ترسناک ترین هتل های جهان

زمزمه ارواح در ترسناک ترین هتل های جهان!

هتل هایی در جهان وجود دارد که به ترسناک ترین هتل های جهان معروف اند؛ آن هایی که فراتر از فرهنگ مرسوم مهمان‌نوازی هستند؛ چراکه مهمانانی ماورایی در راهروهای آنجا سرگردان‌اند. این هتل‌ها که در سرتاسر جهان پراکنده شده‌اند، به خاطر داستان‌های وهم‌آور و اتفاقات غیرقابل توضیحشان تبدیل به افسانه‌ شده‌اند. یکی از این هتل های بدنام، هتل استنلی است که در قلب کوه‌های راکی کلرادوی ایالات متحده آمریکا قراردارد. این هتل، الهام بخش رمان ترسناک استیون کینگ، درخشش بود که بعدها به فیلمی با همین نام تبدیل شد. یکی دیگر از این هتل‌ها، هتل لانگهامThe Langham  در لندن است؛ جایی که داستان‌های غم‌انگیز گذشته‌اش همچنان باعث ایجاد ترس در دل مهمانانش می‌شود.

این هتل‌های مجلل حتی امروز هم شاهد پدیده‌های غیرقابل توضیح بی‌شماری از جمله مشاهده ستاره‌های مرده هالیوود یا افرادی هستند که به مهمانان خدمت می‌کنند. جالب است بدانید ترسناک ترین هتل های جهان با وجود پیشینه وهمناکی که دارند، هنوز هم کار می‌کنند. گردشگران، هیجان و رمز‌ و راز هتل‌ها را در آغوش می‌گیرند و برای تجربه فضای وهم‌انگیز و تاریخ جذاب، این مکان‌ها را رزرو می کنند.

آیا شما از طرفداران اتفاقات ماوراءالطبیعی هستید؟ پس این مقاله را از دست ندهید تا شما را با وحشتناک ترین هتل هایی که در جهان وجود دارد، آشنا کنیم.

رزرو بهترین هتل خارجی با سه کلیک

هالیوود روزولت – لس آنجلس، کالیفرنیا

ترسناک ترین هتل های جهان

هتل روزولت به دلیل تسخیر شدن توسط ارواح مشهور دوران طلایی هالیوود شناخته شده‌است. این هتل نمادین که در سال 1927 ساخته شد، از آن زمان تاکنون پر از خبر درباره  داستان‌های رسوایی یا افسانه‌های شهری بوده‌است. یکی از معروف‌ترین ارواحی که می‌گویند در هتل وجود دارد، روح مرلین مونرو است. گفته می‌شود که روح این بازیگر مشهور همچنان در سوئیت سابقش در هتل ظاهر می شود و به جذابیت تحسین برانگیز هتل می‌افزاید!

شبح مونتگومری کلیفت یکی دیگر از مهمانان معروف تینسل تاون است که هنوز هم اتاق 928 را تسخیر می‌کند؛ جایی که او برای مدت طولانی در حین فیلمبرداری فیلم از اینجا تا ابدیت، در آنجا ماند. مهمانان و کارکنان هتل گزارش داده‌اند که صدای ترومپت را در اتاقش شنیده‌اند که نشانه‌ای از علاقه کلیفت به نواختن ساز است. حتی برخی ادعا کرده‌اند که ظاهر کلیفت را می‌بینند که در راهروها قدم می‌زند یا از پنجره‌های اتاقش به بیرون نگاه می‌کند. با این تفاسیر، عجیب نیست که این هتل را در لیست ترسناک ترین هتل های جهان قرار داده‌باشند.

هتل لانگهام، لندن؛ از ترسناک ترین هتل های باقدمت جهان

هتل لانگهام که در سال 1865 ساخته شد، بیش از 150 سال قدمت دارد. جای تعجب نیست که با تاریخ دو قرنی‌ای که دارد، داستان‌های وحشتناک زیادی را در خود جای داده‌باشد؛ داستان‌هایی مانند افسانه روح یک شاهزاده آلمانی که با پریدن از طبقه چهارم به زندگی خود پایان غم‌انگیزی داد. اعتقاد بر این است که روح او هنوز درون ژاکت سبک نظامی‌اش پرسه می‌زند.

