دومنیکا یا ترکیه

پاسپورت دومنیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه؟

پرتکرارترین سؤالی که امروزه توسط متقاضیان پاسپورت دوم مطرح می‌شود، این است که پاسپورت کدام کشور بهتر است؟ در حال حاضر برای ایرانیان امکان دریافت پاسپورت کشورهای محدودی مانند ترکیه و بعضی از کشورهای حوزه کارائیب مانند دومینیکا و سنت لوشیا وجود دارد.

در سال 2023 و بر اساس آخرین آمارها، پاسپورت دومینیکا در رتبه بیست و هشتم جهان قرارگرفته و در مقابل آن پاسپورت ترکیه در رتبه سی و پنجم جهان قرار دارد؛ بنابراین تا این مرحله در مورد این پرسش که پاسپورت دومنیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه می‌توان گفت: پاسپورت دومینیکا نسبت به پاسپورت ترکیه معتبرتر است. مورد حائز اهمیت دیگر این است که به‌طورکلی و در مقام مقایسه، جهت اخذ پاسپورت دومنیکا از طریق سرمایه‌گذاری، سرمایه کمتری نسبت به روش مشابه برای دریافت پاسپورت ترکیه موردنیاز است. به‌علاوه در خرید پاسپورت ترکیه شخص برای خود و همسر و فرزندان تا زیر سن قانونی می‌تواند پاسپورت بگیرد اما در پاسپورت دومینیکا این محدودیت وجود ندارد و متقاضی علاوه بر خود و همسرش می‌تواند برای فرزندان تا سن سی سال و همچنین والدین خود و همسرش درخواست ثبت نماید.

اگر قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را هم دارید، با کارشناسان ما در سه کلیک تماس بگیرید و مابقی کارها را به تیم متخصص ما بسپارید.

مقایسه قدرت پاسپورت ترکیه و دومینیکا

مقایسه قدرت پاسپورت ترکیه و دومینیکا

یکی از مهم‌ترین مسائل در زمان مقایسه پاسپورت دو کشور، بررسی قدرت پاسپورت آن‌ها است. در مقام مقایسه قدرت پاسپورت دو کشور ترکیه و دومینیکا لازم است تعداد کشورهایی که شهروندان آن‌ها بدون اخذ ویزا می‌توانند سفر کنند، بررسی شود. پاسپورت ترکیه در سال جاری میلادی در جایگاه 35 ام جهان قرار دارد. درواقع افرادی که این پاسپورت را دارند می‌توانند بدون دریافت ویزا، به 68 کشور که اکثراً کشورهای آسیایی و آفریقایی هستند مسافرت کنند و برای سفر به 56 کشور نیز از ویزاهای الکترونیکی و فرودگاهی استفاده کنند (در لیست این کشورها نیز بیشتر کشورهای آسیایی و آفریقایی به چشم می‌خورند). امتیاز تحرک برای پاسپورت کشور ترکیه 124 است، درواقع افرادی که این پاسپورت را دارند به 68 درصد کشورهای جهان قابلیت سفر خواهند داشت.

پاسپورت دومینیکا در سال 2023 رتبه 28 ام جهان را به خود اختصاص داده و به‌عنوان یکی از پاسپورت‌های معتبر شناخته می‌شود. افراد دارای پاسپورت این کشور می‌توانند به 88 کشور ازجمله کشورهای اروپایی عضو حوزه شینگن مانند سوئیس، اتریش، آلمان، هلند و کشورهایی مانند ایسلند، موناکو و… سفر کنند و همچنین جهت سفر به 45 کشور کافی است درخواست ویزاهای الکترونیکی و فرودگاهی دهند. امتیاز تحرک این پاسپورت 133 است و به 67 درصد کشورها می‌توان با این پاسپورت مسافرت کرد.

 تا به این مرحله و به‌وسیله مقایسه نکاتی که در رابطه با این دو پاسپورت ذکر شد، چند گام به پاسخ پرسش اصلی‌مان نزدیک‌تر شده‌ایم: «پاسپورت دومینیکا بهتر است یا ترکیه؟» در جواب می‌توان گفت: پاسپورت دومینیکا از پاسپورت ترکیه قوی‌تر است. هرچند با پاسپورت ترکیه می‌توان بدون ویزا به چند کشور مسافرت نمود؛ اما شایان‌ذکر است کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می‌توان سفر کرد کشورهای تراز اول جهان هستند، بنابراین می‌توان گفت تا اینجا پاسپورت دومینیکا نسبت به ترکیه گزینه بهتری است.

سرمایه موردنیاز جهت اخذ پاسپورت ترکیه و دومینیکا

سرمایه موردنیاز جهت اخذ پاسپورت ترکیه و دومینیکا

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، متقاضیان دریافت پاسپورت کشورهای دومینیکا و ترکیه باید مبلغی را به روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند تا موفق به دریافت این پاسپورت شوند. یکی از متداول‌ترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری جهت اخذ پاسپورت ترکیه، برنامه خرید ملک در این کشور است ولی لازم است به این نکته توجه شود که در سال 2022 میلادی تغییرات اساسی در خصوص این موضوع به وجود آمد و میزان نقدینگی سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت ترکیه از 250 هزار دلار آمریکا به 400 هزار دلار آمریکا افزایش‌ یافت.

