استانبول از نگاه گردشگران

استانبول از نگاه گردشگران؛ چرا این شهر اینقدر محبوب است؟

استانبول پنجمین مقصد پرطرفدار دنیاست و سالانه بیش از دوازده ملیون گردشگر وارد این شهر می‌شوند. اما چه چیزی استانبول را تا این اندازه برای گردشگران جذاب کرده است؟ گردشگران چه چیزی در این شهر می بینند که بارها و بارها به استانبول  سفر می‌کنند. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های استانبول از نگاه گردشگران می‌پردازیم. اگر قصد سفر به استانبول را دارید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا تجربه بهتر و لذتبخش‌تری از سفر به این شهر تماشایی داشته باشید.

ارزان تضمین قیمت بلیط هواپیما استانبول با سه کلیک ممکنه!

گردشگران و استانبول

استانبول از نگاه گردشگران

استانبول، پایتخت تاریخی و فرهنگی ترکیه، یکی از شهرهای پرجاذبه جهان است. این شهر با ترکیبی منحصر به فرد از تاریخ، فرهنگ، معماری و زیبایی‌های طبیعی، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیاست. علاوه بر جاذبه‌های روزانه، استانبول یک شهر بسیار پویا در شب نیز است. از بازارهای شلوغ و رستوران‌های محلی گرفته تا کافه‌ها و کلوپ‌های شبانه‌روزی و دیگر تقریحاتی که شب و روز نمی شناسند، در این شهر ، هیجان ، اشتیاق و لذت گشت و گذار و‌تماشا را برای شما به ارمغان می‌آورند.

این ترکیب جذاب از همه چیزهای خواستنی گردشگران را به وجد می آورد. مسلما هر  گردشگری در سفر علاقه خود را دارد و  به دنبال چیزهای مورد علاقه خود در استانبول است. استانبول نیز با توجه به خواسته ‌های مختلف و متنوع گردشگران همه چیز را در خود فراهم کرده است.  اگر بخواهیم بررسی بهتری داشته باشیم می توانیم استانبول از نگاه گردشگران را در سه دسته تقسیم بندی کنیم تا به این ترتیب بتوانیم بهترین جاذبه های استانبول را از نگاه هر دسته از گردشگران مشخص نماییم.

استانبول را می‌توان در سه دسته تقسیم بندی کرد:

  • اول: علاقمندان به تماشای شهر و گردش در استانبول  
  • دوم: علاقمندان به تفریحات استانبول
  • و سوم : علاقمندان به خرید در استانبول

البته این دسته بندی صرفا برای تقسیم‌بندی گردشگران بر اساس سلایق و علاقمندی‌های مختلف در سفر است و به طور یقین علاقه بسیاری از گردشگران در سفر به استانبول ممکن است ترکیبی از سه دسته مورد نظر باشند. یعنی هم به دنبال خرید باشند و هم به دنبال تفریحات گوناگون و هم اینکه عاشق تماشای شهر باشند. اما بدون شک با توجه به تنوع جاذبه های استانبول و گستردگی آنها، کشف و تجربه همه جاذبه های استانبول در یک سفر نیاز به زمان بسیار زیادی دارد. بنابراین اگر می خواهید سفر بهتری به استانبول داشته باشید می‌توانید بر اساس علاقه خود جاذبه‌های مورد نظرتان را در این سه دسته بندی پیدا و آن را در استانبول کشف کنید.

در ادامه به بررسی جاذبه‌های مورد توجه استانبول برای این سه دیدگاه مختلف  گردشگران خواهیم پرداخت.

تور استانبول سه کلیک را به راحتی و ارزان رزرو کنید!

بهترین مکان‌های استانبول برای تماشا

اگر از آن دسته از گردشگران هستید که عاشق شهرهای تاریخی با بناها و معماری باشکوه هستید، حتما می‌دانید استانبول از این نظر شبیه یک موزه بسیار بزرگ است. سرتاسر شهر را بناهای تاریخی، مساجد، کلیساها و مناطق تاریخی در کرده اند. اما اگر بخواهیم چند مورد را برای این دسته از استانبول از نگاه گردشگران نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

بناهای تاریخی استانبول

بناهای تاریخی استانبول از نگاه گردشگران

استانبول، شهری تاریخی و فرهنگی در کشور ترکیه است و دارای بسیاری از بناهای تاریخی و فرهنگی مهم است. این شهر در چندین دوره تاریخی به عنوان پایتخت امپراطوری‌های مختلف شناخته شده است و به همین دلیل دارای میراث فرهنگی فراوانی است. در زیر، پنج تا از مهمترین بناهای تاریخی استانبول که توریست‌ها می‌توانند بازدید کنند، معرفی می‌شوند:

ایا صوفیه

 ایا صوفیه یکی از شاهکارهای معماری بزرگ در جهان است و در سال ۵۳۷ میلادی ساخته شد. این بنا ابتدا به عنوان بزرگترین کلیسای مسیحی دوران خود بنا شد. اما در سال ۱۴۵۳ و بعد از فتح استانبول به دست امپراتوری عثمانی به مسجد تبدیل شد. آیا صوفیه در سال ۱۹۳۵ برای مدت زیادی به موزه تبدیل شد و دوباره در سال ۲۰۲۱ کار خود را به عنوان مسجد از سر گرفت. در حال حاضر ایاصوفیه به عنوان یکی از نمادهای شهر استانبول و از جاذبه‌های بسیار  پرطرفدار گردشگری در این شهر شناخته می‌شود.