داستان دیگر درباره پزشکی است که در ماه عسل در اتاق 333 همسرش را به قتل رساند و خودکشی کرد. میهمانانی که جرأت کرده‌اند در آن اتاق بمانند، داستان‌های ناراحت‌کننده‌ای را به اشتراک گذاشته‌اند. مثلا نقاط سردی که در اتاق وجود دارد یا نوری که سوسو می‌زند، مانند این است که  گویی روح عذاب‌دیده این زوج هنوز در آنجا وجود دارد. فکرش را بکنید که یک شب را در اتاق یکی از ترسناک ترین هتل های جهان سپری کنید. اصلا خوابتان می‌برد؟

هتل لانگهام تاریخی غم‌انگیز نیز دارد که شامل ماجرای یک پیشخدمت سابق است که با پریدن از ساختمان هتل خودکشی کرد. علاوه بر این، شایعه شده‌ که این هتل توسط امپراتور ناپلئون سوم که روحش همچنان در راهروها سرگردان است، تسخیر شده‌.

هتل فرمونت بنف، کانادا

هتل فرمونت بنف، کانادا

قلعه مجلل بنف واقع در کوهستان راکی که در قلب پارک ملی بنف در ایالت آلبرتا واقع شده‌است، داستان‌های ترسناکی را در دل خود جای داده. پلکان بزرگ آن زمانی شاهد یک حادثه غم‌انگیز در دهه 1920 بود؛ زمانی که یک عروس پس از پایین آمدن از پله ها در روز عروسی خود به سرنوشت شومی دچار شد. صداهایی که از سوئیت عروس طنین‌انداز می‌شود و مشاهده چهره‌ای پوشیده‌شده در لباس عروسی روان، برخی از داستان‌های دلخراشی است که مهمانان هتل بازگو می کنند.

این هتل همچنین محل زندگی یک کارمند متعهد است که حتی پس از مرگش همچنان مشغول به کار است. سام مک‌کاولی، زنگ‌دار هتل که سال‌ها به این هتل بزرگ خدمت کرده بود، در سال 1967 بازنشسته شد. سام به همکارانش اطمینان داده‌بود که پس از مرگش دوباره به هتل برمی‌گردد. چند سال پس از مرگ او، مهمانان با آقایی که یونیفرم قدیمی پوشیده بود، برخورد کردند. مهمانان آنقدر ترسیده بودد که به اتاقشان رفته و در را به روی خود قفل کرده بودند. اگر عکس‌های این مکان را ببینید، ساختمان بزرگی است که در دل کوهستان قرار دارد. تصور کنید در این هتل که یکی از وحشتناک ترین هتل های جهان است، درحال فرار از ارواح سرگردان موجود در آن باشید!

هتل استانلی، ایالت کلرادوی؛ جلوه‌ای واقعی از فیلم درخشش!

این هتل بدنام که در نزدیکی محل دفن باستانی بومیان آمریکا ساخته شده، الهام‌بخش رمان ترسناک استیون کینگ، درخشش بوده‌است. کینگ گفت که در اولین شب خود در هتل، یک کابوس وحشتناک دیده‌است. او پسر خردسالش را دید که در راهروهای خالی هتل توسط یک شلنگ آتش‌نشانیِ تسخیرشده تعقیب می‌شود.

بازدیدکنندگان و کارکنان همچنین از برخورد با ارواح صاحبان سابق هتل، فریلن اسکار استنلی و همسرش فلورا که در راهروها سرگردان بودند، گزارش کرده‌اند. مورد وهمناک‌تر این است که ملودی‌های فانتوم پیانو و صدای زنگ کلیدها از اتاق‌های خالی هتل شنیده می‌شود.

مهمان‌ها به‌ویژه در اتاق 217، حوادثی را در مورد یک روح به اشتراک گذاشته‌اند که وسایلشان را مرتب می‌کند، آن‌ها را روی تخت می‌گذارد و حتی با لمسی ملایم، آن‌ها را به هم می‌زند. افسانه حاکی از آن است که یک خدمتکار به نام الیزابت ویلسون در همان اتاق در انفجاری در سال 1911 مجروح شد. اگر فیلم درخشش را دیده باشید، حتما بهتر درک می‌کنید که چرا این هتل در فهرست ترسناک ترین هتل های جهان قرار دارد.

مرکزی پزشکی که به یکی از وحشتناک ترین هتل های جهان تبدیل شد

ترسناک ترین هتل های جهان

هتل امیلی مورگان واقع در تگزاس یک مرکز پزشکی از سال 1924 تا 1976 که دارای کوره‌سوزی، بخش روان‌پزشکی و سردخانه بود. با این حال، زمانی که این ساختمان به سبک گوتیک در سال 1984 به یک هتل تبدیل شد، برخی از تاریخ آن محو نشد!

وب‌سایت رسمی این هتل که یکی از ترسناک ترین هتل های جهان است، حوادث غیرقابل توضیح متعددی را گزارش کرده‌است؛ به عنوان مثال، در نیمه شب، تلفنی زنگ می‌خورد، اما سکوت میان خط طنین‌انداز می‌شود. بالشت‌های تازه چیده‌شده روی زمین پراکنده می‌شوند. وان حمام پر از آب می‌شود. همچنین مهمانان درباره زنی سفیدپوش صحبت کرده‌اند که در راهروهای هتل سرگردان است. مردم نیز چیزهایی شنیده‌اند که تصور می‌کنند چرخ دستی‌های بیمارستان در راهروها وجود دارد و بوی ضدعفونی‌کننده در طبقه چهاردهم می‌پیچد.

هتل کرسنت 1886 و اسپا- چشمه یورکا

هتل کرسنت از زمان آغاز به کار خود در سال 1886 به عنوان یک استراحتگاه لوکس اسپا، یک مدرسه برای زنان جوان، یک کالج و غیره شروع به خدمت‌رسانی کرد. در سال 1937، زمانی که مخترعی به نام نورمن جی بیکر، هتل را خریداری کرد و آن را به یک بیمارستان آزمایشی سرطان تبدیل کرد، داستان این استراحتگاه تغییری عجیب پیدا کرد؛ به طوری که اکنون یکی از خوفناک‌ترین هتل های جهان است. بیکر که خود را به عنوان یک پزشک نشان می‌داد، آزمایش‌هایی را در زیرزمین برای درمان سرطان انجام داد و بیماران ناآگاه خود را کشت. در نهایت، بیکر به دلیل کلاهبرداری زندانی شد و در دهه 1940، بیمارستان دوباره توسط صاحبان جدیدش به هتل تبدیل گشت.

سال‌ها پس از درگذشت بیکر در سال 1958، مهمانان ادعا کرده‌اند که روح او را در حالی که کت و شلواری دو تکه پوشیده‌است، سرگردان در محل دیده‌اند.

اگر علاقه‌مند به دیدن دیگر ارواح ساکن هتل، مایکل و تئودورا (پرستار سابق) هستید، تورهای شبانه ارواح را برای تجربه‌ای ترسناک در آنجا رزرو کنید.

هتل Pfister، میلواکی؛ یکی از ترسناک ترین هتل های تاریخی جهان

هتل Pfister، میلواکی

این بنای تاریخی که یک هتل برتر برای بیش از یک قرن است، میزبان تیم‌های حرفه‌ای بیسبال و بسکتبال است. با این حال، هتل Pfister در حال حاضر یک مقصد مشهور به دلیل ساکنان شبح‌وار آن است.

بازیکنان لیگ برتر بیسبال (MLB) موارد مختلفی از اتفاقات ماوراء‌الطبیعی را در طول اقامت خود در هتل بازگو کرده‌اند. آدریان بلتر، بازیکن تیم لس آنجلس داجرز، لحظاتی را به یاد می‌آورد که صدای تق تقی در راهرو و درِ اتاقشش را شنید، با وجود اینکه کسی در آنجا حضور نداشت.

کارلوس گومز، بازیکن حرفه‌ای بیسبال از تیم دوقلوهای مینه‌سوتا، می‌گوید در تاریکی شب صداهایی شنیده و شاهد روشن شدن اسرارآمیز آی‌پاد خود بود. سپس دستگاه به شدت لرزید و روی زمین افتاد. نظر شما چیست؟ مایلید مانند این بازیکنان، شب را در یکی از اتاق‌های ترسناک ترین هتل های جهان بگذرانید؟

هتل چلسی، شهر نیویورک؛ یکی از ترسناک ترین هتل های جهان 

هتل چلسی محل استراحت نویسندگان و هنرمندان افسانه‌ای مانند جیمی هندریکس، مارک تواین، باب دیلن و جیم موریسون بوده‌است. با این حال، مهمانان در طول سا‌ل‌ها، اتفاقات ماوراء‌الطبیعی زیادی را در آنجا تجربه کرده‌اند.

یکی از این ماجراها، داستان‌ شاعر معروف، دیلن توماس است. او در سال 1953 در حالی که در این هتل اقامت داشت، به دلیل مصرف مشروبات الکلی درگذشت. جالب است بدانید که تا به امروز مردم بوی الکل را در راهروهای آنجا تجربه کرده‌اند. 

حادثه دیگر مربوط به مرگ وحشتناک نانسی اسپانگن، دوست دختر بیسیست گروه پانک راک است. جسد او در اتاق 100 با ضربات چاقو کشنده که ظاهراً توسط پارتنر موسیقیدانش، سید، وارد شده‌بود، پیدا شد. این نوازنده به قتل متهم شد اما قبل از محاکمه درگذشت. گفته می‌شود که روح‌های شکنجه‌شده این زوج هنوز در هتل نیویورک اقامت دارند تا آنجا را در فهرست وحشتناک ترین هتل های جهان قرار دهند.

هتل قلعه تولوچ، اسکاتلند؛ از خوفناک ترین هتل های تاریخی جهان

ترسناک ترین هتل های جهان

به محض ورود به این هتل که در ارتفاعات اسکاتلند قرار دارد، با عطر متمایز سوختن چوب مواجه می‌شوید. این هتل قرن دوازدهمی یکی از معدود مکان‌هایی است که هر زمان که از آن بازدید کنید، هنوز هم شومینه‌های سنگی و مبلمان عتیقه اصلی را در آنجا پیدا خواهیدکرد.

قلعه تولوچ به خاطر ارواح متعددش معروف است؛ اما بیشترین موردی که درمورد آن صحبت می‌شود و دیده شده، الیزابت دیویدسون است که به بانوی سبز نیز معروف است. بانوی سبز در یکی از ترسناک ترین هتل های جهان. وهم‌انگیز است، مگر نه؟

لافوندا در پلازا – سانتافه، نیومکزیکو

قدمت La Fonda در پلازا به سال 1607 برمی‌گردد و آنجا را به یکی از قدیمی‌ترین و ترسناک ترین هتل‌های ایالات متحده تبدیل می‌کند. در طول سال‌ها مهمانان بسیاری حضور ارواح را در آنجا گزارش کرده‌اند؛ از جمله روح یک قاضی و جان پی اسلاو که در سال 1867 در لابی هتل مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. 

یکی دیگر از وقایع هولناک، یک فروشنده بود که در بازی ورق سرنوشت‌ساز، خسارت بالایی دید. او که به اعماق ناامیدی رانده شده‌بود، پرید و در چاهی که درست بیرون سالن قمار هتل قرار داشت، غرق شد. طبق گزارش‌ها، بازدیدکنندگان، روح او را دیده‌اند که از فواره بلند شد. برخی دیگر نیز در این هتل ظاهر عروس جوانی را دیده‌اند که در ماه عسل به قتل رسید.

WelcomHeritage Fernhills Royal Palace، اوتی، هند

WelcomHeritage Fernhills Royal Palace، اوتی، هند

این هتل که بر اساس معماری کلاسیک بریتانیا ساخته شده‌است، زمانی اقامتگاه تابستانی مهاراجه میسور بوده. این مکان زمانی محبوبیت پیدا کرد که فیلم Raaz  به کارگردانی ویکرام بهات در آنجا فیلمبرداری شد. در طول فیلمبرداریِ این فیلم ترسناک بود که افراد متوجه اتفاقاتی عجیب و ماوراءالطبیعی در آنجا شدند.

شایعات حاکی از آن است که ساروژ خان طراح رقص و خدمه‌اش در هتل اقامت داشتند و یک شب با صدای جابه‌جایی اثاثیه در طبقه بالا از خواب بیدار شدند. وقتی برای کمک تماس گرفتند، کسی جواب نداد. روز بعد وقتی از مسئول پذیرش پرسیدند، فهمیدند که هتل اصلا طبقه اول ندارد! همانطور که خواندیم، یکی از ترسناک ترین هتل های جهان هم در هند قرار گرفته‌است.

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله خواندیم، هتل هایی وجود دارند که عنوان ترسناک ترین هتل های جهان را به خود اختصاص داده‌اند. این هتل‌ها به دلیل تاریخ وحشتناک و اتفاقاتی مبنی بر حضور ارواح، فضایی وهم‌انگیز دارند. اگر شما باشید، حاضرید یک شب را در این نوع هتل‌ها سپری کنید؟

نظرات کاربران