یکی از روش‌های متداول جهت اخذ پاسپورت دومینیکا، روش دونت یا اهدا کردن مبلغی به دولت آن کشور است که بسته به تعداد اعضای خانواده معمولاً در حدود 100 – 150 هزار دلار آمریکا هزینه خواهد داشت. علاوه بر این روش خرید ملک نیز روش دیگری برای دریافت پاسپورت این کشور است که هزینه آن با توجه به تعداد اعضای خانواده، بین 200 تا 300 هزار دلار آمریکا خواهد بود. با توجه به اعداد و ارقام ذکر شده به این نتیجه می‌رسیم که میزان سرمایه موردنیاز جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در کشور دومنیکا، به‌مراتب از روش مشابه در کشور ترکیه کمتر خواهد بود.

پس با توجه به این مورد که میزان سرمایه موردنیاز از دیگر نکاتی است که به پاسخ سؤال پاسپورت دومینیکا بهتر است یا ترکیه کمک می‌کند، می‌توان گفت دریافت پاسپورت دومینیکا عموماً هزینه پایین‌تری نسبت به پاسپورت ترکیه خواهد داشت.

مقایسه مراحل اخذ پاسپورت ترکیه و دومینیکا

روند درخواست و دریافت پاسپورت یکی دیگر از موضوعاتی است که برای متقاضیان دریافت پاسپورت دوم اهمیت دارد. به جهت مقایسه مراحل اخذ پاسپورت ترکیه و دومینیکا، می‌توان اذعان کرد روند اخذ هر دو ویزا تقریباً در بازه زمانی یکسانی اتفاق می‌افتد.

 زمان موردنیاز جهت دریافت پاسپورت کشور ترکیه در حدود سه ماه تا شش ماه است که این زمان برای کشور دومینیکا هم تقریباً مشابه و در حدود چهار ماه خواهد بود. نکته مهم دیگری که می‌توان اشاره نمود این است که متأسفانه سرمایه بسیاری از مردم در مسیر دریافت پاسپورت ترکیه ازدست‌رفته و همین مسئله سبب نگرانی متقاضیان شده است، اما بهتر است بدانید جهت اخذ پاسپورت کشور دومینیکا -به دلیل ارتباط مستقیم متقاضی با شرکت‌های مورد تائید دولت- سرمایه تقریباً تضمین می‌شود. در ادامه دوباره می‌پرسید پاسپورت دومینیکا بهتر است یا ترکیه؟ سرمایه‌گذاری در دومینیکا مطمئن‌تر بوده و پروسه زمانی دریافت پاسپورت هر دو کشور تقریباً یکسان خواهد بود.

مقایسه بازگشت سرمایه در دو کشور ترکیه و دومینیکا

مقایسه بازگشت سرمایه در دو کشور ترکیه و دومینیکا

از دیگر مواردی که در زمان مقایسه اخذ تابعیت دو کشور اهمیت زیادی دارد، شرایط بازگشت سرمایه در بین دو کشور ترکیه و دومینیکا است. متقاضیانی که از طریق خرید ملک موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شده‌اند پس از گذشت حداقل 3 سال از زمان خرید ملک می‌توانند ملک خود را فقط به اشخاص خاصی بفروشند؛ اما در دومینیکا شرکت‌هایی که به شما در امر سرمایه‌گذاری و خرید ملک کمک می‌کنند، برای فروش آن ملک نیز یاور شما هستند. درواقع یکی دیگر از مزایای اخذ پاسپورت دومنیکا، ساده‌تر بودن روند فروش ملک خریداری‌شده در این کشور است.

شرایط خانواده فرد متقاضی پاسپورت دو کشور دومینیکا و ترکیه

آخرین موردی که در رابطه با پرسش پاسپورت دومنیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه شایان توجه است، مقایسه شرایط تابعیت خانواده با پاسپورت ترکیه و دومینیکا است. توجه داشته باشید هنگامی‌که شخصی برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام می‌کند، می‌تواند فقط برای خود، همسر و فرزندان زیر سن قانونی پاسپورت بگیرد اما در زمان درخواست پاسپورت دومینیکا، متقاضی علاوه بر دریافت پاسپورت برای خود و همسر، قابلیت درخواست پاسپورت برای فرزندان تا سن 30 سال را دارد. همچنین در صورت وابستگی به والدین، می‌تواند برای والدین خود و والدین همسرش نیز درخواست ثبت کند! این مسئله نیز از مهم‌ترین علل برتری پاسپورت دومنیکا نسبت به ترکیه است.

کلام آخر

در این گزارش به بررسی شرایط اخذ پاسپورت و اعتبار گذرنامه‌های ترکیه و دومینیکا پرداختیم و تلاش کردیم پاسخ دقیق این پرسش که پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه را بیابیم.

درمجموع و با در نظر گرفتن تمام شرایط، باید اذعان کرد که پاسپورت دومینیکا از هر نظر در مقایسه با پاسپورت ترکیه بهتر است و آسایش خاطر بیشتری را برای متقاضیان فراهم می‌کند.

نظرات کاربران