطقه ای مهم از نظر گردشگری قرار گرفته است چرا که دو جاذبه مهم و ارزشمند را می تواتید در اطراف درخت سبز مشاهده و از آنها دیدن کنید. شهر تاریخی حریره در مجاورت این درخت واقع شده که از اهمیت ویژه تاریخی برخوردار است، آب انبار کیش نیز یکی دیگر از دیدنی های تاریخی آن به شمار می‌رود به همین دلیل گشتن و بازدید از این منطقه برای تاریخ دوستان و باستان شناسان بهترین انتخاب خواهد بود. برای رسیدن به پارک و درخت سبز باید از میدان المپیک به سمت میدان حریره حرکت کرده و سپس در خیابان درخت سبز به دنبال پارک زیبا باشید.

تفریحات در محوطه درخت سبز جزیره کیش

در پارک درخت سبز کیش می توانید از امکانات مختلفی برای تفریح و خوشگذرانی خود استفاده نمایید.چنانچه به دنبال امتحان غذاهای کبابی باشید می توانید از باربیکیو های تعبیه شده در جلو آلاچیق ها برای منقل استفاده کرده و دود و دم حسابی پخت غذا به راه بیندازید. رستوران پارک به صورت ۲۴ ساعته آماده پذیرایی از مشتریان بوده و نمازخانه و سرویس بهداشتی در تمامی ساعات به روی مسافران باز است. مسیر پیاده روی مخصوص نیز در پارک در نظر گرفته شده که می‌توانید به همراه خانواده خود در این مسیر مشغول به قدم زدن شوید‌. گرفتن عکس در اطراف درخت سبز را نیز به هیچ وجه فراموش نکنید چرا که تنه درخت سبز جزیره کیش زیبایی منحصر به فردی داشته و می تواند یک خاطره خوش را برایتان به قاب تصویر بکشد. 

بهترین زمان بازدید از درخت سبز کیش

کیش در منطقه ای گرمسیری قرار گرفته و به همین دلیل معمولا دمای هوای آن بالا خواهد بود. فصل بهار آغاز گرم شدن آب و هوا در کیش است و در اواخر این فصل کمتر کسی جرات سفر به این جزیره را خواهد داشت. فصل تابستان نیز شرایط همانگونه بوده و میزان گردشگران جزیره کیش بسیار کاهش می یابد. با نزدیک شدن به فصل پاییز دمای هوا کاهش یافته و شرایط مناسب تری بر شهر حاکم خواهد شد و به همین دلیل می توانید سفری بدون مشکل به کیش داشته باشید. در فصل زمستان نیز دمای هوا مناسب است و تنها شب هنگام بادهای خنک می وزد. بهترین زمان بازدید از درخت سبز جزیره نیز مربوط به اوایل فصل بهار است چرا که در این مواقع، علاوه بر هوای مناسب درخت سبز تر بوده و جلوه زیبایی نیز خواهد داشت. آسوده ترین راه سفر به جزیره کیش از طریق پرواز میباشد،هرچند میتوانید از طریق راه های زمینی نیز به این جزیره سفر کنید،اما پیشنهاد ما رزرو تور کیش و یا سفر هوایی به کیش میباشد.

نظرات کاربران