مخوف ترین جاذبه های گردشگری دنیا

در این مطلب از سه کلیک همت گماشته ایم که شما را با جاذبه های ترسناک دنیا آشنا کنیم، پس ما را همراهی کنید تا با این مکان ها آشنا شوید.

مخوف ترین جاذبه های گردشگری دنیا

در حالی که جمع کثیری از گردشگران به دنبال مکان هایی زیبا و رمانتیک برای سفر هستند افرادی ماجرا جو وجود دارند که صرفا برای بازدید از جاذبه های ترسناک دنیا راهی کشورهای دیگر می شوند.

اخیرا در دنیا یک مدل گردشگری با نام گردشگری سیاه یا گردشگری تاریک طرفداران بسیاری پیدا کرده است. تصورش را بکنید که کسی برای غم و غصه و عجیب تر برای ترسیدن وارد خاک کشوری دیگر شود.

در این نوع از گردشگری ها فرد تمایل به دیدن آثار تاریخی مخوف و وحشتناک و یا بازدید از وقایع ترسناک دارد. شما جزو کدامیک از گردشگران هستید؟ کسانی که هزینه اختصاص می دهند برای لذت بردن از سفر یا وحشت زده شدن؟ در اینجا با مخوف ترین آثار گردشگری سیاه آشنا شوید.

غار تونیچیل مونگال یکی از جاذبه های ترسناک دنیا

غار تونیچیل مونگال  یکی از جاذبه های ترسناک دنیا

کشور بلیز واقع در آمریکای جنوبی شهرت زیادی در دنیا دارد دلیل آن هم کشف یافته های شگفت انگیز و و عجیبی است که در یکی از غار های این کشور به نام غار تونیچل مونگال رخ داده است. در این غار عجیب و غریب حدودا 9566 قطعه استخوان کشف شده است. محققان بر این باورند که این استخوان ها متعلق به بچه هایی است که سن آن ها بین 4 تا 10 سال بوده که طی مراسمی سنتی و دیرینه برای رب النوع باران، روشنایی و یا آب قربانی می شدند.

جنگل خود کشی یکی دیگر از جاذبه های ترسناک دنیا

یکی از مخوف ترین مکان های روی زمین جنگل اوکیگاهارا است. هر کسی پا به این جنگل می گذارد یا با خوردن مواد سمی وکشنده خودکشی می کند و یا با حلقه آویز کردن خود از درختان به زندگی خود پایان می دهد. این جنگل در بین ژاپنی ها عنوان بهترین جا برای مردن را به خود اختصاص داده است.

از دیگر جاذبه های ترسناک دنیا کلیسای استخوان ها

 از دیگر جاذبه های ترسناک دنیا کلیسای استخوان ها

اگر به کشور پرتغال رفتید حتما از کلیسای استخوان ها بازدید کنید که دیواره های آن توسط استخوان های آدمی زاد پوشیده شده است. این کلیسای معروف که از جاذبه های ترسناک دنیا هم به شمار می آید یک اتاق کوچک دارد که قریب به 5000 استخوان آدمی زاد در آن دیده می شود. فضای کوچک کلیسا در قرن شانزدهم میلادی بنا شد آن هم بدست یک راهب فرقه فرانسیس مقدس. در آن دوره مردم شهر با مشکل اساسی جایی برای دفن کردن استخوان های بیرون آمده از قبور مرده ها روبرو بودند. بدین ترتیب راهبان شهر برای حل این مشکل راهکاری عجیب و غریبن پیشنهاد دادند نظر آن ها این بود که با استخوان های برآمده از قبر در و دیوار کلیسا ها را مزین کنند با این ایده هم کلیسا ها خلوت نمی ماند و هم شهر شان یک گورستان تر و تمیز داشت.

