پانزده جاذبه گردشگری ابوظبی

ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، شهری  منظم  و صنعتی، دارای موقعیتی زیبا در کنار آب است. این منطقه برای اولین بار در سال 1760، توسط قبیله بنی یاس، قابل سکونت شد و تا زمان کشف نفت، یک دهکده ماهیگیری بود. درآمدهای نفتی، ابوظبی را به شهری مدرن تبدیل کرد و اکنون یکی از مراکز شلوغ دولت و تجارت است در این مطلب به معرفی تعدادی از جاذبه گردشگری ابوظبی می پردازیم.

مسجد شیخ زاید، بزرگترین جاذبه گردشگری ابوظبی است، که تمام توریست‌‌‌‌‌‌ها را به خود جذب می‌‌‌‌‌‌کند. علاوه‌‌‌‌‌‌بر این، مناطق بیابانی این شهر از جمله واحه لیوا و شهر العین برای گشت‌وگذار بسیار مناسب هستند. در این مقاله با پانزده جاذبه گردشگری ابوظبی که به عنوان یک توریست باید آن‌‌‌‌‌‌ها را بشناسید، آشنا خواهیم شد تا در زمان خرید بلیط هواپیما برای این مقصد دغده ی نا آشنایی با محیط را نداشته باشید.

مسجد جامع شیخ زاید

نمای مسجد جامع شیخ زاید از جاذبه گرشگری ابوظبی

این مسجد در سال 2007 پس از حدود 20 سال ساخت و ساز باز شد. مسجد شیخ زاید به دلیل معماری زیبا و رنگ سفید نمای بیرون، پربازدیدترین جاذبه گردشگری ابوظبی است. شیخ زاید بزرگترین مسجد در امارات است که می‌‌‌‌‌‌تواند 40 هزار نمازگزار را در خود جای دهد. صنعتگران در این بنا از آثار شیشه‌‌‌‌‌‌ای، کاشی کاری موزاییک و منبت کاری‌‌‌‌‌‌های پیچیده استفاده کرده‌‌‌‌‌‌اند تا جلوه‌‌‌‌‌‌ای چشمگیر در فضای داخلی و خارجی داشته باشند.

لوور ابوظبی

موزه خاورمیانه موزه لوور ابوظبی

تماشایی‌‌‌‌‌‌ترین جاذبه گردشگری ابوظبی و موزه خاورمیانه، لوور ابوظبی، کل تاریخ دستاوردهای هنری بشریت، از دوران نوسنگی تا امروز را نشان می‌‌‌‌‌‌دهد. در این موزه، از مجسمه‌‌‌‌‌‌های مصر باستان تا نقاشی‌‌‌‌‌‌های پیکاسو وجود دارد و به این دلیل که این مجموعه در زیر یک گنبد نقره‌‌‌‌‌‌ای زیبا قرار گرفته است، به عنوان یک جاذبه گردشگری در ابوظبی بسیار محبوب است. همچنین مجموعه‌‌‌‌‌‌ای دائمی، که بیش از 12 گالری را اداره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، هر ساله چندین نمایشگاه بزرگ موقت برپا می‌‌‌‌‌‌کند. موزه لوور اولین موزه از سه موزه بزرگ برنامه‌‌‌‌‌‌ریزی شده برای افتتاح در جزیره سعدیات است، که قرار است در سال‌‌‌‌‌‌های آینده به ضربان قلب فرهنگی ابوظبی تبدیل شود.

تورهای کایاکینگ حرا

تور کایاک سواری از جاذبه ی گردشگری ابوظبی

برای دیدن جاذبه ای متفاوت از نمای بیرونی ابوظبی، به جنگل‌‌‌‌‌‌های حرا بروید که هنوز هم جزایر حاشیه ساحل اطراف شهر را فرا گرفته‌‌‌‌‌‌اند. درجاذبه گردشگری ابوظبی، تور کایاک سواری وجود دارد که با هر سطح تجربه‌‌‌‌‌‌ای می‌‌‌‌‌‌توانید از آن استفاده کنید. این تورها بین 5/1 تا 3 ساعت هستند. یکی دیگر از فعالیت‌های جذاب در این منطقه، استفاده از تور شبانه حرا است.

