شرکت آسترین ایرلاینز
25 خرداد 1400
راهنمای سفر

از شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز چه می‌دانید؟

شرکت آسترین ایرلاینز، بزرگترین ناوگان هوایی کشور اتریش است که از ادغام دو شرکت آستریا ایر و آسترین ایرویز تشکیل شده است. این ادغام در سال 1957 صورت گرفت. اتریش در 1 آوریل 1918، هنگامی که مسیر خود را بین وین و کیف باز کرد، اولین اتصال هوایی بین المللی منظم جهان را برقرار کرد. در ابتدا، این خط هوایی فقط برای حمل و نقل پستی بود. در ژانویه 1918، خط وین به بوداپست نیز افتتاح شد.

لطفا تا انتهای این مطلب با سه کلیک همراه باشید تا در هنگام خرید بلیط هواپیما به مشکلی برنخورید!

زمانی که در سال 1955، اتریش توانست حاکمیت کامل خود را نسبت به فضای هوایی کشور خود بدست آورد، دو شبکه هوایی در قالب شرکت‌‌‌های آستریا ایر و آسترین ایرویز، تشکیل شدند. سپس در نتیجه ادغام این دو، مجموعه‌‌‌ای که امروزه با نام شرکت آسترین ایرلاینز می‌‌‌شناسیم، ایجاد شد. به آسترین ایرلاینز به اختصار آسترین نیز گفته می‌‌‌شود. جالب است بدانید که در دهه اول قرن بیستم این ناوگان توسط ناوگان مشهور لوفت‌‌‌هانزا خریداری شد و اکنون تحت فرمان این شرکت کار می‌‌‌کند.

کلاس‌‌‌های شرکت آسترین ایرلاینز

شرکت آسترین ایرلاینز، در قالب سه کلاس، پروازهای خود را ارائه می‌‌‌دهد. این سه کلاس بسته به امکاناتی که ارائه می‌‌‌دهند، قیمت متفاوتی نیز دارند.

کلاس Economy

با استفاده از این کلاس، می‌‌‌توانید سفری آرام را تجربه کنید. فضایی که در کلاس Economy در اختیار مسافران قرار می‌‌‌گیرد بسیار راحت است. وعده‌‌‌ها و میان وعده‌‌‌های غذایی متعدد و نوشیدنی از امکانات این کلاس است.

کلاس Premium Economy

پروازهای Premium Economy شرکت آسترین ایرلاینز، امکانات بیشتری از مورد قبلی ارائه می‌‌‌دهند. صندلی‌‌‌های راحت‌‌‌تر و فضای آزاد بیشتر برای مسافران از جمله این امکانات است. همچنین سرگرمی‌‌‌هایی برای مسافران در نظر گرفته شده است، که سفرهای طولانی را برای آن‌‌‌ها راحت‌‌‌تر می‌‌‌کند.

کلاس Business

این کلاس از پروازهای شرکت آستریا ایرلاینز، بیشترین امکانات را به مسافران خود ارائه می‌‌‌دهد، طبیعی است که گران‌‌‌تر از کلاس Economy نیز هست. در این نوع از سفر، مسافران از انواع امکانات رفاهی بهره-مند خواهند بود و برای سفرهای طولانی با خستگی کمتری روبرو می‌‌‌شوند. افرادی که با این کلاس مسافرت می‌‌‌کنند، این امکان را دارند تا بار بیشتری با خود حمل کنند و این که می‌‌‌توانند در فضای کابین با خود کیف دستی همراه داشته باشند. با توجه به این که در این کابین‌‌‌ها صندلی‌‌‌ها بعضاً یکی در میان فروخته می‌‌‌شوند، در نظر گرفتن چنین امکاناتی ممکن است.

ناوگان هوایی آسترین ایرلاینز

به عنوان یکی از بهترین ایرلاین‌‌‌های جهان، شرکت آسترین ایرلاینز از هواپیماهای باکیفیت و ایمنی در ناوگان خود استفاده می‌‌‌کند. این مجموعه اکنون بیش از 80 هواپیما در ناوگان خود دارد که از شرکت‌‌‌های بوئینگ، ایرباس، بومباردیر، فوکر و امبرر هستند.

این شرکت به دلیل طراحی‌‌‌هایی که روی کابین هواپیماهای خود انجام داده است نیز شهرت دارد. این طراحی‌‌‌ها به شیوه‌‌‌ای انجام می‌‌‌شوند که راحتی و کاربرد بیشتری داشته باشند.

مقاصد مسافربری آسترین ایرلاینز

این ناوگان به بسیاری از مقاصد گردشگری جهان پرواز دارد، که مجموعاً 130 پرواز مستقیم را شامل می‌شود. در بین این مقاصد نام تهران، شیراز و اصفهان نیز به چشم می‌‌‌خورد. کشورهایی که شرکت استرین ایرلاینز در پروازهای خود قرار داده است، در محدوده‌‌‌های اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای شمالی و کارائیب هستند.