غارهای کنایان از جاذبه های ترسناک دنیا

غارهای کنایان از جاذبه های ترسناک دنیا

دست نخورده ترین مومیایی ها را می توان در غار های دست ساز بشر در کابایان پیدا کرد. این غار ها در شهر فیلیپین جا خوش کرده اند قدمت این مومیایی ها مربوط به سال 1200 تا 1500 قبل است، که به روشی متفاوت مومیایی شده اند. در واقع این مومیایی ها در تابوت هایی ویژه به شکل چمباتمه قرار می گرفتند. مردم کابایان معتقدند که ارواح این مومیایی ها در منطقه سرگردانند و شاهد رفتار وکردار آن ها هستند.

امروزه از این مومیایی ها در شرایط امنیتی پیچیده ای نگهداری می شود. داستان امنیتی کردن هم از هنگامی استارت خورد که مردم رفته رفته مومیایی های خانواده و نزدیکان شان را به خانه ها یشان می بردند، چون دوست نداشتن که اجساد بزرگان و یا اجداد و بستگانشان در معرض دید عموم باشد.

شهر مردگاناز مخوف ترین جاذبه های ترسناک دنیا

شهر مردگاناز مخوف ترین  جاذبه های ترسناک دنیا

شهر مرده های روسیه در تپه ای صعب العبور قرار گرفته است و اما دلیل اینکه چطور شد که این تپه به مکانی برای گورستان تبدیل گشت: داستان این شهر مردگان روسیه مربوط به قرن 14 میلادی است درست همان هنگامی که مردم اوستیای در پنج تپه گردا گرد شهر مشغول زندگی بودند. از آنجایی که زمین مناسب برای زیستن در سرزمین آن ها به ندرت پیدا می شد، مردم تصمیم گرفتند غیر قابل استفاده ترین مکان را به قبرستان مرده هایشان اختصاص بدهند. این طور بود که شهر مردگان روسیه بنا شد.

محلد ها معتقد بودن که اگر کسی به آن گورستان برود به دلیل ارواح گورستان یا مسیر دشوار و طاقت فرسای آن محال است، که زنده باز گردد. آداب دفن اجساد در این قبرسان اینطور بود، که اتاقک هایی درست می کردند و اجساد را با جامه ای که تن شان بود در آن می گذاشتند و به سرعت به خانه بر می گشتند.

بازار طلسم از وحشتناک ترین جاذبه‌های دنیا

بازار طلسم از وحشتناک ترین جاذبه‌های دنیا

بازارطلسم از جاذبه های ترسناک دنیا که در شرق آفریقا واقع شده وحشتناک ترین بازار دنیا است، این بازار مخوف از جاذبه های ترسناک دنیا در لومه پایتخت توگو بنا شده و درون این بازار میز های زیادی قرار دارد. بر روی آن ها اسکلت گوریل، پای فیل، پنجه شامپانزه و پای سگ و..گذاشته شده است که مردمان این اسکلت ها را برای نجات یافتن از شر امراض و مشکلات خریداری می کنند.

امروزه هر گردشگری که به این بازار وارد می شود نخست توسط یک طبیب سنتی معاینه می شود. هنگامی که درمان طبیب تمام شد، شروع می کند به نجوا با خدایان و تا زمانی که رضایت از پولی که به او می دهید، نداشته باشد نجوایش را ادامه می دهد. قیمت ثابت و یکسانی برای هر ویزیت در این بازار وجود ندارد.

جزیره هاشیما

جزیره هاشیما

هاشیما جزیره ای است با وسعت کم که در 15 کیلومتری نازاکی قرار دارد این جزیره در سال 1887 به منطقه ای مسکونی تبدیل شد. در آن زمان ازدحام جمعیت در جزیره آن قدر زیاد شد که در سال 1974 به علت شلوغی زیاد، معدن آن ریزش کرد و شمار زیادی در چشم به هم زدنی جان شان را از دست دادند.