دنیای فراری بی نظیرترین جاذبه گردشگری ابوظبی

بزرگ ترین پارک سر پوشیده ابوظبی

دنیای فراری بزرگترین پارک سرپوشیده جهان است. این پارک مجموعه‌‌‌‌‌‌ای از تفریحات مهیج را در برمی‌گیرد و همان طور که از نام آن پیدا است، مربوط به محصولات شرکت فراری است. در این پارک، مجموعه‌‌‌‌‌‌ای از اتومبیل‌‌‌‌‌‌های فراری نیز وجود دارد که در بین آن‌‌‌‌‌‌ها مدل‌‌‌‌‌‌های سال 1947 هم دیده می‌‌‌‌‌‌شوند.

تور قایق سواری

تور قایق سواری ابوظبی

برای دیدن بهترین چشم اندازهای آسمان خراش‌‌‌‌‌‌های پرزرق و برق ابوظبی، باید به بیرون از شهر و درون آب بروید. اپراتورهای مختلفی این تورها را ارائه می‌‌‌‌‌‌دهند، اما تورهایی که گردشگران را به خود جذب می‌کند، شامل گشت‌وگذار در اطراف جزیره و غواصی و برخی دیگر نیز شامل سفرهایی در هنگام غروب خورشید هستند.

عرشه رصد

عرشه رصد در ابوظبی

در برج اتحاد جمیرا و در بلندترین نقطه شهر، این عرشه بنا شده است تا به عنوان یک جاذبه گردشگری ابوظبی، به توریست‌‌‌‌‌‌ها امکان تماشای آسمان را بدهد. برای غیر مهمانان این هتل، هزینه ورودی در نظر گرفته شده است.

قصر الحسن از دیگر جاذبه گردشگری ابوظبی

قصر الحسن معروف به قلعه سفید یا قلعه قدیمی در ابوظبی

قلعه الحسن که اخیراً مرمت شده است، به قلعه قدیمی یا قلعه سفید معروف است. این جاذبه گردشگری ابوظبی، قدیمی‌‌‌‌‌‌ترین ساختمان این شهر و یکی از مهمترین نقاط تاریخی مورد توجه آن است. این کاخ در سال 1793 به عنوان محل سکونت خانواده حاکم و مقر دولت ساخته شد. فضای داخلی قلعه الحسن مدرن شده و اکنون به عنوان موزه‌ای که تاریخ و فرهنگ ابوظبی را نشان می‌‌‌‌‌‌دهد، به همراه با تاریخچه‌‌‌‌‌‌های شفاهی و عکس‌‌‌‌‌‌های تاریخی فراوان از آن استفاده می‌‌‌‌‌‌شود. حیاط و کاشی کاری‌‌‌‌‌‌های باشکوه بالای دروازه اصلی شمالی از ویژگی‌‌‌‌‌‌های قابل توجه است.

بیمارستان شاهین ابوظبی

بیمارستان شاهین یک جاذبه گردشگری ابوظبی

بیمارستان شاهین، یک جاذبه گردشگری در ابوظبی است که به علاقه‌‌‌‌‌‌مندان به پرندگان اجازه حضور در تورها را می‌‌‌‌‌‌دهد. این بیمارستان یک دامپزشکی است که به صورت تخصصی روی بیماری پرندگان و شاهین‌‌‌‌‌‌ها کار می‌‌‌‌‌‌کند. اگر برای این چالش آماده هستید، بسته به فعالیت‌‌‌‌‌‌هایی که دامپزشکان در زمان بازدید شما انجام می‌دهند، ممکن است فرصتی برای نگه داشتن یکی از پرندگان یا حتی غذا دادن به یکی از آن‌‌‌‌‌‌ها داشته باشید.

