معرفی ۱۰‌ موزه برتراز موزه‌های استانبول

استانبول یکی از شهرهای فرهنگی با تاریخچه‌ای غنی است که سالیانه جهانگردان و مورخان زیادی را از سراسر جهان برای بازدید ترغیب می‌کند. امروزه استانبول به عنوان پنجمین مقصد گردشگری جهان به حساب می‌آید. این شهر همانند پلی است که شرق و غرب را به یکدیگر متصل می‌کند و به عنوان تنها شهری در جهان که قاره‌های آسیا و اروپا از طریق آن از یکدیگر جدا می‌شوند شناخته می‌شود. البته اگر قصد خرید دارید این شهر می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای سفر باشد. اما عاملی که موجب می‌شود بازدید از استانبول ارزشمند شود، تاریخ و فرهنگ چشمگیر و پر جنب و جوش بودن آن است. بناهای تاریخی و موزه‌های متعددی در این شهر وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. هر یک از این موزه‌ها تاریخچه و اهمیت به خصوص خود را دارند. در این مقاله ما معروف‌ترین موزه‌های استانبول را به شما معرفی می‌کنیم.

موزه قصر توپکایی از عجیب ترین موزه های استانبول

موزه قصر توپکایی از عجیب ترین  موزه‌های استانبول

کاخ توپکایی از جمله میراث‌های غنی و دیدنی قرن ۱۵‌ام و دوره عثمانی است که ۴۰۰ سال به عنوان خوابگاهی برای سلطان‌های عثمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کاخ از قرن ۱۵‌ام تا قرن ۱۹‌ام به عنوان مرکز آموزشی، فرهنگی و اداری توپکایی فعالیت می‌کرد. شما می‌توانید با گشت‌وگذار در موزه قصر توپکایی از خنجر معروف الماس، لباس‌ها و سلاح‌هایی که در این موزه قرار دارند دیدن کنید. این موزه از جمله زیباترین موزه‌های شهر استانبول است که بازدید از آن به شدت توصیه می‌شود.

موزه ایاصوفیه استانبول از پر قصه ترین موزه‌های استانبول

ه ایاصوفیه استانبول از پر قصه ترین  موزه‌های استانبول

ایاصوفیه یکی از برجسته‌ترین سازه‌ها و موزه‌های استانبول و یک اثر هنری است. این سازه درخشان با موزاییک‌های طلایی خود به مدت ۹۱۶ سال به عنوان کلیسا فعالیت می‌کرد؛ اما بعدها این سازه به مسجد و موزه تبدیل شد. شما می‌توانید هنرمندی مسیحیان و مسلمانان را در ۵۶ متر گنبد بلند این مکان مشاهده کنید. موزاییک‌های دیدنی این کاخ از جلوه‌های زیبای امپراطوری بیزانس است و معماری چشم نوازی دارد.

موزه باستان شناسی استانبول

موزه ی باستان شناسی استانبول

این موزه که در نزدیکی موزه قصر توپکایی واقع شده و سه موزه مختلف دارد که گنجینه‌های مختلف باستان‌شناسی و هنری مربوط به تمدن‌های اولیه را به نمایش می‌گذارد. سه موزه مختلفی که زیرمجموعه موزه باستان‌شناسی استانبول هستند شامل موزه مشرق زمین شرقی، موزه باستان‌شناسی و موزه هنرهای اسلامی است. این موزه عالی منعکس‌کننده مجسمه کلاسیک استانبول است.

موزه اتوموبیل بنیاد صبری آرتام استانبول از محبوب ترین موزه‌های استانبول

موزه ی اتوموبیل استانبول

این موزه یک مکان مناسب برای بازدید علاقمندان از اتومبیل است و مجموعه‌ای گسترده از اتومبیل‌های عتیقه را از دوره‌های مختلف تاریخی در خود جای داده است. با بازدید از این موزه شما می‌توانید تخصص فنی کشور را در دوره‌های مختلفی مشاهده کنید. وسایل نقلیه مختلفی که در این موزه اتومبیل نگهداری می‌شوند، هر کدام تاریخچه و داستان مخصوص به خود را دارد و روایتی را برای شما بازگو می‌کند. در نتیجه بهتر است که در برنامه بازدید از موزه‌های استانبول، بازدید از موزه اتومبیل بنیاد صبری آرتام استانبول را جزء برنامه‌های خود قرار دهید و با داستان‌های تاریخی اتومبیل‌های مختلف آشنا شوید.