 کاخ توپکاپی

در ادامه استانبول از نگاه گردشگران به کاخ توپکاپی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کاخ‌های این شهر می پردازیم. این کاخ در قلب شهر قدیمی استانبول قرار گرفته و بین سال‌های ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ از آن به عنوان قصر سلطنتی و محل اقامت سلطان عثمانی استفاده می‌شد. امروزه کاخ توپکاپی به یک موزه تبدیل شده است که در آن مجموعه‌ای از جواهرات، اشیای قدیمی، لوازم شخصی سلاطین عثمانی و کارهای هنری قرار دارد.

شگفتی های معماری استانبول شما را حیرت زده می‌کند! پیشنهاد 3 کلیک
معماری استانبول: نقاشی از گذشته‌ای زنده و آینده‌ای درخشان

 مسجد سلیمانیه  

مسجد سلیمانیه یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد استانبول از نگاه گردشگران است. این مسجد در سال ۱۵۵۷ ساخته شده و به نام سلطان سلیمان بزرگ نامگذاری شده است. طراحی زیبا و آرامشی که در این مسجد حس می‌شود، گردشگران  را مجذوب خود می‌کند. همچنین، مسجد سلیمانیه دارای باغ‌های زیبا و مدرسه‌های قدیمی در اطراف خود است که برای بازدید روزانه و لذتبخش گزینه بسیار مناسبی است.

 مسجد آبی  

مسجد آبی، که به نام رسمی مسجد سلطان احمد نیز شناخته می شود، یکی دیگر از مقاصد محبوب استانبول از نگاه گردشگران است. این مسجد در سال ۱۶۱۶ ساخته شده و کاشی‌کاری‌ها ‌و سنک‌کاری‌های آبی رنگ در دیواره مسجد، آن را از سایر مساجد معروف و مشهور دیگر استانبول متمایز می‌کند. فضای داخلی مسجد آبی، یکی از زیباترین تزیینات مساجد در استانبول را دارد و نقش و نگار و ظرافت‌های بکار رفته در آن چشم هر گردشگری را خیره می‌کند.

این فقط چند تا از مهمترین بناهای تاریخی استانبول هستند و شهر همچنین دارای بسیاری از بناهای دیگر مانند میدان تاکسیم، کاخ دولماباغچه، بازاربزرگ، تپه توپ‌کاپی و غیره است که هر کدام ارزش بازدید جداگانه‌ای دارند.

رستوران های ایرانی در استانبول پیشنهاد 3 کلیک
رستوران های ایرانی در استانبول؛ وقتی دو فرهنگ بر سر یک میز می‌نشینند

ساختمان‌ها و سازه های مدرن استانبول

ساختمان‌ها و سازه های مدرن استانبول از نگاه گردشگران

 استانبول یک شهر پویا و در حال توسعه است. در این شهر، بسیاری از بناها و سازه‌های مدرن و معماری برجسته وجود دارد که در ترکیب با بناهای سنتی و قدیمی استانبول ، ظاهر جذابی به آن داده است. این برج‌ها و سازه‌های متنوع با طراحی مدرن و ارتفاع سریه فلک کشیده نگاه هر گردشگری را به خود جلب می‌کنند. در زیر، چند مورد از بناها و سازه‌های مدرن معروف در استانبول را برای شما معرفی می‌کنم:

پل بسفر استانبول از نگاه گردشگران

 این پل معروف که همچنین به نام پل ۱۵ جولای نیز شناخته می‌شود، پلی معلق به طول بیش از ۱۵۰۰ متر است که بخش اروپایی استانبول را به طور مستقیم با بخش آسیایی آن متصل می‌کند. این پل یکی از جاذبه‌های محبوب استانبول از نگاه گردشگران است و در روز محلی برای گرفتن عکسهای زیباست. در شب نیز این پل با نورپردازی‌های بیشمار، تبدیل به جواهری درخشان و تماشایی می شود.   قدم زدن اطراف  این پل زیبا ، می‌توانید از چشم‌اندازهای زیبایی  از جمله تنگه بسفر لذت ببرید.

برج چاملیجا

برج چاملیجا یک برج مخابراتی بسیار زیبا در استانبول و یکی از ۲۰ برج مخابراتی مرتفع دنیا به شمار می‌رود. ارتفاع برج چاملیجا ۳۶۵.۵ متر از سطح زمین و ۵۸۳.۵ از سطح دریا می‌باشد و هفدهمین برج مرتفع دنیاست. طراحی مدرن و چشمگیر برج چاملیجا از ویژگی های زیبای آن است که از بیشتر مناطق استانبول قابل مشاهده است. در طبقه‌ی ۳۳ و ۳۴ برج دو تراس یا عرشه برای بازدیدکنندگان تعبیه شده که هر یک به ترتیب در ارتفاع ۱۴۸ و ۱۵۳ متر از زمین واقع شده‌اند. به علاوه در طبقه‌ی ۳۹ و ۴۰ این برج یک رستوران و کافه‌تریای مجلل برای پذیرایی از بازدیدکنندگان با منظره‌ بی‌نظیری از شهر استانبول طراحی شده. بازدید از برج ۳۶۵ متری چاملیجا هم برای شهروندان استانبول و هم برای گردشگران بسیار هیجان انگیز است.