دنیای وارنر بروس

دنیای وارنر بروس، جدیدترین پارک موضوعی در ابو ظبی

دنیای وارنر بروس، جدیدترین پارک موضوعی جزیره یاس است، که براساس قهرمان‌‌‌‌‌‌های کارتونی، سینمایی، کمیک‌‌‌‌‌‌ها و شخصیت‌‌‌‌‌‌های شرور این کمپانی فیلم‌‌‌‌‌‌سازی ساخته شده است. این جاذبه گردشگری ابوظبی، یکی از مناسب‌‌‌‌‌‌ترین‌‌‌‌‌‌ها برای گردش‌‌‌‌‌‌های خانوادگی است.

پارک آبی یاس هیجان انگیزترین جاذبه گردشگری ابوظبی

پارک آبی یاس ابوظبی

اگر گرمای زیاد شما را آزار داده است، باید برای تفریح به پارک آبی یاس بروید. در این پارک انواع مختلفی از سرگرمی‌‌‌‌‌‌های آبی در کنار اولین رفتینگ هیدرو مغناطیسی جهان وجود دارند. اگر فکر می‌‌‌‌‌‌کنید این سرگرمی‌‌‌‌‌‌ها برای شما بیش از حد هیجانی است، می‌‌‌‌‌‌توانید از رستوران‌‌‌‌‌‌ها و کافه‌‌‌‌‌‌های آن استفاده کنید.

جزیره یاس

تصویری از جزیره یاس به عنوان جاذبه گردشگری ابوظبی

جزیره یاس یکی از بهترین مقاصد برای اقامت در هتل‌‌‌‌‌‌های لوکس در ابوظبی است که ساحل شنی دارد و برای گذراندن روز و آفتاب گرفتن بسیار مناسب است. این منطقه همچنین خانه پیست مارینا است که هر ساله مسابقات فرمول در آن برگزار می‌‌‌‌‌‌شود.

جاذبه گردشگری ابوظبی و سافاری در کویر

سافاری در کویر ابوظبی محبوب ترین تفریح منطقه

یکی از محبوب‌‌‌‌‌‌ترین سفرهای روزانه در هنگام اقامت در ابوظبی، رفتن به کویر با سافاری است. کویر ابوظبی، دارای بزرگترین تپه‌‌‌‌‌‌های شنی جهان است، که فرصت خوبی به علاقه‌‌‌‌‌‌مندان بازدید از آن می‌‌‌‌‌‌دهد. تماشای آسمان شب در این کویر یکی دیگر از محبوب‌‌‌‌‌‌ترین فعالیت‌‌‌‌‌‌های تفریحی ابوظبی است.

باغ وحش امارات

باغ وحش ابوظبی در  امارات

اگر فرزندان کوچک دارید، این جاذبه گردشگری ابوظبی را از دست ندهید. در پارک حیات وحش تعداد زیادی حیوان، از جمله ببرهای سفید نادر، زرافه‌ها، فیل‌‌‌‌‌‌ها، گله گورخرها، انواع میمون‌‌‌‌‌‌ها، پارک فلامینگو، شیر دریایی و یک خرس سیبری وجود دارد.

جزیره یاس

تصویر ناحیه حفاظت شده ی جزیره یاس

این منطقه، یک ناحیه حفاظت شده حیات وحش است، که حیوانات بومی و در حال انقراض در آن زندگی می‌‌‌‌‌‌کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند برای دیدن حیات وحش در داخل محوطه و همچنین سایر فعالیت‌‌‌‌‌‌ها از جمله پیاده‌روی، دوچرخه سواری در کوهستان و کایاک سواری، سافاری و تورهای اسب سواری رزرو انجام دهند.

غواصی مروارید در دهکده میراث از جاذبه گردشگری ابوظبی

این منطقه، ناحیه‌‌‌‌‌‌ای است که در آن می‌‌‌‌‌‌توانید درمورد سبک زندگی در امارات پیش از صنعت نفت اطلاعات بدست آورید. این جاذبه در یک ساحل زیبا واقع شده است. کارگاه‌‌‌‌‌‌هایی در این ناحیه وجود دارد، که صنایع سنتی امارات را به نمایش می‌‌‌‌‌‌گذارد و می‌‌‌‌‌‌توانید شیوه کشاورزی سنتی و غواصی مروارید را در آن ببینید. شما کدام یک از جاذبه‌های گردشگری ابوظبی را مشاهده کرده‌اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران