Wentworth Falls
27 اردیبهشت 1402
استرالیا

بهترین آبشار های سیدنی یا ملاقات با بهشت؟!

سیدنی جاذبه ‌های دیدنی بسیاری دارد؛ از مراکز خرید گرفته تا موزه‌ها، پارک‌ها، ساختمان‌ها و آبشارها. آبشار های سیدنی، در قلب طبیعت جنگلی قرار دارند. برخی از این آبشارها، پس از گذر از مسیرهای پیاده‌روی از دل جنگل، همراه با گوش دادن به نوای پرندگان خوش‌آواز، یا گذر کردن از دل جاده‌های جنگلی، توسط ماشین قابل دسترسی هستند. شما با رفتن به این مکان ‌های دیدنی، تجربه زیستن در قلب طبیعت را برای چند ساعت خواهید داشت؛ چرا که می‌توانید پیک‌نیک کنید، از آبشار بالا بروید، در حوضچه‌های سرریز آبشار شنا کنید و یک حمام جنگلی را تجربه کنید و از هوای دل‌پذیر جنگل لذت ببرید. برای آشنایی با بهترین آبشار های سیدنی همراه ما باشید.

رزرو بلیط هواپیما سیدنی همین حالا!

Carrington Falls and Nellie’s Glen

Carrington Falls and Nellie’s Glen

یکی از بهترین آبشار های سیدنی Carrington Falls and Nellie’s Glen است. در مسیر رسیدن به این آبشار زیبا، مسیر پیاده‌روی جذاب با مناظر فوق‌العاده‌ای قرار دارد. بالای آبشار Carrington به یک استخر صخره‌ای و آبشاری کوچک‌تر متصل می‌شود. شما می‌توانید در آن استخر، در میان سنگ‌های پر از خزه، شنا کنید و در همان حال به درختان ارتفاعات جنوبی چشم بدوزید. علاوه بر آن، می‌توانید به‌سمت نیمکت‌های پارک رفته و در حالی که به تماشای سنجاقک‌ها و پروانه‌ها مشغولید، پیک‌نیک کنید. 

Wentworth Falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Wentworth Falls است. در فاصله کوتاهی از Katoomba، مسیر پیاده‌روی National Pass قرار دارد؛ جایی که چشم‌انداز جذاب Princes و آبشارWentworth  را خواهید دید. شما برای رسیدن به آبشار Wentworth دو راه پیش دارید: می‌توانید برای یک پیاده‌روی سه‌ساعته در جنگل eucalypt آماده شوید. این مسیر پرپیچ‌وخم، مسیر دشواری بوده و بیش از 5 کیلومتر مسافت دارد. دومین مسیر نیز، مسیر کوهستانی مشرف به دره Jamison است که به Giant Staircase پایان می‌یابد. مسیر اولی سخت‌تر از مسیر دوم است؛ اما از هر مسیر که بروید، لازم است کفش راحتی بپوشید و تنقلات و آب خوردن همراهتان داشته باشید.

Winifred Falls

Winifred Falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Winifred Falls است. این آبشار زیبا که داخل پارک ملی سلطنتی سیدنی قرار دارد، بعد از 4 کیلومتر پیاده‌روی قابل دسترسی‌ست. مسیر رسیدن به آبشار Winifred، مسیر خلوتی‌ست که برای پیک‌نیک، آفتاب گرفتن روی صخره‌ها و شنا در آب‌های آرام مناسب است. فراموش نکنید که این مسیر شیب بسیاری دارد؛ بنابراین لازم است که کفش‌های راحتی و محکم خود را بپوشید، سپس به این جاذبه دیدنی بروید. هزینه ورودی پارکینگ پارک ملی سلطنتی نیز برای هر وسیله نقلیه در روز، 12 دلار است.

Fitzroy Falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Fitzroy Falls است. این مکان دیدنی، یکی از قابل دسترس‌ترین آبشارهای ارتفاعات جنوبی و هم‌چنین یکی از چشم‌گیرترین آبشارهای این منطقه به شمار می‌رود. آبشار Fitzroy که حدود 20 دقیقه از Bowral، در بالای دره Kangaroo قرار دارد، به‌علت مجهزبودن به پارکینگ، باربیکیو، کافه، مسیرهای دسترسی ویلچر و مسیرهای پیاده‌روی چشم‌گیر از میان بوته‌زارها، موردتوجه مردم محلی و گردشگران سراسر جهان قرار گرفته است. علاوه بر همه این‌ها، در حاشیه مسیر پیاده‌روی شرقی نیز، 8 نقطه دیدبانی برای تماشای مناظر زیبا و هم‌چنین 3 آبشار کوچک‌تر قرار دارد. هزینه ورودی پارکینگ نیز برای هر وسیله نقلیه در روز، 4 دلار است.

belmore falls

belmore falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی belmore falls است. این آبشار، در مسیر پرماجرای Wildes Meadow قرار دارد. شما از یک جاده خاکی عبور می‌کنید و در نهایت به نهری می‌رسید که برای دسترسی به پارکینگ باید در آن‌جا پیاده شوید. آبشار belmore که در پارک ملی Morton قرار دارد، به پارکینگ، توالت و میز و صندلی‌های پیک‌نیک مجهز است. این آبشار، فرصت تماشای مناظر شگفت‌انگیز ارتفاعات جنوبی را به شما می‌دهد. فراموش نکنید دوربین عکاسی‌تان را با خود ببرید تا از مناظر زیبای این مکان دیدنی عکس بگیرید. 