خیابان بغداد استانبول پیشنهاد 3 کلیک
در خیابان بغداد استانبول چه خبر است؟ به همراه پیشنهادات افراد محلی!

 برج اسپینه استانبول از نگاه گردشگران

برج اسپینه استانبول با طراحی حیرت انگیز و دیدنی خود یکی از مرتقع‌ترین ترین برج های استانبول است که نگاه هر گردشگری را به خود جلب می‎‌کند. برج فوق لوکس و مشهور اسپینه در استانبول از زمان افتتاح تا به امروز در فهرست بلندترین برج های استانبول قرار دارد. این برج که با طراحی مفهومی و تحسین برانگیز خود در سال ۲۰۱۳ افتتاح شده است حدود ۲۰۲ متر ارتفاع داشته و شامل ۵۱ طبقه است که در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته و از بیشتر مناطق شهر قابل دیدن است. از جالب ترین جاذبه های استانبول از نگاه گردشگران!

برج سافیره

یکی دیگر از ساختمان ها زیبا و مدرن استانبول برج مسکونی سافیره است که با ویژگی های منحصر به فردی که دارد در لیست مشهورترین برجهای استانبول قرار گرفته است. طراحی دیدنی و تحسین برانگیز این سازه مجلل و اعیانی خارق العاده و ترکیبی از عناصر مدرن و طبیعی است و‌در ساخت آن به مسایل زیست محیطی اهمیت زیادی داده شده است. سافیره با ارتفاع تقریبی ۲۶۰ متر ارتفاع و ۶۴ طبقه یکی از بلندترین برج های استانبول است که ده طبقه آن زیر زمین احداث شده. این برج که محل سکونت بسیاری از ثروتمندان و افراد سرشناس ترکیه است در منطقه کائیت هانه و خیابان مشهور بیوک‌دره در بخش اروپایی ساخته شده و تماشای آن یکی از جاذبه های این منطقه از ظهر استانبول است.

محله های تماشایی استانبول

ساختمان‌ها و سازه های مدرن استانبول از نگاه گردشگران

 میدان تقسیم استانبول از نگاه گردشگران

میدان تاکسیم قلب تپنده استانبول از نگاه گردشگران است. این میدان تماشایی در مرکز استانبول به‌عنوان یکی از مکان‌های جذاب برای گردشگران همیشه پر از شور و هیجان و جنب و جوش است . میدان تقسیم در مرکز بخش قدیمی استانبول قرار گرفته و محلی برای خرید و تفریح و البته تجارت، با رستوران‌ها، کافه‌ها و دیگر سرگرمی هاست. خیابانهای اطراف میدان تقسیم همیشه پر از گردشگرانی است که برای تماشا و قدم‌زدن آمده اند و  همیشه می‌توانید موج گردشگران و مردم محلی را در حال پیاده‌روی در میدان تقسیم و خیابانهای اطراف آن مشاهده کنید .

 خیابان استقلال

این خیابان معروف در مرکز استانبول را همه می شناسند. خیابان استقلال شاهرگ حیاتی استانبول از نگاه گردشگران به شمار می رود که خون هیجان و زندگی را در این شهر به جریان می‌اندازد. این خیابان همیشه بیدار و پرجنب و جوش جایی است که می‌توانید از تنوع فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و سینماها لذت ببرید. پیاده روی در این خیابان پراز شور و هیجان یکی از جاذبه های پرطرفدار گردشگرانی است که عاشق گشت و گذار و تماشای استانبول هستند و تجربه خرید و سرگرمی بی‌نظیری را برای آنها فراهم می‌کنند.

تفریحات استانبول برای گردشگران

بسیاری از گردشگران برای تفریح به استانبول سفر می کنند و این شهر در نگاه آنان یکی‌از بهترین شهرهایی است که امکانات تفریحی آن بی‌نظیر است. برای تفریح در استانبول همه چیز در اختیار شماست و مکان‌های تفریحی فراوان و متنوعی در این شهر چشم گردشگران را خیره می کنند. شب یا روز فرقی نمی کند برای تفریح در استانبول هر زمان که اراده کنید همه چیز در اختیارتان است. در ادامه به مهمترین تفریحات استانبول اشاره می کنیم که از نظر گردشگران با اهمیت است.

Taksim Square پیشنهاد 3 کلیک
در میدان تکسیم استانبول چه کارهایی انجام بدهیم؟

قایق‌های تفریحی استانبول

قایق‌های تفریحی در استانبول از گزینه‌هایی است که به گردشگران امکان می‌دهد از زیبایی‌های شهر، تنگه بسفر و دریای مرمره لذت ببرند. این قایق‌ها معمولاً در اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی موجود هستند و از ساحل‌های استانبول به سمت اماکن دیدنی و مهم شهر حرکت می‌کنند. تورهای قایق‌سواری تفریحی که از پرطرفدارترین تفریحات استانبول هستند، معمولاً  مسیرهای مشخصی دارند که در طول آنها گردشگران امکان تماشای مناظر زیبا و بی نظیری از قسمت های مهم شهر مانند پل بسفر، قلعه روملی، محله کادیکوی و سواحل زیبای دریای مرمره را خواهند داشت.

قایق‌های تفریحی در استانبول معمولاً امکانات رفاهی زیادی مانند صندلی‌های لوکس، رستوران یا کافه و برنامه هایی مانند کنسرت موسیقی،شنا در دریا و سایر تفریحات را نیز دارا می‌باشند..

تورهای قایق‌سواری تفریحی در استانبول معمولاً در طول روز و شب برگزار می‌شوند و  یک فرصت عالی برای ثبت خاطرات خوب و تجربه‌ای دلپذیر از زیبایی‌های شهر و مناظر طبیعی استانبول از نگاه گردشگران به شمار می روند.  در طول این تورها گردشگران می‌توانند آرامشی بی‌نظیر را تجربه کنند و لحظاتی رویایی را بر روی آب‌های آبی استانبول سپری کنند.

سواحل استانبول

سواحل استانبول از نگاه گردشگران

استانبول دارای سواحل زیبا و جذابی است که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. در این ساحل ها امکان استراحت، ریلکسیشن و تفریحات پر‌هیجان فراهم است و گردشگران می‌توانند از زیبایی‌های طبیعی و فضای آرام ساحل لذت ببرند. در ادامه چند ساحل مهم  استانبول را معرفی می‌کنیم.

ساحل گرین آکوا

یکی از بهترین ساحل های استانبول از نگاه گردشگران برای گذراندن یک روز لذتبخش بدون شک ساحل گرین آکوا است. این ساحل در کناره‌ای از دریای مرمره واقع شده است و در یک جزیره با نام جزیره هیبلی آدا قرار دارد. برای رسیدن به ساحل گرین آکوا (Aqua Green beach) می‌توانید از قایق‌ها و یا کشتی‌های کوچک از بشیکتاش استانبول به این منطقه استفاده نمایید

ساحل اوزونکوم استانبول از نگاه گردشگران

ساحل اوزونکوم یکی از بهترین سواحل استانبول برای شنا کردن و استراحت بعد از یک روز گرم تابستانی می‌باشد. این ساحل بسیار تمیز بوده و منظره‌ای دیدنی را در کنار امکانات مجهز شنا مانند دوش، تخت‌های مخصوص آفتاب گرفتن و کلوپ ساحلی مخصوص به نام کلوپ ساحل آکوا (Aqua beach club) تجربه نمایید. ساحل اوزونکوم یکی دیگر از سواحل کناره دریای سیاه می‌باشد و برای دسترسی به آن می‌توانید از اتوبوس‌های خطی سراسر شهر استفاده کنید.

Taksim Square پیشنهاد 3 کلیک
در میدان تکسیم استانبول چه کارهایی انجام بدهیم؟

ساحل فلوریا گونش

این ساحل در بخش شمالی بسفر قرار دارد و جزو تمیزترین ساحل های استانبول از نگاه گردشگران برای تفریح و استراحت به شمار می‌رود. شما می‌توانید در دریای مرمره شنا کنید، آفتاب بگیرید  و از مناظر زیبا و آرامش دریا و تنگه بسفر لذت ببرید. همچنین، در این ساحل می‌توانید از امکاناتی مانند کافه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های متنوع استفاده کنید.

ساحل دگیرمن بورنو

 اگر به دنبال ساحلی با طبیعتی بی نظیر و خیره کننده هستید باید به شما ساحل «دگیرمن بورنو» را معرفی کنیم. این ساحل زیبا و صخره ای جایی است که علاقمندان به طبیعت در فضای دلپذیر و‌تماشایی آن  به وجد خواهند آمد. در این ساحل  می‌توانید در جنگلی از درختان کاج قدم‌بزنید و همزمان از امکانات موجود ساحل مثل پارک آبی آن استفاده کنید.

در کل، سواحل استانبول از نگاه گردشگران فرصتی عالی برای تفریح، استراحت و گذراندن روزهای تابستانی رویایی هستند. در این سواحل می‌توانید از آب و آفتاب لذت ببرید، فعالیت‌های ورزشی انجام دهید و از مناظر زیبا و فضای آرامش‌بخش ساحل استانبول و تفریحاتی که در آنها برای گردشگران وجود دارد استفاده کنید.

تفریحات شبانه استانبول

تفریحات شبانه استانبول از نگاه گردشگران

استانبول شهری است که در شب نیز به طور فراوان فعالیت‌ها و تفریحات جذابی برای توریست‌ها ارائه می‌دهد. در زیر، بهترین تفریحات شبانه برای توریست‌ها در استانبول را توضیح خواهم داد:

 پیاده روی در میدان تقسیم

همانطور که گفته شد میدان تقسیم یکی از مراکز شلوغ و پرطرفدار استانبول است، به‌ویژه در شب. می‌توانید در اطراف میدان تقسیم به خیابان‌ها و کوچه‌های پرجنب و جوش بروید و از فضای شبانه شهر لذت ببرید. همچنین، در این منطقه می‌توانید از رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های شبانه استفاده کنید و از تجربه خرید و شام در محل‌های محبوب استانبول بهره‌برداری کنید.

قدم زدن کنار پل بسفر استانبول از نگاه گردشگران

 همانطور که گفته شد پل بسفر یکی از جاذبه‌های استانبول از نگاه گردشگران است که در شب منظره تماشایی و‌ بی نظیری دارد. پل بسفر در شب با نورپردازی‌های خلاقانه و رنگارنگ تبدیل به جاذبه ای تماشایی می شود و شما می‌توانید. با قدم‌زدن در کنار پل و ضمن استفاده از این منظره زیبا از کافه‌ها و رستوران‌های اطراف نیز استفاده کنید. همچنین، می‌توانید با  قایق‌های تفریحی  این منطقه یک سفر کوتاه دریایی داشته یاشید و زیباترین پل استانبول را از زاویه ای بینظیر ببینید.

