021-22222426

بلیط هواپیما ایروان

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایروان

ایروان یکی از مقاصد محبوب گردشگری ایرانیان است و به صورت هرساله خیل عظیمی‌از مردم ایران این شهر را به عنوان هدف توریستی خود انتخاب می‌کنند. داشتن فرهنگ و آداب رسوم نزدیک به ایران و همچنین جاذبه‌های گردشگری متعدد از جمله اصلی‌ترین دلایل محبوبیت ایروان به شمار می‌رود و با سفر به این شهر می‌توانید از جاذبه‌های تاریخی و تفریحی متعددی دیدن کنید. اما برای سفر به ایروان راه‌های مختلفی وجود دارد که هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را خواهند داشت. سفر هوایی به ایروان به دلیل سهولت در جابجایی و همچنین نیاز به وقت کمتر، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل اغلب ایرانیان این روش را برای سفر خود انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید که پرواز ایران به ایروان توسط ایرلاین‌های مختلف هواپیمایی صورت میگیرد و بهتر است قبل از رزرو بلیط هواپیما با مواردی آشنایی داشته باشید تا دچار هیچ گونه سردرگمی‌نشده و بهترین مورد را برای سفر خود انتخاب نمایید. تا چندی پیش برای خرید بلیط هواپیما باید به یکی از آژانس‌های مسافرتی سطح شهر مراجعه می‌شد اما امروزه به سهولت و از طریق آژانس‌های اینترنتی می‌توان این کار را به انجام رساند. یکی از مهمترین مزیت‌های آژانس‌های گردشگری اینترنتی ارائه کلیه خدمات مربوط به سفر است. به گونه ای که تمامی‌امورات مسافرتی خود را در سامانه آنها مدیریت خواهید کرد.

راهنمای خرید اینترنتی پرواز ایروان

خرید از آژانس‌های مسافرتی سطح شهر به گونه‌ای بود که ابتدا باید به صورت حضوری به یکی از آژانس‌ها مراجعه می‌کردید اما رزرو بلیط از وب سایت‌های اینترنتی بسیار ساده‌تر بوده و می‌توان تنها در عرض چند دقیقه کلیه امورات مسافرتی را مدیریت کرد. البته باید در انتخاب آژانس گردشگری نهایت دقت خود را بکار گیرید تا بهترین نتیجه را دریافت کرده و از رزرو هتل و بلیط خود اطمینان داشته باشید. سه کلیک بهترین شرایط را برای رزرو بلیط هواپیما فراهم کرده تا بتوانید تنها در عرض چند دقیقه اقدام به انجام امورات رزرواسیون نمایید. برای رزرو بلیط هواپیما ایروان ابتدا باید بر روی آیکون رزرو بلیط هواپیما کلیک کرده و در صفحه بعد تاریخ رفت و برگشت و همچنین مقصد را مشخص نمایید. پس از به نمایش درآمدن بلیط‌های هواپیما می‌توانید از طریق فیلترهای کنار صفحه، جستجو ر اختصاصی‌تر نموده و تنها بلیط‌هایی را مشاهده کنید که طبق خواسته شما هستند.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ایروان

انتخاب زمان مناسب برای رزرو بلیط هواپیما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید بدانید که چه زمانی برای سفر به ایروان مناسب‌تر است تا برنامه سفر خود را طبق آن تعیین کنید. ارمنستان از آب و هوایی مشابه با مناطق شمالی ایران برخوردار است و تابستان‌هایی گرم را در آن شاهد خواهیم بود. اما انتخاب بهترین زمان سفر به ایروان وابسته به موارد مختلفی است که در ادامه به بررسی این عوامل پرداخته‌ایم: -آب و هوا: آب و هوا به عنوان اصلی‌ترین عامل تاثیرگذار بر انتخاب زمان مناسب برای سفر است. اگر بخواهیم بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ایروان را از نظر آب و هوا بررسی کنیم باید گفت: فصل بهار و اوایل فصل پاییز بهترین شرایط را برای سفر دارند و در فصل تابستان نیز می‌توان از گشت و گذار در این شهر لذت برد. زمستان‌های ایروان سرد بوده و به همین دلیل کمتر گردشگری این فصل را برای سفر خود انتخاب می‌کند. -هزینه‌های سفر: میزان هزینه‌های سفر از دیگر عوامل مهم برای انتخاب زمان مناسب سفر است. هزینه‌های سفر به هریک از نقاط مختلف جهان با یکدیگر متفاوت هستند و هزینه‌های سفر به ایروان برای ایرانیان مناسب‌تر از سایر مناطق خارجی است و به همین دلیل اغلب ایرانیان این شهر را برای گشت و گذار خود انتخاب می‌کنند. اما بهترین زمان با نازلترین میزان هزینه‌ها را می‌توان به فصل زمستان نسبت داد چرا که در این مواقع میزان مسافران کمتر بوده و مراکز خدماتی با هزینه‌های پایین‌تری در خدمت مسافران خواهند بود.

