13 مهر 1400
جهانگردی

راهنمای بازدید از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۱ دبی

نمایشگاه‌های بین‌المللی یکی از پربازدید‌ترین انواع نمایشگاه‌ها هستند که به صورت هر ساله شاهد برگزاری بسیاری از این نمایشگاه‌ها در شهرهای مختلف جهان هستیم. دبی یکی از مناطق پیشرو در برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ است که نماینده‌هایی از کشورهای مختلف را در خود جای داده و در تاریخ‌های مشخصی نمایشگاه‌هایی را برپا می‌کند. نمایشگاه اکسپو دبی یکی از معروف‌ترین نمایشگاه‌های دبی است که در سطح جهانی معروف بوده و بازدید کنندگان بسیاری دارد. نمایشگاه اکسپو 2021 دبی به مدت 6 ماه برگزار شده و شاهد نمایندگان متعددی از ملل مختلف جهان در آن هستیم که ایران نیز یکی از آنهاست. طبق پیشبینی‌های انجام شده حدود 25 میلیون نفر از این نمایشگاه دیدن خواهند کرد و از این رو خرید بلیط هواپیما دبی در دوران برگزاری این نمایشگاه یکی از مهمترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این مطلب سعی داریم تا اطلاعاتی در رابطه با بازدید از نمایشگاه اکسپو 2021 دبی در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید:

دبی تا چندی پیش هیچ تفاوتی با سایر شهرهای امارات نداشت تا اینکه سرمایه گذاری‌های عظیمی‌برای تبدیل آن به یک منطقه توریستی انجام شد و هم اکنون در سطح جهانی شناخته شده و هرساله میزبان خیل عظیمی‌از گردشگران خارجی است. نمایشگاه‌های دبی نقش بسزایی در جلب توجه گردشگران ایفا می‌کنند و نمایشگاه اکسپو دبی که در نوع خود یکی از بهترین‌هاست یکی از پربازدیدترین نمایشگاه‌های این شهر به شمار می‌رود. نمایشگاه اکسپو در زمینی به مساحت 500 هکتار ساخته شده و 191 کشور در آن شرکت می‌کنند. سازنده نمایشگاه اکسپو دبی اعلام کرده که در روز افتتاحیه نمایشگاه همه را بهت زده خواهد کرد و باید دید که منظور از این سخن چیست! این نمایشگاه باعث پدید آمدن فرصت‌های شغلی متعددی شده و می‌تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور امارات داشته باشد. به دلیل دخیل بودن معماران نامی‌جهان در ساخت این نمایشگاه شگفتی‌های زیادی را در آن شاهد هستیم که تنها با بازدید از آن می‌توان این شگفتی‌ها را درک کرد.

منظور از اکسپو چیست؟

معنی لغوی اکسپو، یک رویداد بزرگ است که محصولات خاصی را در زمینه‌های صنعتی به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه به معنای رونمایی از جدیدترین دست آورد‌های ملل‌های مختلف پایه ریزی شده به گونه ای که هر یک از کشورهای جهان در غرفه‌های مخصوص خود اقدام به نمایش اجناس خاص خود می‌کنند و به عبارتی می‌تواند دنیای پیش رو را به تصویر بکشد. در بازدید از این نمایشگاه علاوه بر بازدید از جدیدترین دستاوردهای جهانی می‌توانید با فرهنگ کشورهای مختلف نیز به خوبی آشنا شوید. اکسپو تنها در بازدید از غرفه‌ها خلاصه نمی‌شود بلکه می‌توانید از اجلاس‌ها و رویدادهای مهم جهانی برگزار شده در آن نیز دیدن کنید. نمایشگاه اکسپو دبی به صورت هرساله برگزار می‌شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال 2020 برگزار نشده و به سال 2021 موکول شده است و از این رو بی شک در این دوره بازدیدکنندگان بسیاری خواهد داشت.