بهترین منطقه استانبول پیشنهاد 3 کلیک
بهترین منطقه استانبول؛ کجا زندگی کنیم؟ بررسی 20 محله برتر

 بازدید از محله‌های تاریخی

 استانبول دارای محله‌های تاریخی زیادی مانند سلطان‌احمد، توپ‌کاپی و کاراکوی است که در شب بسیار جذاب هستند. می‌توانید در این محله‌ها قدم بزنید، از آثار تاریخی و معماری بی‌نظیر لذت ببرید و در رستوران‌ها و کافه‌ها  که بهترین غذاها و نوشیدنی‌های محلی را سرو می کنند ساعات شبانه بی‌نظیری را سپری کنید.

 حمام ترکی دراستانبول از نگاه گردشگران  

استانبول دارای حمام‌های تاریخی زیبا و مشهوری است که در شب نیز باز می‌باشند. می‌توانید در یکی از حمام‌های مشهور مانند حمام توپ‌کاپی یا حمام گالاتا وارد شوید و از آب گرم و آرامشی که در آنها فراهم می‌شود، لذت ببرید.

 بازدید از کافه‌ها و رستوران‌های شبانه

 بازدید از کافه‌ها و رستوران‌های شبانه استانبول از نگاه گردشگران

 استانبول دارای کافه‌ها و رستوران‌های زیادی است که بصورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند‌. بسیاری از غذاهای خوشمزه و نوشیدنی‌های متنوع در این رستوران‌ها سرو می شود و مهمتر اینکه این مکان‌ها در شب تماشایی ترند. زیرا بسیاری از کافه‌ها ‌و‌ رستوران های استانبول روی پشت بام ساختمان‌های شهر و به صورت ر‌وف‌گاردن طراحی شده‌اند. این ر‌وف‌گاردن های زییا به شما امکان می‌دهند  همچنان که در فضای باز غذا و نوشیدنی خودتان را میل می‌کنید از تماشای  منظره درخشان استانبول در شب لذت ببرید.

موسیقی زنده شبانه در استانبول از نگاه گردشگران

 استانبول شهری است که موسیقی جز کدام شنی آن است و از این نظر شهری زنده بسیار پویا است. یکی‌ از جاذبه های شبگردی در استانبول رفتن به کلوپ‌ها و بارهایی با اجرای موسیقی زنده در مناطقی مانند بِی‌جی‌آی، کادیکوی و خیابان استقلال است. در این مکان‌ها می توانید شب لذت‌بخشی  را با موسیقی زنده و و چای استانبولی بگذرانید.

به طور کلی، استانبول یک شهر پرجنب و جوش است که در شب نیز فعالیت‌ها و تفریحات بی‌شماری برای گردشگران دارد. آگاهی از این تفریحات شبانه می‌تواند تجربه‌ تماشا و تفریح در شبهای استانبول را برای شما لذت‌بخش کند.

جاهای دیدنی استانبول در شب، یک شب گردی دلچسب! پیشنهاد 3 کلیک
جاهای دیدنی استانبول در شب، یک شب گردی دلچسب!

پارک‌ها و شهربازی استانبول

استانبول دارای پارک‌ها و شهربازی‌های زیادی است که مورد علاقه گردشگران برای تفریح هستند. در زیر، چند مورد از بهترین پارک‌ها و شهربازی‌های استانبول معرفی می شود:

پارک آبی آکوا مارینا

 یکی‌از هیجان انگیزترین پارک‌های آبی استانبول از نگاه گردشگران که هیجان تفریحاتش با هیچ چیز قابل مقایسه نیست آکوا مارینا پارک استانبول است.  این پارک آبی در محله اروپایی بویوک‌چکمجه استانبول، یکی از منطقه‌های لوکس و شیک و پشت فرودگاه آتاتورک قرار دارد.   این آکوا پارک بزرگ در استانبول، با امکانات آبی شامل تونل‌های مارپیچ، سرسره های آبی مرتفع ، رودخانه آبی، استخرهای متنوع و غیره، یک تجربه هیجان‌انگیز از شنا و سرگرمی در آب را برای کردشگران فراهم می‌کند.

 پارک آبی تروپیکانا استانبول از نگاه گردشگران

 این پارک آبی زیبا در استانبول، با استخرهای آبی متنوع، سرسره‌های آبی، رودخانه آبی، سونا و سایر امکانات آبی، یک مقصد محبوب برای توریست‌هاست. تماشای مناظر طبیعی داخلی پارک آبی نیز بسیار دلنشین است.