فرودگاه ایروان

داشتن اطلاعات از فرودگاه ایروان باعث می‌شود که بتوانید با نحوه رفت و آمد و وسیله‌های نقلیه فرودگاه آشنایی کرده و بدون سردرگمی‌خود را به مرکز شهر برسانید. سه کلیک امکاناتی را فراهم کرده که بتوانید از بخش فیلترهای صفحه، جستجو را اختصاصی کرده و پروازهایی را انتخاب کنید که در فرودگاه مورد نظر شما فرود می‌آیند. ایروان تنها یک فرودگاه به نام زوارتنوتس دارد که تنها فرودگاه بین‌المللی پایتخت ارمنستان بوده و امکانات متعددی را در خود جای داده است. این فرودگاه در 12 کیلومتری غرب ایروان واقع شده و بسیاری از هواپیماهای جهانی در این فرودگاه به زمین می‌نشینند. پس از فرود در فرودگاه ایروان می‌توان با استفاده از تاکسی یا اتوبوس خود را به مرکز شهر رساند.

تفاوت قیمت بلیط‌‌های سیستمی‌و چارتر ایروان

بلیط‌های هواپیما در حالت کلی به دو نوع سیستمی‌و چارتر دسته‌بندی می‌شوند که منظور از بلیط‌های سیستمی‌همان بلیط‌های معمولی است که از مدت‌ها قبل پرواز به فروش می‌رسند. این بلیط‌ها میزان قیمت ثابتی از همان ابتدای ارائه داشته و میزان قیمت آن برای بزرگسالان و کودکان متفاوت خواهد بود. چنانچه از موعد سفر خود اطمینان داشته و یا سفر مهمی‌پیش رو دارید توصیه می‌کنیم که بلیط‌های سیستمی‌را برای پرواز خود انتخاب کنید. این نوع بلیط‌ها امکان کنسلی داشته و با کسر مقداری از وجه بلیط می‌توان از پرواز صرف نظر کرد. بلیط‌های چارتر از دیگر نوع بلیط‌های پروازی هستند. این بلیط‌ها هیچگونه تفاوتی از نظر میزان خدمات با بلیط‌های سیستمی‌ندارند و تنها تفاوت آنها مربوط به قیمت می‌شود. بلیط‌های سیستمی‌به صورت عمده توسط شرکت‌های چارترکننده خریداری شده و به صورت اختصاصی به فروش می‌رسند. قیمت گذاری بلیط‌های چارتر بستگی به شرکت چارتر کننده داشته و در مواقع مختلف نوساناتی خواهد داشت. بلیط‌های چارتر در صورت بالا بودن میزان تقاضا میزان قیمت بالاتر و در مواقع کم‌تردد قیمت ارزان‌تری دارند. سه کلیک در تمامی‌مواقع بلیط‌های چارتر ایروان را به نمایش درآورده و می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به رزرو بلیط مورد نظر خود نمایید.

راهنمای مختصر سفر به ایروان

جاذبه‌های گردشگری ایروان

در بررسی جاذبه‌های ایروان باید گفت: جاذبه‌های گردشگری این شهر به دو نوع تفریحی و تاریخی تقسیم می‌شوند که هریک از آنها طرفداران خاص خود را خواهند داشت. در ادامه به برخی از مهمترین جاذبه‌های این شهر دیدنی اشاره کرده‌ایم: -دژ اربونی: دژ اربونی به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های ایروان شناخته می‌شود که قدمتی 3 هزار ساله داشته و در ارتفاعی حدود 1000 متر واقع شده است. این دژ حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و به عنوان یکی از زیباترین سازه‌های ساخته شده در دوران پادشاهی اورارتو شناخته می‌شود.

 • میدان جمهوری ایروان: میدان جمهوری یکی از مشهورترین دیدنی‌های شهر ایران است که نمادی از سبک شوروی به شمار می‌آید. در اطراف این میدان می‌توان تلفیقی از سازه‌های قدیمی‌و مدرن را در کنار یکدیگر نظاره‌گر شد.
 • خانه اپرا: خانه اپرا ایروان با معماری فوق العاده خود توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهد کرد. ورودی اصلی این سازه از سمت میدان آزادی بوده و می‌توان از ورودی دوم آن که متعلق به تالار کنسرت خاچاطوریان است نیز استفاده کرد. -میدان آزادی: همانطور که در بخش قبل نیز اشاره شد، میدان آزادی در کنار خانه اپرا واقع شده و به همین دلیل بخشی از محوطه خانه اپرا محسوب می‌شود.
 • کاسکاد: کاسکاد ایروان یکی از فضاهای سبز کوچک ایروان است که در بخش شمالی خانه اپرا واقع شده است. در این بخش می‌توانید مجسمه‌هایی از هنرمندان مشهور جهان را نظاره کنید.