موزه نظامی استانبول فضایی متفاوت در موزه‌های استانبول

موزه نظامی استانبول فضایی متفاوت در  موزه‌های استانبول

موزه نظامی استانبول یک موزه جنگی است که مجموعه‌ای عظیم از سلاح‌های تاریخی، لباس‌های جنگی و ابزارهای ارتشی مربوط به دوره‌های زمانی مختلف را در خود جای داده است و تاریخ ارتش را در دوره‌های زمانی مختلف به نمایش می‌گذارد. از بین تمامی موزه‌های استانبول، این موزه یک مکان عالی برای علاقمندان به مسائل نظامی است و بازدید از آن می‌تواند یک گزینه عالی برای علاقمندان به ارتش باشد. از موارد قابل توجهی که در این موزه قرار دارند می‌توان به چادرهای شگفت‌انگیز، توپ‌ها و خمپاره‌های زمان عثمانی، یک اسلحه ریلی، هواپیما و هلی کوپتر اشاره کرد.

مادام توسو استانبول و محبوبیت آن در موزه های استانبول

مادام توسو یکی از  موزه‌های استانبول

محبوبیت زیاد مادام توسو موجب شده است که این موزه در طول زمان همواره مورد بازدید بسیاری از علاقه‌مندان به تاریخ قرار بگیرد. این موزه محبوب و دیدنی بیش از ۶۰ شخصیت محبوب تاریخی، فرهنگی، هنری، علمی، ورزشی و سیاسی ترکیه و جهان را از جمله مصطفی کمال آتاتورک، مولوی، سلیمان با شکوه، مسی ریحانا و… را شامل می‌شود. از آن‌جا که هزینه لازم برای رفتن به این موزه نسبت به سایر موزه‌های استانبول بیشتر است، توصیه می‌کنیم که بلیط خود را از قبل تهیه کنید تا مجبور نباشید در رفتن عجله کنید.

موزه ساکیپ سبانچی یکی از بهترین موزه‌های استانبول

موزه ساکیپ سبانچی یکی از بهترین  موزه‌های استانبول

موزه ساکیپ سپانچی از جمله بهترین موزه‌های باستان‌شناسی استانبول است که به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا از یکی از مرفه‌ترین محله‌های استانبول دیدن کنید. این موزه همواره نمایشگاه‌های موقتی را برگزار می‌کند تا مسافران بتوانند یک بازدید ارزشمند را تجربه کنند.

موزه اسباب بازی استانبول از جذاب ترین موزه‌های استانبول

موزه ی اسباب بازی استانبول

این موزه اولین و تنها موزه اسباب بازی در ترکیه است که توسط شاعر و نویسنده ترک آقای سونای آکین در ۲۳ آوریل ۲۰۰۵ افتتاح شده است. این روز، روزی است که حاکمیت ملی ترکیه و روز کودک را در این کشور جشن می‌گیرند؛ به همین علت این موزه در همین روز و به طور اختصاصی برای کودکان افتتاح شد. اسباب بازی‌های مختلفی در این موزه قرار دارند که شما می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. شما می‌توانید در صورت علاقه از این فروشگاه کتاب، سوغاتی و هدیه بخرید.

یکی از موزه های استانبول گالری هنری عشایر میراث فرهنگی

گالری هنری عشایر میراث فرهنگی استانبول از  موزه‌های استانبول

این موزه یکی دیگر از موزه‌های استانبول است که امکان کشف دنیای جادویی گلیم و فرش را برای شما فراهم می‌کند. این موزه از حمله بهترین موزه‌های میراث فرهنگی عشایر در استانبول است که دوستداران هنر و صنایع دستی می‌توانند از بازدید از آن لذت ببرند.

موزه هنرهای ترکی و اسلامی از موزه‌های استانبول

موزه هنرهای ترکی و اسلامی از  موزه‌های استانبول

در میان موزه‌های استانبول که به هنر مدرن مربوط هستند، موزه هنرهای ترکی و اسلامی، کاشی‌ها و قالیچه‌ها و بازسازی اتاق‌ها یا خانه‌های فرهنگ ترک و به خصوص عشایر را به نمایش می‌گذارد. از میان موزه‌های مختلف استانبول، موزه هنرهای ترکی و اسلامی مناسب‌ترین محل برای آشنایی با فرهنگ ترکیه و آداب و رسوم این کشور است.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

در این مقاله، موزه‌های استانبول را به شما معرفی کردیم و در رابطه با دیدنی‌های هر یک ازآن ها با شما صحبت کردیم. چنان چه شما قبلا از این مکامن های جذاب دیدن کرده‌اید، در رابطه با جاذبه‌های دیدنی هر یک از آن‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید و به کسانی که هنوز این جاذبه های بی نظیر را ندیده اند پیشنهاد میکنیم برای سفر هنگام خرید بلیط هواپیما برای مقصد کشور ترکیه را هم در لیست خود قرار دهند.

نظرات کاربران