 پارک گولهانه استانبول

 پارک گولهانه استانبول از نگاه گردشگران

 پارک گولهانه یکی از محبوب‌ترین پارک‌های استانبول از نگاه گردشگران است. این پارک زیبا و مرتفع در نزدیکی کاخ تاریخی توپکاپی قرار دارد و دارای درختان، گل‌های زیبا، تالارها و فضاهای سبزبی نظیری است. وجود سازه‌های متعدد در فضای پارک چهره‌ای مدرن و درعین‌حال تاریخی به پارک بخشیده است. از جمله این سازه‌ها می‌توان به ستون‌های تاریخی گات‌ها و همچنین تندیسی از آتاتورک اشاره کرد گردشگران می‌توانند از فضای زییای این پارک برای قدم زدن، دورهمی های خانوادگی و یا پیک نیک با دوستان استفاده کنند. فضای آرامش‌بخش پارک گولهانه استانبول که زمانی بخشی از کاخ توپکاپی بوده،  سرشار از گلها، گیاهان و درختان زیبایی است که در میانشان مسیرهای پیاده روی و آبنماهای متنوع طراحی شده‌اند. در پارک گولهانه استانبول همه چیز آماده است تا گردشگران یک روز خوب را بگذرانند و از طبیعت و آب و هوای خوب لذت ببرند.

پارک امیرگان استانبول از نگاه گردشگران

نام این پارک زیبا از یکی از شخصیت های برجسته امپراتوری عثمانی گرفته شده و به همان اندازه باشکوه و تاثیرگذار است. پارک امیرگان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌ها و جاهای تفریحی استانبول به شمار می رود که ویژگی های زیادی دارد. این پارک با داشتن فضای سبزی بی نظیر،  چشم‌اندازی بر رود بسفر،  ویلاهای تاریخی، زمین بازی، گیاهان و درختان زیبا ، فضایی خارق العاده را برای تماشا و‌تفریح گردشگران فراهم کرده است. این پارک همچین محل برگزاری  یکی از فستیوال‌های هیجان انگیز  ترکیه با نام  فستیوال تولیپ است که در آوریل برگزار می شود.   

تولیپ همان گل لاله است که در استانبول و ترکیه اهمیت زیادی دارد. در فصل بهار پارک امیرگان شاهد شکوفه زدن تولیپ‌های بیشماری است که رنگ و جلوه ای خاص به این مکان تماشایی استانبول می دهند و آنرا تبدیل به باغی رویایی و رنگارنگ می‌کنند‌. هر ساله در زمان برگزاری این فستیوال میلیون‌ها گل رنگارنگ لاله در فضای پارک کاشته می‌شود تا چهره پارک بار دیگر زیبایی خیره‌کننده خود را در فصل بهار به تصویر بکشد. در کنار طبیعت زیبا و جشنواره تولیپ فصل بهار ، پارک امیرگان با داشتن امکانات رفاهی فراوان مانند فضای پارکینگ خودرو، مسجد، کافی‌شاپ، رستوران و زمین بازی کودکان در تمام طول سال میزبان گردشگران استانبول است.

پارک تفریحی ویالند استانبول

پارک تفریحی ویالند استانبول از نگاه گردشگران

شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول از نگاه گردشگران را باید هیجان‌انگیز ترین مکان تفریحی برای کودکان و بزرگسالان در این شهر دانست. این پارک آبی که در سال ۲۰۱۲ اقتتاح شده ترکیبی از پارک آبی، شهربازی و تفریحات هیجان‌انگیز دیگر است. شهربازی و پارک آبی ویالند که یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های استانبول است،  یکی از بهترین پارک‌های موضوعی ترکیه هم به شمار می‌رود که در  بین ۸۰۰ پارک موضوعی اروپا در سال ۲۰۱۵ رتبه پنج را به خود اختصاص داده است.

این شهربازی و پارک آبی بزرگ و هیجان‌انگیز جایی است که بزرگ و کوچک خانواده ساعت‌ها می‌توانند در آن تفریح کنند و لحظات پر از هیجانی را بگذرانند.  ترن نفس‌گیر، چرخش ۳۶۰، رودخانه وحشی، سرسره وایکینگ، برج عدالت و ترن ماجراجو و جهانگرد کوچک از مهمترین وسایل تفریح و سرگرمی این تم‌پارک به شمار‌می‌روند.

پارک آبی توزلا مارینا استانبول از نگاه گردشگران

پارک آبی توزلا مارینا استانبول یکی از بهترین و معروف‌ترین پارک های آبی استانبول است و مرتفع‌ترین سرسره تیوبی اروپا را دارد. بزرگی این پارک به  ۱۵ هزار متر مربع می رسد و هیجان انگیزترین وسایل تفریحی از جمله سرسره ای به ارتفاع ۲۵ متر دارد که سرخوردن از آن واقعا جرات می‌خواهد.

پارک آبی توزلا مارینا به اسم‌های مارینا آکوا پارک و پارک آبی توزلا معروف است. این پارک آبی در نزدیکی ساحل توزلا استانبول قرار دارد؛ به همین دلیل خیلی از گردشگران به این پارک، پارک آبی توزلا می‌گویند. این پارک سال ۲۰۱۹ و در منطقه آسیایی استانبول ساخته شده است.

 پارک آبی کالسیوم استانبول

اگر دنبال یکی از مجهزترین پارک های آبی استانبول از نگاه گردشگران هستید که بسیاری از ورزش‌های آبی را در خود جای داده باشد، باید پارک آبی کالسیوم را به شما معرفی کنیم. در این پارک وسیع ده هکتاری هر چیزی که از ورزش های و تفریحات آبی در ذهن داشته باشید را پیدا خواهید کرد.  ۴ استخر بزرگ روباز، ۶ سرسره مارپیچ و استخری با موج‌های خروشان از محبوب‌ترین امکانات پارک است.

یکی‌از بهترین بخش‌های این پارک، استخر آرامش است که در بین گردشگران معروف است. در استخر آرامش  گردشگران میانسال می‌توانند برای مدتی طولانی  با ریلکسیشن به آرامشی بی‌نظیر برسند. صخره‌نوردی، سرسره آناکوندا، فرواره‌ها و سرسره موشکی از دیگر تفریحات هیجان‌انگیز این پارک است.

استانبول از نگاه گردشگران؛ خرید سوغاتی

استانبول از نگاه گردشگران

خرید در استانبول از نگاه گردشگران جذابیت‌های فراوانی دارد. مخصوصا برای ایرانی‌ها استانبول بهترین مقصد برای خرید پوشاک است و در فصل حراج فروشگاه های استانبول سیل گردشگران به این شهر سرازیر می شوند. علاوه. بر این خرید در استانبول جذابیت های دیگری دار. که باعث شده گردشگران آن را برای خرید انتخاب کنند. در ادامه به برخی از این جذابیت‌ها اشاره می‌کنیم.

تنوع محصولات: استانبول یک شهر بسیار پویا و چندفرهنگی است و این تنوع فرهنگی در بازارها و فروشگاه‌ها نیز به خوبی قابل مشاهده است. در استانبول علاوه بر معتبرترین برندهای جهانی ، می‌توانید انواع محصولات محلی، هنرهای دستی، جواهرات، پارچه، چرم، عطرها و بسیاری از کالاهای دیگر را  بیابید.

 بازارهای تاریخی: خرید در استانبول هم فال است و هم تماشا. بازارهای قدیمی استانبول بسیار مشهور است و از جاذبه های دیدنی شهر به شمار می رود که  جذابیت بسیاری برای گردشگران  دارند. بازار بزرگ استانبول که به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای تاریخی جهان شناخته می‌شود، با فروشگاه‌های بی‌شماری که در آن قرار دارند، تجربه خریدی منحصربه‌فرد را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 تجربه فرهنگی: خرید در استانبول از نگاه گردشگران یک فرصت برای آشنایی با فرهنگ و زندگی محلی است. در طول خرید، شما می‌توانید با مردم محلی در تعامل باشید، از طعمهای محلی لذت ببرید و با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان استانبول آشنا شوید.

 قیمت مناسب: استانبول یکی از مقاصد خرید با قیمت مناسب است. در این شهر فروشگاه‌های بزرگی نظیر اوت‌لت‌ها با قیمت بسیار مناسبی کالاهای خود را عرضه می کنند. همچنین فروشگاه ‌های مختلف و برندها به مناسبت های مختلف کالاهای خود را حراج می‌کنند.امکان چانه زنی در فروشگاه‌های استانبول فراهم است. همچنین، به دلیل تنوع فروشگاه‌ها و بازارها، می‌توانید محصولات مختلف را با قیمت‌های متفاوت مقایسه کنید و انتخاب بهتری داشته باشید.

مراکز خرید در استانبول

مراکز خرید استانبول از نگاه گردشگران

مراکز و بازار های خرید استانبول از نگاه گردشگران متنوع، بیشمار و جذاب هستند. از بازارهای تاریخی تا مراکز خرید مدرن، شما می‌توانید از تنوع و تجربه خرید لذت ببرید و همزمان با خریدی شیرین و به‌صرفه، با فرهنگ و جذابیت‌های استانبول نیز از نزدیک آشنا شوید. در ادامه مهمترین مراکز خرید استانبول را از سنتی تا مدرن معرفی می‌کنیم.

بازار بزرگ استانبول از نگاه گردشگران

بازار بزرگ استانبول از نگاه گردشگران که به آن کاپالیچارشی» می‌گویند، یکی از مقاصد محبوب خرید در استانبول و حتی جهان است. این بازار تاریخی که در مرکز شهر قدیمی استانبول قرار دارد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان مشهور است.  بازار کاپالیچارشی در سال ۱۴۶۱ توسط فتح الدین الاوغلو، صدراعظم سلطان محمد الفاتح بنا شد. این بازار در طول تاریخ تغییرات و افزودنی‌های زیادی را تجربه کرده است و امروزه با بیش از ۵۰۰ سال تاریخ، به عنوان یک  اثر میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است. بازار کاپالیچارشی متشکل از ۶۱ خیابان و بیش از ۴۰۰۰ فروشگاه است. معماری آن متنوع و زیباست و شامل مساجد، حمام‌ها، کاروانسراها و کوچه‌های باریک است.

 در بازار کاپالیچارشی می‌توانید انواع محصولات محلی و بین‌المللی را پیدا کنید. از قالیچه‌ها، چرم، جواهرات، فرش‌ها، آبگینه‌ها، لوازم تزیینی، عطر و ادکلن، پارچه‌ها و لباس‌های سنتی تا سوغاتی‌های محلی، همه در این بازار در دسترس گردشگران هستند.

 در شب، بازار کاپالیچارشی به یک تجربه جدید تبدیل می‌شود. در این زمان، بازار با نورپردازی جذاب تزئین می‌شود و فروشگاه‌ها و رستوران‌ها تا دیروقت باز می‌مانند. می‌توانید در میان گروه‌های موسیقی محلی و همچنین نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های هنری شرکت کنید.

بازار کاپالیچارشی یک مقصد شگفت‌انگیز برای خرید و تجربه فرهنگی است. اگر به استانبول سفر می‌کنید، حتماً این بازار را در برنامه خود قرار دهید تا از تنوع محصولات، زیبایی‌های معماری و فرهنگ محلی لذت ببرید.

مرکز خرید زورلو (Zorlu Center): این مرکز خرید و تفریح بزرگ در منطقه بشیکتاش استانبول قرار دارد. زورلو سنتر شامل فروشگاه‌های برندهای بین‌المللی معروف، رستوران‌های با شهرت، تئاتر، سینما و هتل‌ها است. این مرکز خرید دارای طراحی مدرن و فضای باز زیبا است و ترکیبی از خرید، سرگرمی و تجربه‌های منحصر به فرد را به توریست‌ها ارائه می‌دهد.

مرکز خرید ایستینیه پارک

 مرکز خرید ایستینیه پارک؛ استانبول از نگاه گردشگران

 ایستینیه پارک یکی از مراکز خرید برجسته و لوکس در استانبول از نگاه گردشگران است. این مجموعه شامل بیش از ۳۰۰ فروشگاه، رستوران‌های با کیفیت، سینما و تئاتر است. طراحی زیبا، معماری مدرن و تنوع برندهای معتبر جهانی، این مرکز خرید را به یک مقصد محبوب برای توریست‌های علاقه‌مند به خرید و تجربه لوکس تبدیل کرده است.

 مرکز خرید کورو (Koru Park): مکانی مدرن و شیک در منطقه ماسلک در استانبول. مرکز خرید کورو شامل فروشگاه‌های معتبر برندهای محلی و بین‌المللی، رستوران‌ها، سینما و باشگاه ورزشی است. این مجموعه فضایی متنوع و شیک را برای خرید و تجربه خرید راحت و لذت‌بخش ارائه می‌دهد.

 مرکز خرید اکسیس استانبول از نگاه گردشگران

 این مرکز خرید در منطقه بایرام پاشا استانبول واقع شده است و به عنوان یکی از مراکز خرید بزرگ و مدرن شهر شناخته می‌شود. اکسیس شامل مجموعه‌ای از فروشگاه‌های معتبر، رستوران‌ها، سینما، تئاتر و مکان‌های تفریحی است. مرکز خرید اکسیس استانبول دارای ۱۷۰ فروشگاه کافه و رستوران سنتی ، رستوران های زنجیره ای ، زمین بازی بچه ها ، ۱۰ سالن سینما ، مرکز تناسب اندام و سوپر مارکت زنجیره ای کارفور است . طراحی زیبا و معماری مدرن، این مرکز خرید را به یک مقصد محبوب برای توریست‌ها تبدیل کرده است.

رزرو بهترین هتل های استانبول را به سه کلیک بسپارید.

حرف آخر

استانبول از نگاه گردشگران شهری است که جاذبه هایش تمامی ندارد و هر ساله میزبان بیش از ۱۲ ملیون گردشگر از سراسر دنیاست. فرقی نمی کند به تاریخ و فرهنگ و هنر استانبول علاقه‌مند باشید، یا از تفریحات هیجان انگیز  لذت ببرید یا به دنبال خرید باشید. برای هر سلیقه و با هر نگاهی استانبول شهری است که بارها و بارها باید به آن سفر کنید تا در هر بار به شکلی تازه غافلگیر شوید و هیجان های تازه ای کشف کنید. در یک کلام هر سلیقه ای که داشته باشید، سفر به استانبول و بازدید از این  برایتان رویایی خواهد بود.

سوالات متداول

بهترین زمان برای بازدید از استانبول چه موقع است؟

بهترین زمان برای بازدید از استانبول فصل‌های بهار و پاییز است، یعنی ماه‌های آوریل تا می و سپتامبر تا نوامبر. در این زمان‌ها هوا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد، و جمعیت گردشگران نیز نسبتاً کمتر است.

کدام جاذبه‌های گردشگری در استانبول دیدنی‌ترین هستند؟

جاذبه‌های برتر استانبول شامل مسجد آبی، کاخ توپکاپی، بازار بزرگ، موزه آیاصوفیا، و برج گالاتا است. هر کدام از این مکان‌ها نمایانگر بخشی از تاریخ و فرهنگ غنی استانبول هستند.

چه نوع غذاهایی را باید در استانبول امتحان کرد؟

در استانبول باید کباب‌های ترکی، میوه‌های دریایی در بسفر، دسرهای سنتی مثل بقلاوه و کنافه، و البته سیمیت، نوعی نان حلقوی ترکی که در خیابان‌ها فروخته می‌شود، را امتحان کنید.

استانبول چقدر برای گردشگران امن است؟

استانبول به طور کلی برای گردشگران امن است، اما همچون هر شهر بزرگ دیگری، باید نکات ایمنی معمولی مثل مراقبت از وسایل شخصی و اجتناب از مناطق کمتر شناخته شده در شب را رعایت کنید.

چگونه می‌توان در استانبول به راحتی جابه‌جا شد؟

استانبول دارای سیستم حمل و نقل عمومی گسترده‌ای است شامل مترو، تراموا، اتوبوس، و کشتی‌هایی که بین دو قاره تردد می‌کنند. کارت استانبول کارتی است که می‌توانید برای استفاده راحت‌تر از این سیستم‌ها تهیه کنید.

نظرات کاربران