ویژگی‌‌‌های برتر آسترین

شرکت آسترین ایرلاینز، کوچکترین امکانات رفاهی را با بهترین کیفیت و در انواع مختلفی ارائه می‌‌‌دهد. برای مثال درمورد وعده‌‌‌های غذایی، دست مسافران برای سفارش بسیار باز است. افراد می‌‌‌توانند در هنگام سفارش بلیط مشخص کنند چه نوع غذایی می‌‌‌خواهند و از بین موارد یک منوی 9 گانه آنچه دلخواهشان است را انتخاب کند. چنین ویژگی‌‌‌هایی اگرچه از دید برخی اهمیت چندانی ندارد، اما برا یافرادی که به سفرهای طولانی می‌‌‌روند یا سازمان‌‌‌هایی که درجه کیفی و ارزش شرکت‌‌‌های هوایی را مشخص می‌‌‌کنند بسیار مهم است.

استفاده از امکانات تفریحی و رفاهی مانند تلویزیون، گوش کردن به موسیقی و موارد این چنینی دیگر که در سفرهای طولانی مدت به تحمل سفر کمک می‌‌‌کند نیز در پروازهای این شرکت به خوبی تعبیه شده است.

جایگاه آسترین

صندلی های هواپیمایی اتریشی

شرکت آسترین ایرلاینز توانسته است 4 ستاره دریافت کند. این جایگاه به دلیل کیفیت ناوگان از لحاظ صندلی‌‌‌ها، خدمات، رفتار کارکنان، کیفیت غذا، کیفیت نوشیدنی‌‌‌ها، پاکیزگی و کیفیت پرواز بدست آمده است.

محدودیت‌‌‌های حمل بار در هواپیمایی آسترین ایرلاینز

مانند بسیاری از ناوگان‌‌‌های هوایی دیگر، شرکت آسترین ایرلاینز نیز از قوانین خاص خود درمورد حمل بار پیروی می‌‌‌کند. بر طبق این قوانین چنانچه مسافران بخواهند بیش از وزن مجاز بار حمل کنند، باید جریمه مربوط به آن را بپردازند. همچنین مشابه بسیاری دیگر، در پروازهای این شرکت نمی‌‌‌توانید در بار خود مواد منفجره یا بارهایی که به هر ترتیب موجب به خطر انداختن جان مسافران و خدمه می‌‌‌شود به همراه داشته باشید. برخی مواد غذایی را نیز نمی‌‌‌توانید وارد کابین کنید مگر این که از نظر وزن و بسته‌‌‌بندی استاندارهای اعلامی شرکت را داشته باشد.

حوادث هوایی

حادثه برای شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

پروازهای این شرکت تا به حال چند بار دچار حادثه شده‌‌‌اند، البته این حوادث از نظر تعداد و تلفات در سطح پایین قرار دارند.

  • 26 سپتامبر سال 1960، حادثه‌‌‌ای رخ داد که در طی آن 26 نفر از مسافران به همراه 5 نفر از خدمه کشته شدند.
  • 21 فوریه 1970، حادثه انفجار بمب موجب کشته شدن مسافران و خدمه شد.
  • 7 ژانویه 1997، پرواز برلین به وین توسط یک نفر ربوده شد، که در طی آن خلبان به خواسته هواپیما‌‌‌ربا که بازگشت به برلین بود عمل کرد. این حادثه تلفات جانی نداشت.
  • 5 جولای 2004، حادثه‌‌‌ای رخ داد که در طی آن خلبان مجبور به فرود آوردن هواپیما روی بستری برفی شد. در این حادثه تنها سه نفر از مسافران دچار جراحات سطحی شدند.
خدمه شرکت آسترین ایرلاینز

هواپیمایی آسترین؛ انتخابی مناسب

کشور اتریش توانسته است خط هوایی خود را به خوبی در سطح بهترین‌‌‌های جهان نگه دارد. برای افرادی که توانایی مالی کافی برای تهیه بلیت‌‌‌های آسترین دارند، این پروازها می‌‌‌توانند انتخاب مناسبی باشند. حال اگر شما از افرادی هستید که با این پروازها به سفر رفته‌‌‌اید، خوب است تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، تا در انتخاب به آن‌‌‌ها کمک کنید.

آمار و افتخارات شرکت آسترین ایرلاینز، نشان می‌‌‌دهد که این مجموعه تا به حال بسیار موفق عمل کرده است و نظر افرادی که از آن استفاده کرده‌‌‌اند نیز مهم است. تجربه شما از سفر با آسترین چیست؟

نظرات کاربران