اطلاعات پرواز ترمینال های فرودگاه مهرآباد

اطلاعات پرواز ترمینال های فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد یکی از پرترددترین فرودگاه‌های کشور است که هر روز تعداد زیادی مسافر را بین شهرهای مختلف ایران جابه‌جا می‌کند. این فرودگاه تا قبل از ساخت فرودگاه امام خمینی (ره) و انتقال پروازهای خارجی به این فرودگاه، از نظر تعداد پروازهای داخلی در جایگاه اول کشوری قرار داشت.  اگر شما هم بلیط پروازتان را تهیه کرده باشید احتمالا برایتان سوال پیش آمده که برای کدام پرواز به کدام ترمینال بروم؟ این فرودگاه شش ترمینال دارد که ترمینال 1 و 2 به پروازهای داخلی، ترمینال‌ 4 به پروازهای خروجی و ترمینال 6 به ورود مسافران پروازهای داخلی اختصاص یافته است.

بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما تهران با سه کلیک خوبه!

ترمینال 1 و 2 فرودگاه مهرآباد

اطلاعات پرواز ترمینال های فرودگاه مهرآباد

ترمینال 1 و ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد در کنار هم قرار دارد. همچنین در نزدیکی ترمینال 1 و 2 یک ایستگاه مترو قرار دارد که در مسیر ویژه خط 4 مترو تهران جابه‌جا می‌شود. 

پرواز آوا ایر ترمینال 2

آوا ایر، شرکت هواپیمایی جدیدی که به تازگی در آسمان ایران به پرواز درآمده است، تمامی پروازهای داخلی خود را از ترمینال دو فرودگاه مهرآباد انجام می‌دهد. این ایرلاین تازه تأسیس، در ابتدا مسیرهای داخلی را پوشش داده و برنامه‌ریزی‌هایی برای گسترش فعالیت‌های خود به مقاصد بین‌المللی نیز دارد. با بهره‌گیری از امکانات ترمینال دو، آوا ایر امیدوار است تجربه‌ای راحت و به‌یادماندنی را برای مسافران خود فراهم آورد.

ترمینال 4 و 6 فرودگاه مهرآباد

ترمینال‌های 4 و 6 هم مانند دو ترمینال یک و دو در نزدیکی هم قرار دارد. فاصله ترمینال 1 و 2 تا ترمینال‌های 4 و 6 حدود 10 دقیقه پیاده‌‌ و 3 دقیقه با خودرو است. همچنین دومین ایستگاه مترو فرودگاه در نزدیکی این دو ترمینال واقع شده است. 

اطلاعات پرواز ترمینال های فرودگاه مهرآباد؛ کدام پرواز کدام ترمینال؟

اگر مبدا بلیط هواپیمای شما تهران و مقصد یکی از شهرهای ایران است با توجه به شرکت هواپیمایی‌تان باید به یکی ترمینال‌های 1، 2 و 4 بروید. در صورتی که از شهر دیگری به فرودگاه مهرآباد می‌آیید با توجه به شرکت هواپیمایی که بلیط‌تان را از آن تهیه کرده‌اید باید به یکی از ترمینال‌های 1، 2 و 6 بروید. در جدول زیر با جزئیات بیشتری و با توجه به شرکت‌های هواپیمایی برایتان مشخص کرده‌ایم به کدام ترمینال بروید. 

اطلاعات پرواز ترمینال های فرودگاه مهرآباد
شرکت هواپیماییپرواز ورودیپرواز خروجی
ماهانترمینال 6ترمینال 4
ایران ایرترمینال 2ترمینال 2
کیش ایرترمینال 1ترمینال 1
معراجترمینال 2ترمینال 2
اروانترمینال 1ترمینال 1
آسمانترمینال 6ترمینال 4
آتاترمینال 2ترمینال 2
سپهرانترمینال 6ترمینال 4
قشم ایرترمینال 2ترمینال 2
وارشترمینال 1ترمینال 1
یزد ایرترمینال 6ترمینال 4
فلای پرشیاترمینال 6ترمینال 4
کارونترمینال 2ترمینال 2
پارسترمینال 6ترمینال 4
ساهاترمینال 6ترمینال 4
ایران ایر تورترمینال 2ترمینال 2
تابانترمینال 6ترمینال 4
چابهارترمینال 1ترمینال 1
کاسپینترمینال 6ترمینال 4
اترکترمینال 6ترمینال 4
زاگرسترمینال 1ترمینال 1
پویاترمینال 6ترمینال 4

نظرات کاربران