و آن جزیره شلوغ به آنی جای خود را به شهر ارواح داد. در حال حاضر این منطقه خالی از سکنه است. ژاپنی ها هنوز معتقدند که صدای ناله و فریاد ارواح مهیب آن ارواح، در تاریکی و سکوت حاکم شب، در جزیره به گوش می رسد.

تپه صلیب ها یکی از متفاوت ترین جاذبه های ترسناک دنیا

ثپه صلیب ها یکی از متفاوت ترین  جاذبه های ترسناک دنیا

تپه صلیب ها از دور بیشتر به یک گورستان متروکه می ماند با اینکه در این تپه هیچ جسدی دفن نشده است. در قرن 14 میلادی مردم محلی، صلیب هایی را به علامت صلح طلبی در این تپه برافراشتند که تا به امروز کسی دلیل درست و حسابی برای نصب این صلیب ها بر روی زمین پیدا نکرده است. می گویند قریب به 50 هزار صلیب به دست مردم محلی در این تپه نصب شده و اوج نصب صلیب ها مقارن با جنگ جهانی دوم بوده است. مردم معتقد هستند که هر کسی موفق شود صلیبی در خاک این تپه فرو برد، آینده روشنی در انتظارش خواهد بود.

کلیسای سنت جورج

کلیسای سنت جورج

این کلیسای کوچک سال ها پیش رونق زیادی داشت، مردم روستای لوکاوا هرگز این کلیسای شهر را خالی نمی گذاشتند و متداول بود که مراسم مذهبی خود را در این کلیسا برپا می کردند. تا اینکه در سال 1968 میلادی بود در زمان تدفین یکی از اهالی روستا سقف کلیسا به یکباره و بی دلیل بر سر مردم فروریخت و جان جمع زیادی را گرفت. از آن سال مردم روستا هرگز به کلیسا نرفتند، زیرا دیگر کلیسا در نگاه شان مکانی شوم و بد یمن بود. تا جایی که مردم کلیسا را تخریب کردند اما بعد از مدتی کلیسا توسط یک هنرمند محلی به طرز خوفناکی طراحی و بازسازی شد. صدای ضجه و شیونی که از کلیسا به گوش می رسد در کنار مجسمه روح های سرگردان کاری کرد که آن کلیسای متروک علی رغم ترسناکی زیاد، به یکی از مقاصد گردشگری سیاه تبدیل شود.

قبرستان یهودیان از پر رمزو راز ترین جاذبه های ترسناک دنیا

قبرستان یهودیان از پر رمزو راز ترین  جاذبه های ترسناک دنیا

قبرستان یهودیان قدیمی تری قبرستان یهودیان در دنیا است که در مدت350 سال، بیشتر از 100 هزار جسد را در 12 لایه در دل خاک جا داده است. بین سال های 1439 تا 1787 یهودی ها اجازه نداشتند مرده های خود را در مکانی غیر از محله مختص یهودی نشین ژوژف دفن کنند. به همین دلیل با هر بار لایه ریزی سنگ های مقبره قدیمی تر از دل خاک بیرون می زدند و هم جوار سنگ مقبره های جدید قرار می گرفتند این کار تا جایی ادامه پیدا کرد که در حال حاضر 12 هزار سنگ قبر فشرده در وسط شهر پراگ قرار گرفته است.

معبد توفت از دیگر جاذبه های ترسناک دنیا

معبد توفت از دیگر جاذبه های ترسناک دنیا

مردم دوران باستان طی مراسمی خاص و در مکان هایی خاص بچه های خود را به پای رب النوع قربانی می کردند هنگام برگزاری مراسم کسی حق نداشت در زمان قربانی شدن کودکش شیون و زاری کند چرا که آن ها بر این باور بودند که با گریه و زاری ارزش قربانی در نگاه رب النوع کاسته می شود.