مراکز خرید ایروان

خرید یکی از موارد جدایی ناپذیر از مسافرت‌ها است و در سفر به ایروان حتما به فکر خرید سوغاتی برای دوستان و آشنایان خود خواهید بود. هزینه‌های مناسب خرید از این شهر نیز باعث شده که توجه بسیاری از گردشگران به خرید از مراکز خرید این شهر جلب شود. از جمله مهمترین مراکز خرید ایروان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: -مرکز خرید دالما گاردن: دالما گاردن به عنوان قدیمی‌ترین مرکز خرید ایروان شناخته شده و می‌توان فروشگاه‌های شیک و برند بسیاری را در آن مشاهده کرد. رستوران‌ها، کافه‌ها و فست فودهای متعددی در این مرکز فعالیت دارند و می‌توانید از بولینگ و سینما نیز استفاده کنید. -مرکز خرید تاشیر استریت شاپینگ گالری: این مرکز خرید برای خاص پسندها انتخاب مناسبی است چرا که یکی از مراکز خرید گران و خاص شهر ایروان است. در طبقه همکف مرکز خرید تاشیر استریت بخشی مخصوص نگهداری کودکان در نظر گرفته شده که والدین با خیال راحت فرزند خود را به مسئولین این بخش سپرده و به خرید بپردازند. -ایروان مال: ایروان مال یکی از شلوغ‌ترین مراکز خرید این شهر به شمار می‌رود چرا که هر نوع جنسی را می‌توان از فروشگاه‌های آن خریداری کرد.

غذاها و رستوران‌های ایروان

در سفر به نقاط مختلف جهان شکم‌گردی و آشنایی با فرهنگ غذایی یکی از کارهایی است که حتما باید به انجام برسد. مردم ایروان به خورد و خوراک اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و از این رو تنوع غذایی بسیاری را در این شهر شاهد هستیم. غذاهای مختلفی در رستوران‌های ایروان سرو می‌شود که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره کرده‌ایم:

 • شامپوز: همان گوشت مزه دار شده است که به همراه سبزیجات مختلف به سیخ کشیده شده و مزه بسیار لذیذی دارد.
 • کله پاچه: کله پاچه به عنوان یکی از معروف‌ترین غذاهای ایروان شناخته می‌شود که از پا و سر گوسفند و یا قسمت‌های مختلف بدن گاو تهیه می‌شود.
 • قاپاما: قاپاما با استفاده از کدو تنبل به همراه مواد مغذی دیگر پخته شده و می‌تواند انتخابی مناسب برای شکم گردی باشد.
 • مانته: مانته یکی از غذاهای سنتی ارمنی‌ها است که به صورت کوفته‌ای سرو می‌شود.
 • دلمه: دلمه برای ایرانیان نامی‌آشناست که در رستوران‌های ایروان نیز می‌توانید از طعم لذیذ آن لذت ببرید. رستوران‌های متعددی در جای جای نقاط ایروان فعالیت می‌کنند که البته هریک از آنها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته و غذاهای مختلفی را سرو می‌کنند. از جمله مهمترین رستوران‌های ایروان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • رستوران لواش: این رستوران یکی از رستوران‌های لوکس و باکیفیت ایروان است که منویی کامل از انواع اقسام غذاهای محلی و بین‌المللی داشته و با فضای آرام و دلنشین خود محلی مناسب برای سرو وعده‌های غذایی است.
 • رستوران ماموور: رستوران ماموور دارای فضایی آرام و رمانتیک است که اجرای موسیقی زنده به زیبایی هرچه تمام‌تر آن می‌افزاید. منو این رستوران انواع غذاهای کلاسیک را در خود جای داده و مناسب برای خاص پسند‌ها است.
 • رستوران مر تاقه: مر تاقه برای دوستداران فست فود بهترین انتخاب خواهد بود چرا که طعم پیتزا‌های آن را هرگز فراموش نخواهید کرد.

سوغاتی‌های ایروان

خرید سوغاتی یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر از مسافرت‌ها است و با سفر به ایروان می‌توانید اجناس مختلفی را به عنوان سوغاتی برای دوستان و آشنایان خود خریداری کنید. از جمله سوغاتی‌های معروف ایروان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیورآلات ارمنی: زیورآلات از قدیم الایام به عنوان صنعت ارمنی‌ها به شمار می‌رود و می‌توانید بهترین زیورآلات ساخته دست را در ایروان تهیه کنید. -ساز دودوک: دودوک ساز ملی ارمنی‌ها است که از تمامی‌شهرهای آن می‌توان خریداری کرد.
 • سنگ ابسیدین: سنگ ابسیدین ماده اولیه بسیاری از صنایع دستی ایروان است که زیبایی خاصی داشته و می‌تواند یکی از بهترین سوغاتی‌های ایروان باشد.
 • خاچکار
 • فرش

پر طرفدارترین بلیط پروازی

پر ترددترین مسیرهای پروازی به ایروان

سوالات متداول
بالای صفحه