Mermaid Pools

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Mermaid Pools است. مسیر رسیدن به این آبشار، توسط نشانگرهای آبی و زرد کوچکی که به درختان آویزان شده است، نشان داده می‌شود. آب آبشار به‌قدری زلال است که شما سنگ‌های کف حوض‌چه آبشار را خواهید دید. جالب است بدانید که در این نقطه، برای اولین بار، یک کوآلا مشاهده شده است؛ بنابراین با دقت بسیار در این مسیر حرکت کنید؛ شاید شما هم شانس دیدنی یکی از این کوچولوهای خواب‌آلود را را داشته باشید. شما می‌توانید در مسیر رسیدن به آبشار Mermaid Pools پیک‌نیک کنید، اما توجه داشته باشید که هیچ سطل زباله‌ای در آن‌جا وجود ندارد؛ بنابراین فراموش نکنید که پیش از رفتن به این آبشار، کیسه زباله همراه خود ببرید. شنا کردن در حوض‌چه این آبشار نیز خطرناک است؛ از این کار صرف‌نظر کنید.

Somersby Falls

Somersby Falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Somersby Falls است. 15 دقیقه پس از شهر Gosford، یک پناه‌گاه آرام در گوشه شرقی پارک ملی Brisbane Water قرار دارد. این پناه‌گاه، محل زندگی بوقلمون‌هاست و هم‌چنین به امکانات پیک‌نیک مجهز است. شما برای رسیدن به آبشار باید رد علائم را پیش بگیرید، در مسیرهای کوتاه پیاده‌روی حرکت کنید، چاله‌ها و شکاف‌های سنگ‌ها را درنوردید و پس از 10 دقیقه پیاده‌روی در مسیری سنگ‌فرش‌شده به آبشار زیبای Somersby می‌رسید. پیشنهاد می‌کنیم پاهای خود را در آب بگذارید، روی تخت‌سنگ‌ها بنشینید و به صدای پرندگان و نوای دل‌پذیر آبشار گوش بسپرید. خبر خوب این است که شما می‌توانید در حوض‌چه آبشار شنا کنید، اما با توجه به سنگ و کلوخی موجود و ارتفاع کمِ آب، بی‌شک اذیت خواهید شد.

Collins Flat Beach

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Collins Flat Beach است. آبشار Collins Flat ، به ساحل Collins Flat  ختم می‌شود. بهترین زمان برای تماشای این آبشار و ساحل، پس از بارندگی شدید پاییز است؛ چرا که آب تا حد بیش‌تری بالا می‌آید. شما ابتدا می‌توانید در کنار ساحل پیاده‌روی کنید، در خلوت آن‌جا ناهار بخورید و سپس به‌سمت سرچشمه آبشار حرکت کنید. دسترسی به آبشار آسان است؛ بنابراین برای رسیدن به آن مشکلی نخواهید داشت. توجه داشته باشید که امکان شناکردن در حوضچه سرریز این مکان دیدنی وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است که در ساحل شنا کنید.

Wattamolla Falls

Wattamolla Falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Wattamolla Falls است. این جاذبه دیدنی، بالای یک مرداب، درست در امتداد ساحل شنی Wattamolla در پارک ملی سلطنتی قرار دارد. ساحل منتهی به این آبشار طرف‌داران زیادی دارد؛ به‌طوری که افراد محلی در روزهای تعطیل به این مکان می‌آیند و شنا می‌کنند، پیک‌نیک برپا می‌کنند و ناهار می‌خورند و سپس برای رسیدن به آبشار، از مسیر ساحلی Wattamolla یا از طریق مسیر Marley می‌روند. پریدن از بالای آبشار ممنوع است؛ اگر برای شناکردن وسوسه شده‌اید، در ساحل شنا کنید. هزینه ورودی پارکینگ نیز برای هر وسیله نقلیه در روز، 12 دلار است.

Curracurrong Falls

یکی دیگر از بهترین آبشار های سیدنی Curracurrong Falls است. آبشار Curracurrong، در پارک ملی سلطنتی قرار دارد و یکی از معدود آبشارهای جهان است که مستقیما به اقیانوس می‌ریزد. هنگامی که باد شدید است، شما خواهید دید که قطرات آب، توسط باد پخش می‌شود و آن‌ها حالت پودری پیدا می‌کنند؛ این حالت، منظره‌ای بسیار جذاب را پدید می‌آورد. این جاذبه دیدنی، با صخره‌های سنگی لایه‌لایه‌ای و طبقه‌بندی‌شده، به‌قدری زیباست که احساس می‌کنید در بهشت هستید.

در آخر

سیدنی، جاهای دیدنی بسیاری دارد؛ آبشارها از جمله این مکان‌های طبیعی هستند. اگر به‌دنبال سفری سرشار از لذت و به‌دور از زندگی شلوغ شهری هستید، سفر به سیدنی و بازدید از بهترین آبشار های آن را پیشنهاد می‌کنیم. فراموش نکنید در حوضچه‌های سرریز آبشارها شنا کنید و در فضای دل‌پذیر جنگل پیک‌نیک کنید. 

نظرات کاربران