در سال 1921 باستان شناسان یکی از شگفت انگیز ترین معابد ویژه قربانی کردن کودکان را درتونس پیدا کردند. در این معبد که عنوان معبد توفت به آن اطلاق می شود تخت سنگ هایی بزرگ کنار هم قرار گرفته که مخصوص قربانی کردن کودکان بوده و نشان می دهد مردم تونس تعداد بی شماری کودک را با هم به پای رب النوع ها سر بریده اند. نگاره های تاریخی از این امر حکایت دارد که اجساد این کودکان قربانی شده بعد از مدتی بر اثر بروز قحطی در منطقه خورده شده اند.

دخمه گور های پاریس از عجیب ترین جاذبه های ترسناک دنیا

دخمه گور های پاریس از عجیب ترین  جاذبه های ترسناک دنیا

جالب است بدانید که زیر شهر زیبای پاریس چندین گروستان نسبتا بزرگ قرار گرفته است. که محل دفن شش هزار جسد است. این قبرستان های بزرگ از طریق کانال هایی به هم مرتبط می شوند از این رو به گور دخمه شهرت یافته اند. نگاره های تاریخی می گویند در زمان درگیری انقلاب فرانسه آمار قربانی ها به قدری زیاد شده بود که مردم دالانی دو سه کیلومتری زیر زمین می کندند و اجساد قربانی ها را به دالان ها منقل می کردند تا از بوی تعفن اجساد نجات پیدا کنند. می گویند اجساد در تاریکی شب و با نظارت یک کیشیش انجام می شده است. این امر تا دو سال طول کشید. طول این دخمه ها بین 180 تا 200 کیلوتر می باشد. تعداد زیادی از این گور دخمه ها همچنان دست نخورده باقی مانده اند. و به یکی از مقاصد گردشگری شهر پاریس تبدیل شده اند.

تابوت های آویزان سگادا

تابوت های آویزان سگادا

تحقیقات نشان مید هد که مرده ها نزد مردم قوم ایگوروت، منطقه ساگادا واقع در فیلیپین منزلت و ارج فراوانی داشته است. این قوم که از دو هزار سال قبل در این منطقه سکنی گزیده اند مرده ها را درون تابوت هایی مخصوص قرار می دادند بعد تابوت ها را با استفاده از میخ به صخره های محل زندگی شان آویخته می کردند آن ها طی مراسمی خاص تابوت ها را پیش از مرگ فرد، روی صخره ها آماده می گذاشتند و پس از مرگ شخص با تحمل مشقت و دشواری بی حد، درون آن می گذاشتند. تابوت ها مدتی بر فراز کوه ها باقی می ماندند و بعد به غار منتقل می شدند. مردم محلی معتقد بودند که ارواح مردگان با آویزان شدن به ارتفاعات صخره ها سریع تر و آسان تر وارد بهشت می شوند.

جزیره عروسک ها

جزیره عروسک ها

در مکزیک محلی به اسم کانال مخفی هوچیمیکو در نزدیکی مکزیکوسیتی واقع است که به جزیره عروسک ها مشهور می باشد. از درختان این جزیره عروسک هایی با چهره ایی مخوف و ترسناک آویزان شده است. شنیده شده که آویختن این تعداد عروسک وحشتناک بدست مردی بوده است که قریب 50 سال خانواده اش را رها کرد و به قصد بنا کردن این باغ مخوف راهی این جزیره شده است.

او همه روزه از زباله دادن های سطح شهر عروسک های دور ریخته شده را به باغ می آورد. سال ها پیش دختر بچه ای در کانالی در نزدیکی منزلش پیش چشمانش غرق شد در حالی که او نتوانست نجاتش بدهد. مرد مکزیکی هم بعد از آن خاطره تلخ با آویزان کردن عروسک ها در باغ می خواسته روح دختر بچه را از خودش خشنود نگه دارد. امروزه هم گردشگرانی که برای بازدید باغ می آیند عروسک هایی با خود آورده و به درخت ها آویزان می کنند.

نظرات کاربران