نمایشگاه اکسپو 2021 چه زمانی برگزار می‌شود؟

شاید نمایشگاه اکسپو 2021 را با نام نمایشگاه 2020 نیز بشنوید چرا که این نمایشگاه قرار بود که در سال 2020 برگزار شود اما ویروس کرونا مانع از برگزاری آن شد و به همین دلیل نام آن را نمایشگاه اکسپو 2020 گذاشته اند. این نمایشگاه از اول اکتبر 2021 تا 31 مارچ 2021 یعنی 9 مهر 1400 تا 11 فروردین 1401 برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه 191 کشور جهان شرکت کرده اند و ایران یکی از آنهاست و به دلیل پاویون مناسب ایران در آن می‌تواند فرصت‌های عالی برای دیده شدن و ارتباط تجاری با بازرگانان جهان را فراهم سازد.

اهداف نمایشگاه اکسپو 2021 دبی

به دلیل تجمع کشورهای مختلف با جدیدترین دستاوردهای خود، این نمایشگاه از جنبه‌های مختلفی برای سراسر کشورهای جهان سودآور خواهد بود. چنانچه به منظور تجارت قصد بازدید از این نمایشگاه را دارید بی شک دست خالی بر نخواهد گشت اما کسانی که به منظور گشت و گذار نمایشگاه اکسپو دبی را انتخاب کرده اند باید گفت: بازدید از این نمایشگاه حکم سفر 3 روزه به چندین کشور مختلف جهان را دارد. توجه داشته باشید که ساختمان هر کشور وسعت بزرگی داشته و در هریک از ساختمان‌های آن شاهد کافه‌ها و رستوران‌هایی هستیم که شما را با فرهنگ غذایی و ذائقه مردم کشور مورد نظر آشنا خواهد کرد. پس بازدید از این نمایشگاه تنها برای تجار لذت بخش نیست و افراد معمولی و توریست‌ها نیز با گشت و گذار در آن بیشترین لذت را از آن خود خواهند کرد. بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی برای نوشتن یک برنامه سفری نیز مناسب است به گونه ای که پس از شناخت جزئی از ویژگی‌های کشورهای مختلف می‌توانید چندی از آنها را برای سفرهای پیش روی خود برگزینید.

امکانات نمایشگاه اکسپو 2021 دبی

نمایشگاه اکسپو 2021 دبی در انواع زمینه‌های مختلف نظیر: هنر، تکنولوژی، فرهنگی، پزشکی و… فعالیت داشته و هر کشور در پاویلیون مخصوص که در ساختمان‌های مجزا در نظر گرفته شده اند اقدام به نمایش دستاوردهای خود خواهند کرد. این نمایشگاه میزبان افراد سرشناس از نقاط مختلف جهان خواهد بود چرا که نمایشگاه اکسپو در زمینه‌های مختلف ورزشی و برگزاری کنسرت‌های عظیم نیز فعالیت کرده است. برای مثال: فوتبالیست مشهور مسی در این نمایشگاه حضور داشته و برای دوستداران فوتبال کلاس برگزار خواهد کرد. از جمله مهمترین اتفاقات و سرگرمی‌های این نمایشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         برگزاری اولین اپرای زنده با بیش از 100 نوازنده بین‌المللی در دبی

–         برگزاری بزرگترین اپرای دو زبانه جهان

–         برگزاری روزانه بیش از 60 نمایش زنده و کنسرت در پاویون‌ها

–         بازدید از هزاران کافه، رستوران و پارک‌های تفریحی

–         نمایش ربات‌های خدمت رسان و سرگرم کننده

–         بازدید از باغ‌های عجیب خورشیدی

–         تئاتر‌های مختلف که به وسیله سلیبرتی‌های مشهور برگزار می‌شوند

–         موزه‌ها و نمایشگاه‌های خاص و دیدنی اکسپو دبی

–         امکان بازدید مجازی از مهمترین موزه جهان یعنی موزه لوور و بزرگترین مجسمه 3 بعدی از میکل آنژ

–         آبشارهای زیبای موزیکال و سکوی تماشا

–         جنگل‌ها و درختان خورشیدی

–         باغ‌های عمودی و سازه‌های سبز

–         بازدید از بزرگترین گنبد 360 درجه دیجیتالی در سطح جهانی

–         استفاده از بزرگترین آسانسور جهان با قابلیت حمل 160 نفر به صورت همزمان

–         پرواز با هواپیما‌های بدون خلبان و صحبت کردن با ربات‌های هوشمند

به عبارتی در این نمایشگاه هر چیزی ارزش دیدن دارد و به هر بخشی که نگاه کنید دیدنی‌هایی را مشاهده می‌کنید که تا بحال تجربه آن را نداشته اید.

پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو 2021 دبی

همانطور که در بخش‌های قبل نیز به آن اشاره شد ایران نیز در نمایشگاه اکسپو 2021 دبی شرکت کرده و در مجله Architectural design به عنوان یکی از 8 پاویون برتر این نمایشگاه معرفی شده است. اگر طراحی خاص پاویون ایران را نیز کنار بگذاریم موقعیت ویژه آن باعث شده که در معرض دید تمامی‌بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گیرد و به همین دلیل تدابیر بسیاری برای این نمایشگاه از طرف ایران انجام شده است. از جمله اهداف ایران برای شرکت در نمایشگاه اکسپو 2021 دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         افزایش میزان فروش اجناس برای صادرات کالا و ارائه خدمات به موقع

–         جلب توجه بازدیدکنندگان و ارائه کردن خدمات منحصر به فرد

–         جذب سرمایه گذاران خارجی برای خلق زنجیره‌های ارزش مشترک با درآمد ارزی برای مشارکت تولید در ایران

–         بالا بردن رشد اقتصادی با روش خلق زنجیره ارزش مشترک

–         بالا بردن ارتباط با بازرگانان و تجار بزرگ تجاری جهان

ویژگی‌های حضور و بلیط نمایشگاه اکسپو 2021 دبی

برای بازدید از نمایشگاه اکسپو 2021 دبی نیاز به تهیه بلیط خواهید داشت اما قبل از خرید بلیط باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

–         بلیط‌ها تنها به مدت 14 روز معتبر هستند.

–         خرید بلیط اکسپو دبی از آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی علاوه بر وب سایت اکسپو دبی نیز امکان پذیر است.

–         بلیط برای افراد زیر 5 سال و سالمندان بالای بالای 60 سال رایگان می‌باشد. البته این افراد نیز باید در وب سایت نمایشگاه ثبت نام کرده و بلیط خود را به صورت رایگان رزرو کنند.

–         برای خرید هر بلیط باید 25 درهم بپردازید. البته بر حسب نوع بلیط درخواستی خود میزان قیمت‌های متفاوتی را باید پرداخت نمایید.

–         چنانچه بلیط نمایشگاه را به صورت اینترنتی خریداری نموده‌اید باید آن را به صورت چاپ شده به مسئول نمایشگاه نشان داده و یا کد qr مربوط را در تلفن همراه خود نشان وی دهید.

محل برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی

این نمایشگاه در منطقه دبی جنوبی نزدیک به فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم ساخته شده تا گردشگران به راحتی امکان دسترسی به این مناطق را داشته باشند.

خرید بلیط هواپیما دبی

برای سفر به شهر دبی راه‌های مختلفی پیش رو خواهید داشت که بهترین آنها روش هوایی است. در دنیای امروزی که کرونا تمامی‌جوامع را تهدید می‌کند هواپیما بهترین انتخاب برای سفر به شمار می‌رود که البته باید شرایط خاصی نیز داشته باشید. بلیط هواپیما دبی به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شود که هریک از آنها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته و خدمات متفاوتی را در طول سفر ارائه می‌کنند. لازم به ذکر است که شرکت ما اقدام به ارائه بلیط هواپیما دبی در کلیه روزهای برگزاری نمایشگاه اکسپو 2021 دبی نموده و می‌توانید بهترین زمان را برای سفر خود انتخاب کرده و نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. بلیط‌های چارتری معمولا در این مسیر وجود خواهند داشت که با خرید آنها در میزان هزینه‌های سفر نیز صرفه جویی می‌کنید.رزرو تور دبی نیز یکی دیگر از راه های بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی میباشد.

نظرات کاربران